Z pohledu Brňáka:
Na zápas jsme se chystali již dopředu a to hlavně po ultra stránce, ta chuligánská je v Brně nesmyslně potlačována především rekreacemi do Útěchova. V ranních hodinách přesto někteří již konzumují a vyčkávají, co kdyby se někdo z FCB inkognito trhnul. Jejich čekání se vyplácí a pár baníkovců dostává co proto, jednomu údajně zmizela bunda, peněženka a v ní dva tisíce. Je nutné říci, že o tomto z Brna nikdo nic neví, možné je, že bunda zůstala na zemi a vzal ji po bitce nějaký civil... těžko říci. Jediný zisk je šála Baníku. Na zápase samotném se v sektoru objevuje necelá stovka chacharů. Naše řady jsou posíleny přáteli z bratislavského Slovanu, kterých dojelo asi 15. Po úvodním hvizdu se dost dobře fandí, poté následuje dýmovnicová přehlídka, která vyvolá přerušení zápasu téměř na půl hodiny. Do brněnského sektoru napochodují pánové v helmách, obklíčí ho ze všech stran a takové rozestavení drží až do konce zápasu. Samozřejmě se to neobešlo bez zatýkání.

Rozestavení policie mělo za vinu, že nebyla použita pyrotechnika a také 600 kartonů zůstalo v batohu, což je škoda. O racích (20ks) už ani nemluvím, protože to, co česká pošta předvádí ve spolupráci s kriminálkou je už vrchol, bohužel tyto protizákonné věci nikdy nikdo nedokáže. Takže se jen domníváme ...

Po zápase baníkovci v klidu odjíždí, pár brněnských hools poté padne v jedné z hospod na 8 člennou skupinu FCB, kterou napadají, později se však dozvídáme, že baníkovci tam byli pouze 2, zbytek byli jejich přátelé ze studií - sorry, nikdo to nemohl tušit.

Autor: Count Grishnackh (OFB)

převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information