Z pohledu Plzeňáka:
Před tímto zápasem se v novinách objevily zprávy, že má do Plzně přijet asi 300 chacharů a budou velká policejní opatření. Tyto zprávy jsme brali jako přehnané.
Kolem poledne se scházíme ve Sport baru v počtu 30 kousků. Zanedlouho se objevila také plzeňská kriminálka. Tvrdili, že si přišli vsadit. Nejspíše nás však od rána hledali v našich tradičních hospodách ve čtvrti Petrohrad. Od té doby až do našeho odchodu z hospody stálo před hospodou několik policejních aut. Asi hodinu před zápasem jdeme na stadion. Kousek od náměstí jsme policajtům zmizeli do malé uličky, kde jsme zalezli do nějaké hospody ve staročeském stylu. Těsně před zápasem vyrážíme na stadion. Asi 100 metrů od staďáku se dozvídáme, že u pokladen jsou chachaři. Když nás spatřili, rozběhli se na nás. Strhla se asi minutová potyčka, kterou ukončili policajti. Sebrali čtyři Plzeňáky a dva chachary. Při bitce jeden z nás přišel o bundu Umbro England, která zůstala ležet na zemi. Získali jsme šálu GKS Katowice. Nebylo nás 4x tolik, jak tvrdí někteří chachaři. Menší konflikt nastává ještě v areálu stadionu. Tam někteří Ostraváci chtěli bitku přímo na místě a to před zraky několika desítek bengů, což mi připadalo dost nesmyslné. Chacharů i s chebskými mohla být asi stovka.

Během zápasu jsme předvedli choreografii z krepových papírů z nápisem Alcohools. Jinak byl celý zápas klid – policejní manévry. Po utkání benga hlídaly oba tábory a doprovází je. S chachary se vidíme ještě na mostě, k ničemu však nedošlo, a tak většina z nás odchází zpět do hospody.

Autor: Zdeněk (Pilsen fans)


Z pohledu Chachara:
Díky informacím o Plzni plné policie si chachaři dobrovolně vystoupili v Rokycanech, kde se usadili v hospodě na náměstí. Zde se prozpívali pohádkovými i populárními hity, dva horkokrevní se vykoupali v místní kašně, za což se jednoho pokusila zajistit policie. Pokřik "Oficiální chuligáni FCB" byl obměněn na "Ilegální elegáni FCB". Místní policie byla celkem legrační, vypadalo to, že běžní policisté jsou v Praze na MMF a hlídkují kancelářské typy. Odjezdu do Plzně asistovala jak kriminálka a policejní kamery, tak dokonce i TV štáb.

V Plzni čeká před nádražím plno fízlů, kteří hned geniálně některé zkontrolovali dvakrát a jiné vůbec. Sedm lidí se jim dokonce ztratilo a vydalo se hledat místní fans. Nenarazili na nikoho, až při jejích vstupu na stadion se objevuje přes 30 místních. Přes značnou přesilu chachaři ihned útočí a následný vyrovnaný střet je ukončen policií. Jeden chachar se obohatil o bundu a šála GKS, kterou Ostravským podává fízl, letí zpět mezi plzeňské. Zadrženi byli 4 domácí a 2 hosté. Zadržení plzeňští měli u sebe vlajku Red Blue Wolves Pilsen, ale střet 4 na 2 o vlajku odmítají a jsou propuštěni dříve.

Další konflikt se rozpoutal za branou stadionu, kde nastává další zatýkání ostravských. Plzeňští se v tom policii snaží zabránit, nakonec marně. V domácím sektoru se schází asi 50 fans, hostů je slabší stovka (24 Cheb, 1 Trnava). Složení vlajek před oběma sektory je tragické, ač zástavy obou celků jsou chloubou ligy. Nejlepší plzeňská je na bengárně, chacharské v Ostravě! Domácí alespoň zaujali choreografii, když z velkých papírů vytvořili nápis ALCOHOOLS.

Po zápase na nádraží už čekají zadržení a v jídelním voze se vyráží směr Praha. Číšník radost zjevně neměl, ale co mohl dělat? Řádně upraveni vycházejí před pražský hlavák za zpěvu: "Kdo není zčuchaný, ten není z Ostravy" a krátký pobyt v Praze okoření odpalováním dělobuchů. Po půlhodině Stověžatou matičku opouštějí a snad po dvou minutách jízdy volají sparťani s jistou nabídkou. Jede se dále ... Po dlouhé době výjezd bez kriminálky a byl skutečně vydařený.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)

převzato z Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information