Noční události z pohledu Brňáka:
Na první výjezd sezóny jsme se vydali na půdu našeho úhlavního nepřítele.
Pro 40 lidí začal tento výjezd již v sobotu. Po celodenním posilňování jsme se sešli před desátou večer na nádraží. Sestava byla dost dobrá, chybělo snad už jen pár kousků z Torcidy. Z Pressburgu tentokrát pouze jeden velvyslanec. Ostatním jsme volali, že na Bazaly nemá kvůli čertům cenu jezdit (do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli vůbec vyjedeme již v sobotu). Mysleli jsme, kdo ví jak pojedeme utajeně, ale opak byl pravdou. Už z Brna s námi vyjelo několik čertů a i například ve Vyškově či Přerově se to černalo, až to hezký nebylo. Po celkem pohodové cestě (benga ani průvodčí neotravovali) jsme kolem půl jedné vystoupili v Ostravě - Svinově. Fízlů nebylo moc (asi čtyřicet), ale byli docela tvrdí. Ihned nám sebrali tyče, nože apod. Potom nás po jednom kontrolovali a pouštěli k asi dvacet metrů vzdálenému stánku.

Když nás u stánku stálo asi 15, tak se ze tmy vyřítili chachaři s tyčemi. Těžko říci kolik jich bylo (chachaři říkají, že 20). Nám se do osobního kontaktu moc nechtělo, tak jsme je zaházeli flaškami. Chachaři ještě zůstali, ale pak doběhli ostatní Brňáci a chachaři začali utíkat (dodnes tvrdí, že ne před námi, ale před bengama). No, kdo tam byl, udělá si svůj obrázek. Čerti zatkli pár lidí a obou stranách a šlo se do zamluvené knajpy.

Cestou jsme minuli non-stop „Zwetler“, ze kterého vyběhlo asi 10 baníkovců a začali po nás metat všechno možné. V tu chvíli s námi bylo asi 10 policajtů. My jsme ale udělali velkou chybu, mohli jsme benga prorazit a chachary zničit rukama. My jsme však zaspali a než jsme se odhodlali, tak byli benga kompletní. Tak jsme je aspoň opět zasypali flaškami a chachaři se stáhli (pár hodů mělo celkem dobrou mušku). No, mohlo to být z naší strany lepší. Pak jsme sedli na šalinu a jeli do Poruby. V tramvaji se jeden chlapík (baníkovec?) nechvalně vyjadřoval o Brňácích, a tak byl zbit i se svou přítelkyní. Čerti nás vysadili a asi 3 hodiny nás drželi v obklíčení v dešti. Pak nás pustili, že můžeme jít, kam chceme, a že na nás serou. To mnohým lidem vrátilo dobrou náladu a vyrazili jsme pít. Chvílemi jsme se motali i kolem Parlamentu - nevím, do kdy mají otevřeno, ani jestli tam někdo z chacharů byl. Po asi 15 minutách nás benga opět dostihli, že dostali příkazy být s námi. To asi 15 lidí včetně mě nevydrželo a rozhodli jsme se jet zpět do Brna. Zbytek lidí šoupli benga též do vlaku na Brno, ti ale v Přerově vystoupili a čekali na Brňáky, jedoucí v neděli ráno.

Autor: Hammerhead (JKG Brno)


Z pohledu Chachara:
Během sobotní konzumace alkoholu přestalo brněnským fans nečekaně chutnat Starobrno a dostali slinu na mok svého bývalého sponzora Radegastu. Ve 22:40 proto vyrazili do oblasti Radegastu zaslíbené - na Ostravsko.

Po jedné hodině vystupuje na Svinově 39 brněnských fans, které očekává necelá padesátka fízlů. Ti je přímo na nástupišti zkontrolovali a postupně vypouštěli před nádraží. Co však čert nechtěl, po chvíli zde procházelo na 25 chacharů, kteří se vydali zjistit si vlak na výjezd na Žižkov. Konflikt byl hned na světě. Do toho se mohla zapojit jen část lidí z obou stran, létaly hlavně flašky a kameny a po chvíli zasáhla policie. Brněnské uzavřela a chachaři si pěkně zaběhali mezi stánky trhoviště, někteří byli nuceni se pěknou chvíli schovávat v přilehlých křovinách. Přesto bylo několik lidí zadrženo a objevilo se i nějaké to obvinění.

Osm ostravských se sešlo v blízké restauraci, a když šli kolem Brňané, zvědavě vylezli před vchod. Hosté je ihned napadli, ale pouze házením různých předmětů. Chachaři zůstali venku a hlavy si chránili židlemi. Kdyby se zbrojováci pustili do kontaktních soubojů, neměli by chachaři šanci. Po chvíli zasáhla PČR.

Brňáky odvedli na zastávku tramvaje před Parlament, kde nastoupili, ale díky konfliktu s nefotbalovým obyvatelstvem v tramvaji vydrželi jen dvě zastávky. Poté byli policií vyvlečeni ven a strávili zde dobré dvě hodiny. Na chvíli byli potom vpuštěni do jedné restaurace a po nuceném odchodu odcestovali z Ostravy. Někteří do Přerova, zbytek zpět do Brna.

V Ostravě zavládl asi na osm hodin klid, když kolem poledne na policii obleženém Svinově přestupovali Opaváci jedoucí do Karviné. Zde došlo pouze k prohnání tří přijezdivších mimoostravských chacharů. Brňáků přijelo podruhé asi 120 a nevypadali zle. Na zápase fandili pouze sporadicky. O atmosféru se staral asi 500členný kotel domácích, který mimo solidní doping, předvedl také choreografii z modrých a bílých papírů. Závěr měl být okořeněn deseti ohni, ty však před zápasem změnily majitele ve prospěch PČR.

Po zápase si osádka jednoho chacharského auta všímá osádky auta projíždějícího za nimi. Nápadný vzhled a brněnská SPZ jasně ukázala, o koho se jedná. Na vyzvání k boji nereagují, nastává proto nahánění auty, několik pokusů o blokování vyšlo taky naprázdno, a tak jsou brněnští pouze nuceni navštívit předměstí Havířova.

Hlavní skupina fans Zbrojovky byla odvedena na vlak a asi padesátka si po problémech s policií vysedla v Suchdole. Zde téměř padla hospoda a bylo také odchyceno pár chacharů z Nového Jičína, kteří přišli o šály a docela dost inkasovali.

O závěr dne se postarali již v pozdních večerních hodinách chachaři doprovázející na vlak fans Spartaku a GKS. Na odjezd vlaku do Opavy totiž čekala dvacítka fans SFC. Ti nalezli do vlaku a ten to díky kamení a tyčí chacharů odnesl osmi vybitými okny. Opaváci ležící na zemi vlaku přišli o kuklu Opavy a šálu WKS. Před přijíždějícími bengy se všem podařilo zdrhnout. Poté již zasáhla policie, která zadržela 6 útočníků. Nakonec se vše obešlo bez obvinění.

Autor: Č.N.L from U.R.N. (Baník)

převzato z Football Factory č.9

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information