Z pohledu Opaváka:
První kolo a zároveň první výjezd v naši novodobé druholigové kariéře, která snad nebude trvat déle než rok. Hlad po fotbale a zvědavost je značná, a tak se nás na nádraží schází něco kolem 60, což je velmi solidní. Sestava je celkem dobrá, jak by taky ne, vždyť se očekával střet s chachary. Na Svinově však zahlédneme jen 8 člennou skupinku vesměs holohlavých Ostraváků, kteří se nesnaží provokovat. Dva z našich nelenili a ihned se pokouší zaútočit. Přes kordon policistů to však nejde, a tak jsou odchyceni. Snažíme se je vytáhnout zpět, čímž vzniká menší strkanice se psy, ale marně a tři z nás jsou nakonec odvezeni na fizlárnu. Zbytek pokračuje dál. Po celou dobu cesty je klid a i v samotné Karviné je tomu stejně. Náš tým domácí doslova deklasoval. Při posledních brankách vbíháme na hřiště, házíme dýmovnice a vlastně celý druhý poločas se fandí do půl těla. Poměrně početná skupina fízlů překvapivě nezasahuje a to ani při opětovném vbíhání na hřiště. Spokojeni opouštíme stadion a jdeme na nádraží. Blíží se Svinov a my očekáváme střet s chachary. Sem tam byl sice k zahlédnutí nějaký ten jedinec, hlavní grupa však nikde. Snad to bylo kvůli tomu, že nádraží bylo obsypáno fízly a šance střetu vlastně nulová.

V době, kdy už téměř odjíždíme, vbíhají do našeho kupé policajti a chtějí vytáhnout dva naše. Začíná slušná potyčka a pár uniformovaných dostává nějakou tu ránu. Vše uklidňují až „kosmonauti“, kteří vyhánějí celou zadní část vagónu (cca 20 osob), kde se válčilo. Všechny nás házejí břichem na zem s rukama za zády. A už to jede - pouta, tranzity, antony a hurá na bengárnu. Tam nás je 24 a po výsleších jsme postupně propouštěni. Osmnáct z nás je propuštěno včas, takže stihli poslední vlak na Opavu. Na nádraží však byli velice nemile překvapeni, když se na jejich vlak snesla sprška kamenů, odpadkových košů, lahví apod. Ještě, že mezi nimi bylo pár, kteří drželi dveře a nelehali jen pod sedadla, jako to dělali někteří ti, jež byli vlastně omylem sebráni na fízly.

Nás posledních šest označených bengama za vůdce a podobné chujárny bylo propuštěno až těsně po této akci, o níž jsme se dozvěděli z policejních vysílaček. Jeden z nás se posral na CPZ a odvezl si §155, všichni ostatní nějaké to výtržnictví. Jako poslední ztroskotanci z celého davu odjíždíme domů směr Opava.

Autor: Oskar (Opava)

převzato z Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information