Z pohledu Plzeňáka:
První ligový výjezd po roční pauze začínáme již v dopoledních hodinách v jednom z plzeňských barů. Autobusem nakonec vyrážíme asi ve třiceti lidech. Vezeme se luxusní károu, kterou však řídí nervózní blb. Oproti tradicím tentokrát neplatí nikde Bednář, a tak se o vzruch stará jenom Extáze. Na jedné benzině jde somrovat žrádlo k jistý francouzský rodině. Ta, když ho vidí, balí svůj piknik a rychlostí blesku prchá z odpočívadla. V Praze jsme asi hodinu před zápasem a hned vidíme davy asociálů z lipnické technoparty. Na Strahově chlastáme prakticky bez jakéhokoliv dozoru fízlů, nikdo z pražských klubů se však neobjevil (vzhledem k našemu počtu naštěstí).

Na stadionu se nás schází 39. Zhruba půl hodiny před výkopem jdou 3 naši ze sektoru pro pivo. Venku je napadá asi 10 slávistů, poté vše končí svým zásahem policie a aktéry potyčky odváži..

Současně s úvodním hvizdem vhazujeme 30 konfet a odpalujeme dýmovnici, za což benga hned odváží Videa. Někdy v patnácté minutě přichází desítka sparťanů, benga je však hned odvádí. Do konce zápasu se již ani z jedné strany nic neděje, slávisté předvedli jen poměrně dost kvalitních vlajek.

Po utkání nás odvádí stádo šerifů k autobusu. O vzrušení se starají jen 3 klokani, kteří se pokouší o atak, jinak klid. Od úvodního výjezdu jsem čekal víc.

Autor: Prcek (Plzeň)


Z pohledu Sparťana:
Na tento zápas si dáváme sraz na Malovance, kde se nás nakonec schází okolo 20 kusů. Jelikož se slávisti nedostavili, tak jdeme na stadion. Bohužel se stalo, že s námi pokladní nepočítala (neměla pro nás lístky), a tak musíme přes plot, což se nelíbí místním pořadatelům, kteří okamžitě volají policajty. Ti nás vyvádí, a tak jdeme na druhou stranu, bohužel se na nás přilepuje auto s tajemnou posádkou a nezbývá nic jiného, než jít do hospody, což si neodpustí ani policajti. Slávistů bylo v kotli asi 50, což je docela ubohé, a asi 40 Plzeňáků. Slávie vyhrává 2:1.

Po zápase opouštíme hospodu a jdeme se kouknout po našich „kamarádech“, kteří jsou ještě na stadionu. Po snaze domluvit s nimi po telefonu alespoň férovku to odbývají tím, že se musí dohodnout. Jelikož se asi nebyli schopní domluvit, tak několik z nich odjíždí v taxíku. Potom začínají policejní manévry a my se stahujeme na zastávku, kde ve dvou napadáme Slavia Fanatics, kteří se ani neodváží proti nám postavit. A jelikož se nic nedělo a začínali se sjíždět čerti, tak nastupujeme do autobusu a jedeme směrem k Andělu. Po cestě ještě míjíme hospodu, kde jsou slávisti.

Tento zápas mě opět přesvědčil, že slávisti jsou ženy. A proto "Věčně druhý!"

Autor: Sojka (Sparta), převzato z Piráta


Z pohledu Slávisty:
Na toto utkání jsme se připravovali již delší dobu, jelikož jsme měli z Plzně avízo, že přijede až 100 chuligánů. Když nám náš zvěd ohlásil, že se kolem stadionu pohybuje asi 20 ozbrojených Plzeňáků (asi 90 minut před zápasem), tak vyrážíme.

Když přicházíme, již zde samozřejmě nejsou a jdeme tedy k sektoru hostí.

Z něj neohroženě vyráží asi 5 dobře vypadajících Plzeňáků. Ihned jsou atakováni a dostávají pěkný nášup. Bije je tak 8 lidí a hned je zde policie, která zatýká 3 od nás. Plzeňští vstávají a policie je nechává. Za chvíli je však tři z nás opět napadají a všichni jsou zatčeni. Poté přibíhá celý plzeňský kotel, vše je však v klidu. Nakonec dva plzeňští odmítají férovku 2 na 2 a je po všem.

Na zápase nefandíme. Plzeňáci mávají balónky, ale v tom počtu je to směšné. Představujeme novou vlajku BRIGATE '97 a to je tak vše, co k zápasu napsat. Po utkání čeká před stadionem početná skupina Sparty, ale kvůli policii a naší neschopnosti se nic neděje. Plzeňákům se věnují jen čtyři klokani, kteří na ně útočí, ale rozdají pár ran a vše opět končí policie.

Autor: Lukáš (Brigate '97 - Slavia)

převzato z Football Factory č.9, který článek převzal z Piráta

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information