Z pohledu Bohemáka:
Tradiční soupeř Brno, netradiční čas 13:30. To znamená, že sraz v restauraci je již v 10:00. Schází se nás 20 včetně dvou přátel z Walbrzychu. Po řádném občerstvení se naše skupinka odebírá do nejmilejšího stadiónku s nejdrsnějším názvem „Ďolíček“.
Návrh sundat šály, skandovat Brno a jít přímo do sektoru se setkává se souhlasem. Vcházíme tedy dovnitř a hned při pohledu na osazenstvo uvnitř (20 ustrašenců z Brna a zhruba 25 pendreků) je jasné, že se nic nestane. Shodli jsme se, že dát dvě rány a potom bručet x hodin v Přípotoční se nevyplatí. S nabízenou férovkou 7 na 7 Brňáci nesouhlasí. Jeden z nich nás dokonce varuje před skupinou Bohemka + Slavie, kteří se mají potulovat v okolí stadionu. Díky! Jdeme pod hodiny a trpíme až do 85. minuty, kdy vidíme, že Brňáci, kteří se mezitím rozrostli na asi 30 kousků, odcházejí ze stadionu. Rychle vyrážíme za nimi a jen tak tak stačíme doběhnout k tramvaji, do které nastupují. Nastává nával ve dveřích a na záda opozdilců dopadají první rány pásků, kopance a pěsti. Dva nebožáci jsou vytaženi a na silnici dobiti jak psi. Zbytek se více méně úspěšně brání v tramvaji. Mezi Brňáky byla zřejmě i těhotná žena, jinak si stříkance kasrem nedovedu vysvětlit. Za chvíli přibíhají policajti a my takticky ustupujeme. Závěrem snad jen: je škoda včasného příjezdu tramvaje, protože jinak tam zůstali ležet všichni. Celkově akci hodnotím úspěšně. Na naší straně jedna rozseklá hlava, pár uslzených očí a 4 zatčení. Brňáci musí vědět sami (i když po přečtení článku na Internetu se musím objektivitě Brňáků smát). Na straně civilistů zkrvaven jeden blbec, který se zastával (fyzicky) Brňana, když dostával polobotkový koncert. Toť vše! Berserk (Bohemians)


Z pohledu Brňáka:
Jelikož se drtivá část brněnských hooligans rozhodla tento výjezd kvůli policii bojkotovat, vyráží nás v neděli ráno necelá dvacka, z toho jen polovina radikálních, takže panují celkem obavy. Cesta uběhne v klidu se zaměřením na konzumaci. V Práglu na hlaváku na nás kromě policie nikdo nečeká.

Benga se na nás vzhledem k našemu počtu vyserou, a tak máme volnost a můžeme v pohodě do města, což se nám v Praze už dlouho nestalo. Po posilnění v knajpě se přemisťujeme do Vršovic a to velice „takticky“ po pětičlenných skupinách. Kupodivu nikdo nepřišel k újmě. V okamžiku, kdy je na statku 6 našich, přichází až do sektoru 20 členů vršovické koalice se třemi Poláky. Nic však nepodnikají, nabízí pouze výměnu zinů a fotek. V sektoru se nás nakonec sejde asi 25, máme dvě vlajky a skoro vůbec nefandíme.

Ve druhé půlce alespoň rozjíždíme dobrou stupidní produkci. Ze statku odcházíme opět bez bengů a proto očekáváme atak vršovických. Ten přichází až v době, kdy nastoupíme do šaliny. Proti mírné přesile pomocí pásků bráníme dveře, což se nám daří, ale bohužel si nevšimneme, že dva naši zůstali na zastávce a další jim vyběhl na pomoc, a tak odjíždíme bez nich. Dostanou solidní tlučku a na nádr cestují sólo. Díky tomuto hodnotím celou potyčku jako naši porážku. My vystupujeme někde na konečné, kde se ozbrojujeme latěmi a kameny a metrem odjíždíme na hlavák. Tam se již nikdo neukáže, takže odjíždíme zpět do Brna. Cestou je pár lidí vysazeno, jinak klid. Nebyl to špatný výjezd, škoda našeho počtu.

Autor: Alkogrinder (OFB '98)

převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information