Z pohledu Chachara, který nedojel:
Ostravských fans se na tento zápas vydává 52 tradičně Vsacanem. Po vylodění při přestávce v Holešovicích narážejí na devítičlennou skupinu JKG z Brna, jedoucí rovněž do Teplic. Překvapuje, že si brněnští neuvědomili předem jejich přítomnost. Vsacan je jediný vlak ze severní Moravy jedoucí do Teplic a chachaři jím (až na jednu automobilovou výjimku) vždy na reprezentaci přijíždějí. To, že by na ně čekali asi v jejich počtu není moc pravděpodobné. Dost už polemiky. Brněnští byli ihned napadeni minimálně dvojnásobnou přesilou, objevily se i pásky. Někteří pěkně schytali, přišli o vlajku Johny Kentus Gang a poškozen byl i jeden hrací automat. Zarazilo a zvedlo taky přehnanou reakci chacharů chování jednoho z napadených, který při střetu nabádal policisty k sebrání jednoho z chacharů. Toto už si JKG vyřešili údajně sami mezi sebou, proto to již netřeba rozmazávat. Podat trestní oznámení odmítli.

Chachaři z místa činu za skandování baníkovských pokřiků odešli zpět do vlaku. Odjezd se však odkládal než přijely policejní posily, které nejprve ve vlaku hledali vlajku a poté všechny vysadili a odvedli (některé v poutech) do podchodu, kde si je seřadili čelem ke zdi. Odjet se podařilo pouze jednomu, měl u sebe hledaný prapor ... ! Nejprve chtěli policisté zatknout ty, co měli kukly, poté bombry a nakonec náhodně vybrali 9 lidí a desátého přibrali za kouření. Zbytek chtěl na zadržené čekat a když se rozhodli na poslední chvíli odjet, policie je opět vysadila ven.

Následovala pijatika do večerních hodin, také dostáváme informaci o tom, že se do akce faxově a telefonicky zapojila ostravská kriminálka a že to s propuštěním nebude tak jednoduché. Nakonec z toho bylo 70 hodin na cele a obvinění z vymyšlené propagace (baníkovské chorály přehodnotili na Sieg Heil a Heil Hitler) a výtržnictví. Volní chachaři se přesunuli na Václavák, kde pod koněm odpálili kolem osmé večerní 20 ohňů a stávají se vděčným objektem pro aparáty turistů.

Poté na Holešovice prvním vlakem z Teplic nikdo nepřijel, což je možná dobře, neboť zde to smrdělo skutečným průserem a ochránci pořádku by si nemuseli vymýšlet jako dopoledne. Odjezd do Ostravy byl 23:07 a těsně před tím měl na hlavní příjezd i vlak EC z Ústí. Ten měl sice zpoždění, ale je mezi nimi přípoj, takže se čekalo. EC přijelo, byl však klid a výpravčí již dával pokyn k odjezdu směr Ostrava. V tom se na schodech na perón ukázali fans ACS, jak jedoucí z Teplic, tak v Praze posbíráni kvůli chacharům. Celkem 40 lidí. Asi třicítka chacharů ihned útočí a sparťané překvapivě po chvilce otáčejí a utíkají. Několik z nich se ještě snaží v podchodu všechny zastavit a otočit, ale bezvýsledně a k vyhnání rudých z haly již stačí 15 chacharů. Ti se poté ihned otáčejí a po doběhnutí do vlaku, rychlík okamžitě opouští Prahu.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)


Z pohledu Brňáka, který nedojel:
V pátek se účastníme Trautových mega narozenin, kde se rozhodneme vyrazit na repre do Teplic. Po velkohubých řečech nás v sobotu ráno vyjíždí pouhých 9. V průměru každý vlastní hotovost 60 Kč a dvě promile v krvi, proto nuceně navštěvujeme nádraží v Brodě a v Kolíně.

I tak už kolem deváté ranní mózujeme po Praze. Marně se snažíme spojit se sparťanama, a tak se dál věnujeme pití piva. Nakonec se konečně dovoláme a zjišťujeme, že sparťani jsou již v Teplicích. Proto se sólově vydáváme na nádr do Holešovic, kde nám něco po poledni má jet vlak. Asi 15 minut před odjezdem se vyrojila asi padesátka chacharů a drtivá část nás ihned napadla. Nás v tu chvíli bylo pouhých 7 a byli jsme biti jako žito. Také nám ukořistili vlajku JKG a čórli chlebíčky - majitel říkal, že to nebylo nutné a že kdyby mu chachaři řekli, rád se rozdělil. No, ale to jsem odbočil. Jak říkám, dostali jsme solidní t1učku a své si odnesli i dva policisté, kteří se pokoušeli zasáhnout. Jenom si myslím, že bylo celkem zbytečné, aby chachaři v takové přesile do nás řezali řetězem i pásky.

Poté nás policie nutila, ať na baníkovce podáme trestní oznámení - my jsme však odmítli. Posbírali jsme se a usoudili, že se Teplice bez nás obejdou a odjíždíme domů.
Druhý den na Internetu proběhla celkem slušná diskuse, ve které jsme si ujasnili s Chachary, že opravdu s PČR nespolupracujeme a nehodláme to ani v budoucnu dělat. Postupně si nás na extremistické zvali všechny, ale odmítli jsme jak podání trestního oznámení, tak zmiňovat ukradení vlajky, a tím jí možná získat zpět.

Autor: Hammerhead (JKG Brno)


Večerní události z pohledu Sparťana:
V 16 osobách se scházíme na "nádraží", kde očekáváme příjezd naší výpravy z Teplic. Po příjezdu teplické skupiny se vydáváme na hlavák metrem (v tu chvíli nás je min. 30 kousků). Vcházíme do nádražní haly a zaujme nás hlášení o odjezdu rychlíku směr Chacharsko. Pár z nás jde na nástupiště a po výkřicích "smrt Baníku" apod. si nás všímají chachaři. Vzduchem začíná létat všechno, co se dá házet. Většina z našich ustupuje zpátky do podchodu. Proč se tak stalo nechápu, sestava byla sice hodně mladá, ale chacharů nebylo na peronu víc jak nás. Stačí snad jen výrok jednoho od nás: "tolik paniky v očích sparťanů jsem ještě neviděl".

Poté jdou chachaři k nám, stojíme početně vyrovnaně proti sobě. To, co se stalo potom je snem snad většiny chuligánů v Čechách, sparťani se dávají na útěk. Pár lidí sice zůstalo, ale co je to platné? Doufám, že vám to chachaři oplatíme.

Autor: tcpsnn (Sparta)


Z pohledu Budějovičáka:
Na kvalifikační utkání do Teplic vyrážíme ve čtyřčlenné sestavě autem. Jízda se nekonečně vlekla, protože doplňování nebo vylučování tekutin nás zdržovalo skoro na každým 10 kilometrů. V půl páté se objevujeme konečně v Teplicích, po zaparkování odcházíme rovnou na Stínadla.

Na stadion jsme se dostali za 50 Kč vlezného v páté minutě utkání. Za brankou vyvěšujeme vlajku "Brigade Gauners", ale jen na chvíli, protože debilním security vadilo, že překrývá reklamu. Sereme na ně, sundáváme ji a pokládáme přes sedadla. Rozhlížím se okolo sebe, ale jinou klubovou vlajku jsem neviděl.

Za pár okamžiků se ujímáme vedení, vhazujeme pár konfet, sundáváme trika a snažíme se rozehřát cukříky z tribun, ale bezvýsledně. Před koncem půle vbíhají četníci k naší skupince a radí nám po dobrém, abychom si oblékli trika. Nechápu proč. Možná se báli o naše zdraví.

V druhých chladných 45 minutách kromě dobrého fotbalu nebylo k vidění vůbec nic. Závěrem bych chtěl vyjádřit obdiv dvěma Gaunerům, kteří vydrželi v sychravém počasí v 6°C celý zápas v půl tělech.

Autor: Blonďák (České Budějovice)

Vyšlo ve Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information