Z pohledu Olomoučáka:
Již tradičně mívá toto utkání velký náboj na hrišti i v hledišti. Jelikož možnost většího střetu je vyloučena, tak doufáme alespoň v nějakou férovku. První probíhá již v dopoledních hodinách - 3 ACS se šálami Ultras prohrávají a přicházejí o suvenýry. Hodinu před zápasem dostáváme hlášku o dvaceti podezřelých osobách. Ihned vyrážíme a na místě zjišťujeme, že jde o Přerov fans. Na druhém mostě pozorujeme sparťany obklopené PČR. Jdeme se podívat blíže a přichází čas na trapné pokřikování. Poté se rozdělujeme. Jedna skupina naráží na tři rudé a připravuje je o šálu „Kostelec nad Černými lesy - hooligans“. Na stadionu se prezentujeme dvěma vlajkama na tyčích, modrou a bílou dýmovnicí a menším ohňostrojem. Sparťani odpalují několik ohňů. Poté vzniká konflikt s vesťákama a za chvíli i s čertama. Hosté ihned atakují policii a společně řveme protipolicejní pokřiky. Neznám nic hezčího, než když se stadionem ozývá hromové "policie ven".

Během zápasu se střetávají v nedaleké hospodě tři naši proti pěti ACS. (Zde se názory liší.) Dále proběhly ještě tři férovky, které prohrává BDzL-O. Tady musím dodat, že takových lidí, kteří jdou třikrát po sobě na férovku moc není, zaslouží si uznání. Po zápase je dohodnut střet 15 na 15, ten se však nekoná, jelikož všude zevlují čerti.

P.S. Opět jsme se přesvědčili, že ACS jsou féroví a dá se s nimi domluvit.

Autor: Tom - NS Commando 88 (Sigma)


Z pohledu Sparťana:
Na Hanou odjíždíme okolo poledne z Holešovického nádraží v dobré sestavě (okolo 50 lidí). Stereotypní cesta (alkohol, provokování luciferů) končí a my se v kordonu uniformovaných vydáváme na stadion, kde pod jejich kontrolou spokojeně sledujeme klání dvaadvaceti hráčů a trojice sudích. I takto mohl proběhnout scénář tohoto "zápasu". Vše Však bylo jinak!

Skupině sparťanů se povedlo "trhnout se" ze skupiny a v restauraci Gól zinscenovat slušnou bitku s hools Sigmy. Slušná byla i bitka s policií. Ta v našem sektoru, i ta v sektoru domácích. Hanáci vůbec zaslouží za toto utkání pochvalu. Odlehčili nám o vlajku a několik šál, vyhráli několik férovek (ještě mě bolí záda) a celkové vítězství jde na jejich konto.

Autor: BDzL-O (Sparta)

převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information