Z pohledu Olomoučáka:
Na tento fotbalový zápas do Starého Města vyráží asi 100 hlav. Cesta probíhá celkem v klidu, i když se jede bez lístků. Po příjezdu do Starého Města nás uvítalo dalších 15 hools, kteří jeli dříve. Ihned obsazujeme pár hospod, ve kterých chlastáme celé dopoledne. Pak je před jednou z nich menší konflikt s policií. Poté se přesouváme před vesnický staďák. Po zjištění ceny za lístek, se nikomu platit nechce, tak se pokoušíme prorazit kordón pořadatelů s fízly. Pár jedincům se daří dostat dovnitř bez lístků, a tak začíná bitka s fízly. Asi po 10 minutách ustupujeme a jdeme obejít staďák. U hlavní brány tak získáváme dvě žlutomodré šály Synotu. Na stadionu docela dobře fandíme. Odpalujeme dvě velmi dobré dýmovnice, dále zapalujeme reklamy a pálíme opavskou vlajku získanou v Prostějově na 2. lize. Náš support vrcholí vedoucím gólem. Během zápasu byl ještě totálně zdemolován hajzl. Před koncem zápasu letí na fízly kusy ze záchodu i jeden odpadkový koš.

Po zápase začalo to pravý tóčo. Před stadionem je kamenován policejní kordón. Fízli se na nás rozbíhají a ženou nás hlavní silnicí směr nádr. Na jedné křižovatce asi 20 hools napadá dopraváka, který řídí dopravní situaci. Chudák to fakt dost schytal. Od většího výprasku se zachraňuje třemi výstražnými výstřely do vzduchu. Poté nás fízli zase ženou na nádr. Cestou stačíme převracet popelnice, rozbíjet střešní tašky a demolovat zaparkovaná auta. Fakt 100% bordel.

Také jsem na to ještě s třemi sigmáky doplatil, když nás na nádru pochytali fízli.

Nakonec jsem obžalován za výtržnictví a vracím se až druhý den ráno domů, kdy končí můj výjezd do Starého Města. Byl to dost dobrý výjezd, zvlášť po chuligánský stránce.

Autor: Adam z Přerova (Sigma Olomouc)


Z pohledu dalšího Olomoučáka:

Před utkáním se rozdělujeme na několik skupin a obsazujeme hospodu u stadionu.

Každého překvapí ceny kořalek (vodka 10 Kč, fernet 15 Kč), a tak doba do začátku zápasu ubíhá docela rychle. V hospodě panuje vynikající nálada, než si všimneme jednoho šmejda od čepičkářů, jak ukradl starému dědkovi fleka s penězi a odchází ven z hospody. Venku je odchycen jedním z nás a ten mu dává náklep. Peníze jsou vráceny a po chvíli se začíná do všeho míchat aktivní policie, která vyprovokovala první střet. Na silnici mezi projíždějícími auty útočí 15 hools na skupinu četníků. Začíná šarvátka, poldové útočí obušky a na oplátku inkasují několik kopanců a ran pěstmi. Poté příjíždí policajti dvěma auty i se psem a když vidí, že přes cestu jde na pomoc zhruba 20 lidí, situace se zklidňuje. Doráží i několik helem a pak miříme na stadion, kam se snaží dostat po prolomení plotu 40 lidí zadarmo. Většině se to daří a zbytek je vytlačen ven. Zároveň se začátkem zápasu je brána uzamčena.

V miniaturním sektoru pro hosty se nás schází na 150 lidí. Na začátku utkání odpalujeme čtyři dýmovnice, které přerušují zápas na pět minut. Objevuje se také několik hořících ohňů a reklamních tabulí. Ve druhé půli je roztrhána a zapálená síť nad sektorem. Přímo před zraky ochranky letí na hřiště umyvadlo.

Ihned po utkání dochází ke střetu s policií, která je ze začátku překvapena útokem stejně početné skupiny proti ní. K největšímu střetu dne dochází na křižovatce před stadionem, kde začíná zhruba desetiminutový boj s policií. Vidím jak se dává skupinka šesti policajtů na útěk a jeden z nich se z ničeho nic zastaví a dvakrát vystřelí do vzduchu. To už k nám ale z jedné ulice vybíhají čerti se štíty, kteří se zastavují několik metrů před námi. V tu chvíli na ně letí vše, co má každý po ruce - flašky, cihly, květináče a okapy z přilehlých domů. Zhruba po čtyřech minutách dělají těžkooděnci přes celou ulici trojřadou rojnici a za stálého běhu nás ženou až na nádraží.

Autor: Roman - Ultras Nové Sady (Sigma)

převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information