Z pohledu Sparťana:
Na tento výjezd jsme se sešli na hlavním nádraží v sestavě asi 50 lidí, chtěli jsme vyrazit ráno, ale jelikož Evžen opět zaspal, museli jsme s odjezdem počkat. Po zakoupení jízdenek jsme se vydali na vlak, kde už stálo několik čertů, aby nás ochránili před místními kapsáři (zřejmě rumunského původu). Cesta probíhala v klidu až na jeden okamžik a to, když jeden člen South Parku hodil láhev od piva na průvodčího, což se mu nelíbilo a nechal vlak asi 20 minut čekat (se slovy ten vožralej dobytek nikam nejede), což se neobešlo bez primitivního policejního zásahu a naší perzekuce z jejich strany. Ta byla tak hloupá, že jí vadilo i koukaní z okna. Po tomto incidentu vyrážíme dále směr Brno. Po příjezdu jsme hned vytlačeni z vlaku do čekárny, kde na nás čeká více novinářů a TV štábů než při návštěvě papeže. V hale nám nějaký dědek s megafonem sděluje, že budeme odvezeni do hospody za Brno, což někteří z nás nesou velmi těžce. Všechny až na South Park (a pár dalších) nás natlačili do autobusu, který snad jezdí už jenom v Brně a v některých rozvojových zemích východní Evropy.

Za silného policejního doprovodu odjíždíme do vesnice nedaleko Brna, a jelikož cesta byla většinou do kopce, tak to již zmíněný autobus nesl velmi těžce a tím pádem cesta trvala snad půl hodiny. Po příjezdu do hospody se občerstvujeme místními specialitami. Jako vždy je to pivo, rum a jiné alkoholické nápoje. Jediný, kdo nám v hospodě chyběl, byl Jirka s Evženem, kteří se kvůli silné policejní asistenci nedostavili. Za zmínku stojí ještě dvě místní dívky, které se nechávaly obírat od několika fízlů, což nejlíp vystihl Myšák větou "vždyť jsou úplně opilé".

Hodinu před zápasem nás "ten" autobus odváží na stadion za silného zpěvu a popíjení zbylých alkoholických nápojů. Před vchodem na stadion nás všudypřítomná policie natáčí na kamery a prohledává. Po této policejní šikaně přicházíme do kotle, kde vyvěšujeme vlajky a začínáme se svým repertoárem. V kotli se schází okolo 120 lidí.

Poté doráží i South Park, který měl ve městě potyčku s místními chuligány.

Při zápase se neděje z naší strany nic zvláštního až na bitky mezi příznivci formule 1 (smrt Ferrari). Za zmínku stojí ještě brněnské dýmovnice, měli sice dobrý efekt, ale ne dlouho trvající, naše balónky a hajlování Horsta Siegla, který nám tak odpovídal na naše vyvolávání. Ani bych se nedivil, kdyby mu přišili paragraf za propagaci. Po zápase, který skončil výhrou naší Spartičky 2:1, jsme byli nahnáni do autobusů a odvezeni na nádraží. Tam na nás čekal Eurocity, který měl kvůli nám 40 minutové zpoždění a v jednom vagónu (pouze pro nás a hlavně zdarma) se vydáváme do Prahy. Cesta probíhala v pohodě, dokonce některé z nás pustili do jídelního vagónu, kde měli pivo za 120 Kč. Zajímavým okamžikem byla i ponožková válka, které se smáli i přítomní čerti. Do Prahy dorážíme okolo 22:15 a po malém občerstvení se rozcházíme do hospod.

Autor: Sojka (Sparta)

převzato z Football Factory č.9, který článek převzal z Piráta

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information