O tom, že se tento výjezd vydá elitní sestava se vědělo dlouho dopředu.
Nakonec termín zápasu padl na středu což zapříčinilo, že nás vyjela pouze stovka dvěma autobusy a auty. Jak se později ukázalo, spolu s posilami ze spřízněných klubů, to na čím dál slabši Legii stačilo. Cesta proběhla klidně. Před Warszawou se k nám připojili Lech, Cracovia a Polonia Warszawa a ve 20 minutě jsme přijeli ke stadionu. Zaparkovali jsme autobusy a se zbraněmi jsme se zjevili u brány stadionu. Tam potkáváme mnoho fízlů a zbraní se raději zbavujeme. Poté protrhujeme bránu a probíjíme se na Źyletu (přezdívka východní tribuny stadionu, kde je kotel Legie - poznámka Správce). Celý stadion je prázdný, všichni legionisti jsou na kryté tribuně, kde jich je 3,5 tisíce. Fans Legie vidíc nás na Źylecie vbíhají před stadion, do míst před kasy. Vyběhli jsme tam taky. Legia, jak to mají ve zvyku hází po nás všechny své zbraně, židličkami počínaje a slzným granátem konče. Když se ně rozbíháme, utíkají pryč. Rozutekli se na všechny strany, několik jsme jich chytli a skončili v nemocnici. Poté jsme se vrátili na Źyletu, což vyprovokovalo asi tisíc fans Legie, kteří vběhli na hrací plochu. Přiběhli pod nás a začali řvát, že máme přeskočit plot za nimi. Ten má asi deset metrů a pod Źyletou už bylo plno policajtu, kteří nás dostali z tohoto sektoru. Zbytek času jsme díky rozhodnutí sudího strávili za tribunou, který nechal dohrát tento přerušený zápas. Po nafilmování, opsání a procházce stezkou zdraví (jdeš po jednom v řadě kordonem fízlů, z nichž si každý praští obuškem) vyrážíme s policejní eskortou zpět. Cesta zpět již proběhla bez komplikací.

Tohoto výjezdu se na naší straně objevili tito fans: Arka - 100 fans, Lech - 50, Cracovia - 30, Polonia Warszawa - 15, Gwardia Koszalin - 2. Byl to velmi dobrý výjezd, rozhodně s naším vítězstvím, po zápase na Ursuse Warszawa druhým v této sezóně. Legia píše ve svém týdeníku, že má nejlepší fans, maximálně však v mávání balónkami a rozkládání sektorové vlajky.

Autor: Hooligans from Arka

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information