Z pohledu Bohemáka:
Doba, kdy někteří bohemáci (i členové Berserku!!!) jezdili do Plzně na hokej, je již ta tam.
Přesto v některých z nás dlouhou dobu přetrvávaly sympatie k městu piva. Ovšem poslední cca 2 roky, zřejmě pod vlivem družby s Brnem, se plzeňští začali velmi drze vychloubat a napadat (formou článků a internetových výtvorů) náš klub. Před tímto zápasem se údajně dali slyšet, že Berserk pozabíjí. Z tohoto důvodu se již den před utkáním schází v Praze 23 osob (11 Pardubice) a vyrážejí na noční tah. Bohužel v nočních hodinách dochází v putyce k nepěknému střetu, a tak je všech 23 osob zatčeno!!! Ráno se tak scházíme bez této skupiny a v oslabené sestavě vyrážíme do Plzně. Po příjezdu obcházíme okolí nádraží a hledáme vyhlášené Alcohools. Je získána jedna vlajka, ale chuligáni Plzně nikde. Konečně narážíme u vstupu do nádražní haly na 15 č1ennou partu toho nejlepšího, co v Plzni je. Ihned útočíme, je nás cca 20, a plzeňští se dávají na těžko omluvitelný zbabělý útěk. Tři z nich byli odchyceni a dostávají. Čtvrtý z nich, co zůstal a neutekl, byl Zdeněk P. Třikrát byl dobit na zemi a přesto nás pokaždé vyzýval k boji. Zaslouží velkou pochvalu a zároveň politování, že je nucen být členem tak ubohé party. I my jsme ale neodvedli svou práci důkladně, jinak by Zdenda nemohl dorazit na stadion.

Získáváme další suvenýry a jednu vlajku vracíme na stadionu majiteli. Evidentně totiž nepatří mezi chuligány. Alcohools se rozrůstají na 25 osob a snaží se zaútočit kameny, ale bohužel nic. To samé zkouší i po utkání, ale benga mají vše pod kontrolou. Na druhý poločas doráží po výslechu i 7 zatčených z noční akce.

Celkem se nás v sektoru sešlo cca 80 + 18 hools Slavie (velký dík) a 3 z Pardubic (díky).

Autor: Berserk (Bohemians)


Z pohledu Plzeňáka:
Na vačnatce máme sraz v jednom z plzeňských barů již v 9 ráno. No, schází se nás ohromujících 12! Asi v 11 :40 jdeme se Zdeňkem čekat na jednoho chachara a jednoho sparťana, kteří přijedou fotit. S nimi jdeme do putyky, ostatní Plzeňáci zapadají jinam. Z hospody odcházíme ve tříčlenné sestavě - Martin (dorazil tradičně pozdě), Zdeněk a já. U nádraží vidíme zbytek našich, jak na nás něco gestikuluji. Nejdřív myslíme, že si dělají prdel, ale pak vidíme, že tam jsou klokani. Okamžitě tedy se Zdeňkem běžíme. Poté, co jsem viděl, že proti nám utíkají někteří Plzeňáci, obracím to taky a zbaběle zdrhám. Až v podchodu zjišťujeme, že většina našich je ještě u nádraží. Zachovali jsme se jako sráči a náš útěk neomlouvá vůbec nic. Z deseti lidí, kteří tam zůstali se postavili asi 4, bohemáci tedy jasně vítězí a získávají jednu šálu Paris St.Germain.

U stadionu ještě Bohemka napadá trojici našich - Zdeňka, Kubu a Hochyho.

Na Štruncáku původně padají návrhy, že po tom fiasku ani nepůjdem do sektoru, nakonec tam jsme, ale nevěšíme vlajky. Během zápasu se již v posílené sestavě párkrát pokoušíme ztéci sektor hostů, to však již nemá šanci na úspěch. Po zápase opět probíhá několik pokusů o atak. Při jednom (u nádraží) začala podle dvou lidí, kteří šli za nimi, část bohemáků utíkat.

Poté ještě dostaneme pendrekama od fízlů a rozcházíme se do hospod.

Celkově tedy jednoznačné vítězství pro hosty, kterých mohlo být tak 60.

Autor: Prcek (Plzeň)

převzato z Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information