Z pohledu Budějovičáka:
Zápasy s Plzní byly v hledišti vždy vysoce atraktivní a tento neměl být výjimkou, tím spíše po zprávách, které jsme obdrželi od plzeňských, typu: "Aby jste se nedivili a držky strachem nekřivili" apod. Od Plzeňáků jsme se dozvěděli, že jich přijede celkem dost (i když nevím, kolik si pod tím představují lidí), a tak jsme se rozhodli neponechat nic náhodě. I přesto, že volali, že pojedou autobusem, jsme od rána čekali na nádraží. Asi kolem půl desáté se nás schází přes 30. Podotýkám, že ozbrojených, čekali jsme přesilu viktoriánů. Že by si oni nevzali klacky se nám zdálo být naivní (poté se to potvrdilo - někteří z nich zbraně měli). Otázka zbraní je složitá. My jsme jednoznačně proti nim, ale dokud si to všichni hools mezi sebou nevyřídí, nebudeme nikomu dělat voly a nepůjdeme s holýma rukama do ozbrojené bandy. Navíc si myslím, že ta tyčka není až tak brutální ... ! Vlaky z Plzně přijížděly, ale mezi lidmi, co vystupovali, hools nebyli. Musím říci, že naše sestava byla po dlouhé době dost silná a nevím, jak by Plzeňáci dopadli, kdyby přijeli. Vlakem by jich totiž přijelo maximálně 15, (což sami potvrdili) a to by neměli šanci. Asi tak do dvanácti jsme čekali a pak se začali přesouvat ke sportovní hale, kam přijíždí autobusy. Tam přicházejí i jedinci, kterým bylo ráno zatěžko vstát a přijít na nádraží. Tak se naše sestava rozrůstá na 42 lidí! Chuť byla veliká a nedočkavost ještě větší, proto již netrpělivě bombardujeme plzeňské telefony. Nechci Plzeňákům křivdit, ale na naše otázky odpovídali velice vyhýbavě a při úplném tichu na obou stranách křičí Pitralon do telefonu: "neslyším, nerozumím"??? Volali jsme jim toho dne mockrát a bylo to k ničemu. Neřekli kam přijedou, chvíli před zápasem říkali, že jsou 60 km před Č.B. a další a další nesmysly. Nechci jim křivdit, ale jen oni sami ví, jak to bylo.

My tedy jak magoři čekáme před halou a vyhlížíme autobus. Ten nikde, a tak se vydáváme na statek. Najednou se všude vyrojí helmy a policejní šéfové. Čekají na nás před lávkou, ale my měníme směr a jdeme kolem řeky za hromového pokřiku "zkurvená Plzeň". Benga za námi krásně běží a pomateně něco mávají. Přicházíme kousek od stadionu a u Myslivny někdo zařve: "Plzeňáci !!!" Rozhlížíme se a od zimáku přicházejí. Ihned se snažíme prorazit kordon helem a dostat se na ně. Pokusy jsou neúspěšné a jeden z nás to řádně schytal. Pak jsme přes odpor odváděni ke stadionu. Někteří, hlavně starší, jsou nasraní a na fotbal vůbec nejdou.

Nakonec je nás na statku něco přes 30. Z toho, co se tam děje, mi je na blití a policejní teror je slabé slovo! Na hajzlu s každým tři helmy, jsme nedobrovolně vtlačeni do sektoru za pomocí obušků, i když tam jít nechceme a máme lístky na stání kamkoliv. Vlajky nevěšíme, fandění protipolicejní, protiplzeňské a proti vedení. Několikrát se od nás ozve: "Policie ven", což Plzeňáci opětují a v jednu chvíli se na stadionu ozývá z obou sektorů hromové "Policie ven". Jít na záchod, na pivo je nemožné a jsme tam drženi jak nějací magoři z ústavu. Nic víc nemá smysl psát, snad jen to, že jsme hodili dvě menší dýmovnice a byli svlečeni do půl těl, což Plzeňáci taky opětují. Oblékají se však mnohem dříve než my, asi jim byla na jihu zima.

Po konci utkání jdeme v menší skupině za mohutného policejního doprovodu do hospody. Kdo jde kolem, nevěřícně kouká. My v knajpě a benga sedí před ní na obrubníku a klepou se zimou (a že teda byla). Báječně se mi na to kouká z vyhřáté hospůdky a s pěnou od piva kolem pusy. Dvě hodiny tam sedíme a oni zde jsou pořád! Poté má jeden z nás problém s majitelem hospody a jdou to řešit ven. Majitel napadá před bengy našeho a jak vše končí? Co myslíte? Hromada promrzlých fízlů se sesype na člena BGB a bezdůvodně do něj řeže jak do hovna. Výsledek? Sedm stehů na hlavě, těžký otřes mozku, dalších pět stehů na rtu a týden v nemocnici! Obdobně dopadají ještě dva od nás (zuby venku, modřiny). Opravdu z práce strážců zákona je mi na blití.

Na hokej nás poté nechtějí pustit ani s lístky (prý nám budou roztrhány), a tak prorážíme bránu a vnikáme na stadion. Plno lidí je však pochytáno a vyvedeno daleko za bránu stadionu. Nás proklouzlo pouhých 6 a další tři přišli na třetí třetinu. Ostatní jdou opět za doprovodu psů domů. Na zimním policejním stadionu se nedá nic udělat, tak někteří fandí a někteří sedí a dívají se na hokej. Po zápase je vše řádně ohlídáno a my jdeme znechuceně domů.

Závěrem: Na fotbale Plzeňáků tak 50, z toho tak 20 - 25 bojeschopných. Na hokeji jich bylo více, tak 70 (hokej fans). Na fotbale vypadal kotel celkem dobře, ale konfety, dýmovnice a ohně jak slibovali neměli. Prý chtěli taky boj, ale kdyby ho opravdu chtěli, tak si to mohli zařídit jinak. Sami ví jak - vlak, telefony, .... Žel, nezbývá než poděkovat našim policistům za vzorně vykonanou práci a za zkažený den!!!

Autor: Gomez (České Budějovice)


Z pohledu Plzeňáka:
Na tento duel jsme se chystali již dlouho dopředu a nakonec se jednalo o náš nejpočetnější podzimní výjezd. Sraz si dáváme v jednom z plzeňských barů již v 8 ráno a schází se nás zde necelých 10. Největší úspěch měl zřejmě "táta", dorazivší s čerstvě očesanou větví. Při přesunu k autobusu nás poprvé (rozhodně ne naposledy) tento den kontaktují Budweis fans.

Od zimáku nás vyjíždí zhruba 40, sestava je poměrně slušná. Debilní řidič nikde nestaví, tudíž padá i naše možnost pořídit si v Budějovicích fotky (neměli jsme film). Cestou se několikrát domlouváme s Klatovákama (jeli taky autobusem), kde si dáme sraz, opět probíhá i několik rozhovorů s černobílýma. V Budějovicích jsme asi 20 minut před výkopem a společně s Klatovákama okamžitě vyrážíme ke stadionu. V parku slyšíme odkudsi řvát domácí, ti však na naši hlasovou odpověď nereagovali (nebo neslyšeli). Po pár okamžicích je již i vidíme. Početně o něco slabší skupina Jihočechů je vedena přes most fízly. Zkoušíme se rozběhnout, ale ke střetu není šance.

Na stadionu se nás schází asi 60, což je podzimní rekord! Bylo vidět, že domácí policie neponechala nic náhodě (zkušenosti z předchozích let?) a utkání zabezpečovalo neuvěřitelné množství bílých helem. Když se k tomu ještě přidala domluva jednoho z našich hokejových, aby nás benga odvedli až k hokejové hale (!!!), vyplývá z toho, že jsme se kosmonautů po celou dobu pobytu v jihočeské metropoli nezbavili. Během zápasu se obě strany snaží celkem fandit, vyměňují si i pokřiky "Policie ven". Domácí nevypadali zle a předvedli se i dvěma červenými dýmovnicemi. Jejich počet odhaduji tak na 40, neměli žádné vlajky. Oba tábory fans jdou do půl těla, u nás se objevuje např. fandění k zadnímu plotu, vláček do půl těla nebo dementóza. Naši pitomci opět prohráli a my se za policejního doprovodu odebíráme k zimáku.

Zde jsme dvě hodiny drženi fizly, probíhá tedy alespoň fotbalový turnaj (vyhráli Radikálové, Wolves byli třetí) a několik fingovaných bitek mezi námi, které kromě policie hasí opět i již zmiňovaný hokejový fan. Na hokeji se už pouze nudíme, o vzruch se starají jen dva Budweis hools, kteří několikrát přijdou blíž a jakmile se za nimi někdo vydá, okamžitě utíkají. Po hokeji již vše při starém - policejní manévry - odcházíme tudíž k autobusům a s jednou zastávkou na benzině (díky patří Bednářovi), dojíždíme do Plzně.

Autor: Prcek (Viktoria Plzeň)

převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information