Z pohledu Opaváka:
Zápas začínal v sobotu v 10:15, a tak jsme vyrazili ve 4:50 směr Olomouc. Cestu vlakem absolvovalo 32 fans žluto-modrých. Sestava se zdála docela dobrá, ale jak se později ukázalo, mezi rádoby hools SFC je všechno možné. Po přestupu v Olomouci jsme dorazili do Prostějova a tříkilometrová procházka na stadion proběhla bez větších excesů. Samotné utkání provázel průměrný doping, ale několik žlutých a modrých dýmovnic vytvořilo dobrý efekt. Ke konci utkání se objevilo asi 15 hools Sigmy, kteří na nás zaútočili a začali některé pořádně častovat. Na odpor se jim postavilo pouze 6 - 8 fans SFC, zbytek sektoru se začal rychle vypařovat. Po několika minutách se situace uklidnila. Policajti z toho byli úplně v piči.

K dalšímu střetu mohlo dojít v jedné ulici u stadionu, ale jeden z našich byl sražen kamenem, po čemž mezi obě skupiny vběhli policajti a k ničemu už nedošlo. Sigmáci odjeli auty (pěkné SPZ) a nás policajti odvedli na nádraží, kde čekali až do našeho odjezdu. Při zpáteční cestě se již nic zajímavého nedělo.

Je třeba objektivně uznat, že fans Sigmy byli lepší a Opaváci, zvlášť někteří, opravdu zklamali.

Autor: Adolf (SFC Opava)


Z pohledu Olomoučáka:
V sobotu vyrážíme auty v počtu 14 lidí. Přijíždíme asi v šedesáté minutě a jaké je naše překvapení, když se stadionem ozývá skandování Opava. Okamžitě nabíháme do skupiny asi třiceti Opaváků. Nastává asi 10 minutový boj, který párkrát přerušují četníci. Opaváci ztrácí vlajku Angels. Poté je vyháníme ze stadionu. V rohu stadionu zůstává polovina z nich v našem obklíčení. Uznávají prohru a vzdávají se, jsou tudíž bez dalšího bití propuštěni ze stadionu.

Před stadionem se potkáváme znovu. Opaváci mají zbraně a nabíhají do naší již 11 členné skupinky. Vyzýváme je k boji beze zbraní. Někteří tak činí, někdo z nás nabíhá a bojuje proti tyčím. Letí pár kamenů, které jim jsou vráceny zpět. Jeden z Bulldoků je bohužel zraněn, potyčka ustává a volá se sanitka. Opaváci uznávají prohru, varují nás však, že se to již nikdy nestane, tak se nechejme překvapit.

Autor: Koudi (Sigma Olomouc)


převzato z Football Factory č.10

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information