Z pohledu Pardubičáka:
Na tento zápas Slavie s nepříliš atraktivním soupeřem vyrážíme kolem druhé odpoledne z Pardubic ve dvou. Cesta probíhá celkem v klidu, jen v Kolíně se náš vlak míjí s právě přijíždějícími lasičkami. Tušíme, že se však dnes ještě setkáme daleko důvěrněji. V Praze Mára prokazuje nevídaný orientační smysl, a tak vcházíme do hospody, kde již několik slávistů spokojeně chlastá. Na Strahov se dostáváme včas, avšak oslabeni o jednoho člena, který je v poutech odváděn čerty. Fotbal moc nesledujeme a spíše holdujeme konzumaci piva a rumu. Jen čekám, kdy přijde návrh jít "přivítat" na nádraží sparťany, kteří se budou vracet z Kolína.

Návrh na sebe nedá dlouho čekat a tak vyrážíme směrem na hlavní nádraží.

Cestou se (jak se dalo předpokládat) náš počet sice snižuje, ale to těm, co zbyli zas tolik nevadí. Po chvíli čekání přichází zpráva, že lasičky dorazily a jdou na tramvaj. Asi v patnácti lidech na ně na zastávce útočíme a oni nám naše rány opětují. Za pár minut však přijíždějí čerti, a tak najednou všichni jen čekají na tramvaj a o ničem nevědí.

Střet podle mě skončil remízou, která je určitě lepší nežli naše fiasko o deset dni dříve. Jen těch pár našich jedinců nemuselo opět utéct. A tak po jedenácté večer opouštíme Prahu s pocitem, že jsme alespoň nejeli nadarmo. Mára to oslaví poblitím několika oken, ale za všechno prý může průvodčí, který ho vzbudil.

Autor: Bulda T.B. (Pardubice)

Vyšlo ve Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information