Z pohledu Chachara:
Na po celé Evropě známé zagrebské Bad Blue Boys jsem se vydal pln očekávání. Již od ranních hodin se ulicemi Bratislavy procházeli fans Dinama a okupovali hlavně bary a kavárny v centru města. Já se vydal ke stadionu, kde usedám v knajpě naproti vchodu do sektoru hostí, kterou obývala elita BBB. Dali jsme se i do řeči a dozvěděli se o domluveném souboji, kterým se fans Slovanu údajně moc chlubit nebudou. V sektoru se Dinama sešlo tak 800 a vypadali vskutku dobře. Nebylo vidět žádné rodinky, ale většinou dobře stavěné typy. Proto mě celkem překvapil jejich respekt ze slovenské policie, do které se při zásahu vně sektoru moc nepouštěli. Vedle ověšeného sektoru vlajkami se prezentovali také velkou sektorovou vlajkou a po gólu čtyřmi ohni. Druhou půli poté většina sledovala svlečená do půl pasu, což při jejich postavách a v tomto počtu vypadalo velice dobře.

Domácí sektor čítající max. 300 fans na mě působil velmi mladě. Získali jednu z vlajek Dinama vyvěšenou mimo sektor hostů a jejich pokřiky se většinou skládaly z urážek Chorvatů. Na pokřiky typu Srbija a Bosna hosté reagovali hesly Cekija a Sparta. Hodně úsměvně působilo vybízení některých slovanistů Chorvatů k boji.

Ze závěrečným hvizdem skočili asi tři fans Dinama na plochu poděkovat hráčům, jednoho z nich se snažil před zasahujícími policisty ochránit brankář hostů. Fanda však byl přesto zatčen a odváděn v poutech. Jeden z hráčů Dinama mu jako odškodnění dal mezi zuby svůj dres. Pěkné gesto.

Při odjezdu ze slovenského hlavního města se ještě od brněnských dozvídám o předzápasovém střetu dvou menších skupinek, o svých bratislavských spolubojovnících se moc pěkně nevyjadřovali.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)

Vyšlo ve Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information