Z pohledu Chachara:
Tento den se zcela náhodou v hospodě, kde většina byla prvně v životě, schází v dopoledních hodinách na 50 chacharů. Do tohoto podniku asi zcela náhodně míří i jejich "přátelé" z Masné, kteří vše věděli snad dříve než oni.
Kolem třetí se vše přesouvá na Svinov k vlaku o němž přišla hláška, že v něm sedí koalice. Schází se zde na 70 fans FCB, ale také dobrá stovka uniformovaných a všem je hned jasné, že se nic nestane. PČR izoluje ostravské na prvním a opavském nástupišti. Na něj však po chvíli přijíždí vlak od Opavy a vystupuje z něj 12 opavských. Nejprve jim je navrhnut odchod do nepolicejních míst a následný střet, po ohlášení příjezdu vlaku koalice jsou však napadnuti částí chacharů a rozhodně neměli tendenci utíkat a postavili se. Vše vyústilo v konflikt s policií a jedno obvinění z napadení veřejného činitele. Nejspíše byl okamžitý střet nevyhnutelný, jinak by se jistě vyrojily hlasy o nové družbě ...

Koalice pouze projela na hlavák a odtud byla v sestavě: 22 Olomouc, 19 Sparta a 4 Brno eskortována na Bazaly. Před bránou ještě došlo k oboustranně idiotskému pořvávání přes fízly, k ničemu však nedošlo. Koalice vyvěsila zástavy Sparty a Sigmy a do sektoru policie přivedla také fans SFC, kteří zde byli od koalice policejně odděleni. Domácích se v sektoru moc neschází a sporadické fandění je z velké části antisparťanské.

Po zápase je koalice stále pod dohledem PČR, volnost však získávají opavští a na Svinově se jim daří rozehnat ostřílené chachary, kteří před ani ne dvojnásobnou přesilou nepochopitelně zdrhají. Dost lidí se přesunuje na Parlament, kde asi sto policajtů předvádí svou preventivní akci.

Přesto několik lidí dostává chuť na pizzu a ta, jak je všeobecně známo, je nejlepší v olomoucké pizzerií před nádražím. Kdo mohl tušit, že tam budou do nočních hodin sparťané, kterým na Prahu dříve nic nejelo. Několika vozy tedy vyjíždí hladová skupina, která jak se později ukazuje, je detailně podchycena. Po příjezdu do Olomouce je následují policejní vozy a ač se rozdělují do různých uliček po sídlištích, je každé z aut následováno, poté zastaveno, hladovci jsou identifikováni a policií vyvezeni ven z města ... Poté se rozjíždí série hlasových a textových zpráv na chacharské mobily o jejich pohybu, nepěkné budoucnosti apod. Málo kdo, by uvěřil.

Autor: Č.N.L. from U.R.N (Baník)


Z pohledu Brňáka:
Na tento repre - přátelák jsme z Brna vyjeli v počtu čtyř kusů. Po zastávce v Olomouci, kde se dáváme dohromady s ostatními koaličními spojenci, pak všichni společně vyrážíme směr Ostrava.

Na zastávce Ostrava - Svinov přecházím inkognito přes kordon policajtů směrem do města. To vše kvůli tomu, že musím ještě nějaký ten den zůstat v Ostravě a nerad bych byl během či po zápase odhalen slídivými chachary. Ostatní pokračují za mohutné policejní asistence na ostravský hlavák. Díky mému odpojení se od hlavní skupiny nevím, co se dělo během příjezdu koalice na stadion, či na zpáteční cestě. Podle zpráv však tento den hrála opět prim policie a tudíž k žádným střetům na trase koalice - chachaři nedošlo.

Na samotném zápase panovala po celých devadesát minut nuda, znásobená ukrutným vedrem. Jen občas se ozývaly urážky mezi znepřátelenými tábory českých fans. Slovinskou vlajku jsem spatřil pouze jednu, a to v rukou tří prapodivných typů. Korunu všemu nasadil výkon našich špílmachrů, kteří po trapné hře opět dokázali, jak moc jim leží na srdci dobrá reprezentace naši země. Celkově tak byl tento den dost o ničem.

Autor: Monica Lewinska (Brno)


Z pohledu Sparťana:
Zápas repre na Bazalech? To bylo vždy v nedávné minulosti pro sparťanské fans tabu, ale tentokrát jsme nechtěli dopustit osudu, a tak jsme se vydali v počtu přibližně 20 -25 lidi na dalekou cestu do Ostravy. Už v Kolíně se náš počet zmenšil o jednu osobu a v Pardubicích ho následovali čtyři další, kteří nakonec mimo Ostravy dojeli do Vsetína, protože nedokázali přestoupit a to ještě měli štěstí, že nejeli až na Slovensko. Zbytek dojel až do Olomouce, kde na nás už čekali olomoučáci v zahradní restauraci a přijeli tam také čtyři brněnští. Chvilku jsme popíjeli a odešli na vlak, který nás přivezl do Ostravy.

V Ostravě už čekaly policejní šiky a jejich velitel nám oznámil, že vědí jaká panuje situace mezi námi a že nedopustí žádný střet. Nalodili jsme se tedy do přistaveného trolejbusu a za policejní asistence jsme dorazili ke stadionu. U něho čekali jak policajti, tak chachaři, ale šance na boj byla mizivá, takže jsme na sebe jenom křičeli a navzájem se ujišťovali, jaké máme na sebe názory. Na stadionu jsme pověsili vlajky a jelikož fotbal nebyl zrovna reprezentační, tak jsme šli pít pivo. Někdy ke konci poločasu jsme zakřičeli pár sparťanských hesel, za což se nám stadion odvděčil pískotem. Na začátku druhé půle jsme se zmobilizovali my i chachaři a oba tábory okořenily atmosféru stadionu fanděním, které však postupně ztrácelo na intenzitě až nakonec vyšumělo úplně.

Hráči na hru neměli chuť, a tak po právu prohráli. Ve druhém poločase se taky objevili v sektoru, uměle vytvořeném uvnitř našeho policií, také Opaváci, kteří prý dostali od chacharů hned jak dorazili Ostravy. Po zápase nás policajti odvezli zpět na nádraží a odtud jsme asi po hodině odjeli nejprve do Přerova. Pak do Olomouce, kde jsme asi 2 hodiny čekali v pizzérii. Poté jsme konečně odjeli vlakem domů.

převzato z Pirátu


Z pohledu Olomoučáka:
Po dlouhé době jsme se rozhodli navštívit utkání reprezentace. V den zápasu se nás schází 22 v hospodě na nádraží. Tam čekáme na příjezd našich koaličních spojenců. Ti dorazí v počtech: Sparta 30, Brno 4. Společně se poté vydáváme do Chacharova.

Po přijezdu na Svinov nás čekají FCB, kus dále stojí skupina B.C.?? (Bulldog Corps z Opavy - pozn. Správce)
Probíhají klasické policejní manévry. Tak si aspoň zamáváme a vzhůru na stadion. Před ním stojí asi 50 chacharů a vzájemně na sebe pokřikujeme. Na stadionu rozvěšujeme my a ACS vlajky. My kašlem na fotbal konzumujeme u stánku.

Letenští se věnují nadávání chacharům. Ti v první půli nemají kotel, v druhém vbíhají do sektoru a řádně si zafandí. Dvacet minut před koncem dochází pivo a my se přesunujeme do sektoru. Za zmínku stojí ještě opavští, kteří stáli kus vedle nás. Proběhla menší strkanice. Pak v klidu odjíždíme domů.

Na závěr bych chtěl dodat, že by si Opaváci měli rozmyslet, co vlastně chtějí.

P.S. Zdravím koaliční spojence - Smrt Baníku !!!

Autor: Tom NSC-88 (Sigma)


Z pohledu Zlíňáka:
Na můj první repre výjezd se scházíme v počtu dvou kusů v Otrokovicích.
Vlak stíháme jen díky zpoždění. Po sponzorském daru 230 Kč vystupujeme v Olomouci, kde jdeme konzumovat s místními hools. Postupně se jich schází asi dvacet. Ve 13:00 přijíždí vlak se 20 sparťany (6 po cestě vysazeno). Pak ještě doráží čtyři Brňáci a my vyrážíme směr Slezsko.

Cesta je ve znamení stupidit. Jeden Hanák přichází o slipy a pro tepláky si jde za mohutného skandování "Anča, Anča" na druhý konec vagónu. Po příjezdu nás obklíčí čerti a nacpou nás do trolejbusu, kterým jedeme na Bazaly. Tam na nás už čeká několik desítek chacharů. Několik Sparta hools vybíhá (zbytek čerti drží v trolejbusu) a snaží se prorazit kordon. Policajti je však pohodlně odráží a ukazují, kdo zde panuje.

Vcházíme na stadion, kde nám velkou radost dělá alko pivo. Zápas stojí za hovno. Občas si zafandíme sparťanské pokřiky, Hanáci olomoucké a všichni proti chacharské. Těch se schází na 300.

Po zápase opět trolejbus. Ještě se musím zmínit o jednom chacharovi, který měl na sobě šálu Zkurvená Sparta a který svým zjevem potvrdil to, že chachaři jsou jakýsi mezi stupeň mezi člověkem a opicí. Cesta zpět je ve znamení Jirky Lály a stupidit. Dva Hanáci přicházejí opět o slipy. V Přerově se loučíme a ve dvou jdeme stopovat s nulovým výsledkem. Tak jdeme volat do budky. Zde vypustím omamující plyn. Po nás tam vchází nic netušící občan. Ihned vybíhá ven se slovy: "Kdo umí, ten umí".

Autor: S.H. - TSM (Zlín)

Vyšlo ve Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information