Pohled brňáka:
Tři dny po návštěvě Trenčína jsme vyjeli na finále, tentokrát do Blavy. Za dopravní prostředek jsme opět po "torcidovsku" zvolili osobní vozy.
Do Bratislavy jsme dorazili asi tři hodiny před zápasem a hledali jsme krčmu, když v tom vidíme skupinu asi padesáti značně agresívních, podnapilých osob. Zastavili jsme u krajnice s tím, že si tuhletu sestavičku důkladně prohlédneme. Byli tam zástupci Sparty, Slavie, Ultras Brno a Johny Kentus Gang. Poté co nám sdělili, že pátrají po chacharech, jsme se rádi k této repre koalici připojili. Chachara jsme potkali bohužel pouze jednoho, na něhož se sápal jeden kolík z Letné, ale díky své naprosté opilosti mohl být rád, že ho jeho rudí přátelé a benga udrželi na nohou. Po ostatních chacharech ani vidu, ani slechu, což nesl těžce zejména Kraken, který byl očividně v bojové náladě.

Potíže při kupováni lístků (tentokrát za 200 Sk, ti šťastnější ještě za 20 Sk), způsobily to, že jsme se odpojili od repre koalice a na stadionu měli jiná místa. Alespoň jsme měli dobrý výhled na tuto výbojnou skupinu. Koalice chuligánů se prezentovala několika římskými svícemi, pokřiky proti Itálii a Baníku, brněnskými vlajkami "Johny Kentus Gang" a "Brno Invasion", bohemáckým "Berserk" a anglickou. Za vcelku povedenou pyroshow se jim slovenská policie odvděčila neméně povedenou gumoléčbou.

Prohráli jsme 2:1, ale atmosféra na utkání byla opět super. Italů bylo spatřeno 30 na hlavní tribuně a další tři v sektoru. Chachaři se zjevovali po dvojicích (spíše inkognito), roztroušeni po celém stadionu. Po utkání se již nic významného neodehrálo. Docela dobrý výjezd.

Autor: Zazzie (Torcida Brno)


Pohled slávisty:
Když naší mladí reprezentanti postoupili do finále malého EURA, vypadalo to, že bychom znovu mohli prolomit bojkot reprezentace a do Bratislavy by nás mohlo vyrazit okolo 15. Nakonec je však dohodnuto, že se oficiální bojkot nezruší a jakákoliv účast je pouze individuální.

Do Bratislavy nakonec vyráží dva slávisté již o půlnoci s cílem jet co nejdále zadarmo. Další dva vyrážejí až v ranních rodinách. Obě tyto dvojce při své cestě narazí na sparťany a jelikož jsme vyhlásili na repre neutralitu, v klidu se k nim připojujeme. Příjezdu do Bratislavy asistuje slovenská policie vyzbrojená brokovnicemi. Pod vlivem sparťanské přítomnosti se obě skupiny slávistů scházejí v restauraci, kde má sraz koalice. Zde probíhá veselá debata, jak na fotbalová témata, tak i na ostatní...

Z této hospody koalici vyburcuje trojice chacharů procházející kolem hospody, což je pro nás zpestřením, i když od půllitru nás to nezvedne. Zhruba hodinu před začátkem se asi 45-ti členná skupina vydává na stadion. Cesta probíhá za skandování chorálů. U stadionu překvapuje cena lístků, a tak to většina řeší zlevněným vstupným pro důchodce za 40 Sk nebo zcizením lístků. V okolí skupiny se objevuje několik slovanistů, a my se těšíme, že konečně dojde k tomu, proč jsme sem přijeli. Ke střetu s belasou pakáží. Bohužel si neuvědomujeme, že Brno má se Slovanem až moc přátelské vztahy a když se k ničemu nemají ani sparťani, tak jen smutně sledujeme, jak se s nimi brněnští baví.

Na stadionu se usazujeme v blízkosti koalice a sledujeme pyroshow v jejich podání. Tu končí zelení policisté vyváděním několika fans. V tu chvíli se většina pokusí o jejich vysvobození, do čehož se aktivně snažíme zasáhnout i my. Po tomto konfliktu se na scéně objevují "kukláči" a rychle je klid. K naší čtyřčlenné skupině se přidává další slávista a tři klokani, kteří doráží z přáteláku z Norimberka. Do konce zápasu je klid a my sledujeme prohru našich mladíků. Na konci jim přesto české publikum (částečně i slovenské) děkuje.
Pak následuje přesun na nádraží, kde je zhruba 100 českých fanoušků. Vše je pod bedlivým dozorem "kukláčů", kteří jsou evidentně naštvaní, že vše je v klidu. Závěrem lze říci, že to byl pěkný výjezd, ale očekávali jsme od toho více.

Počet slávistů na finále - 10.

Autor: Clown (Slavia)


Pohled sparťana (podle fanzinu Pirát):
Úspěšné tažení našich mladíků nemohlo zůstat bez povšimnutí, a tak se v sobotu, v průběhu popovických slavností piva domlouváme, že se vydáme navštívit finále.

Alkohol předešlého dne udělal své, a tak se nás v 6:00 místo 40 schází 12.

Cesta je dlouhá a tak se vybaveni dostatečnou zásobou alkoholu vydáváme na cestu. Díky ochotnému průvodčímu jedeme za 30 korun až do Břeclavi. Cestu trávíme v jídelním voze (v tu chvíli se tam opovážil jíst pouze mohutný kuchař). V Bmě se k nám připojuje skupinka místních hools (je jich asi 14) a jedeme dál. V Břeclavi vystupujeme a čekáme na příjezd dalších jedinců. Ve 14 hodin si kupujeme lístky do Kút, což se nelíbí jak průvodčí, tak ani stupidní slovenské policii (kam se na ně hrabe ta naše). I přes problémy se dostáváme v 15 hodin do matičky slovenského státu.

Usazujeme se v hospodě, a buď pijeme nebo spíme, abychom nebyli malátní.

V průběhu čekání na začátek zápasu (hrálo se od 20 hodin) je po městě prohnáno několik chacharů se šálama ,,zkurvená Sparta", bohužel bez kořisti (údajně se jednalo o fans z Chebu). Vydáváme se tedy ke stadionu (už je nás okolo 40), kam se všichni dostáváme včas, i když to několik lidí stojí hodně sil (cena 20 Sk se nám zdála moc).

V 15. minutě odpalujeme 6 bengálských ohňů, na což debilové v zeleném reagují nekompromisně a následuje zásah při kterém jsou zadrženy 3 osoby, poté, co se do strkanice zapojují "kukláči", je konec našim nadějím na nějaký ten souboj s kýmkoliv, hlídají nás až do konce utkání. Na Tehelném poli je okolo 11000 lidí, většinou sedláků, ale i tak je atmosféra dobrá. Italů je po celém stadionu roztroušených kolem 200. Celkem vydařený výjezd na konec sezóny.

P.S. Všichni zadržení byli po dementním výslechu propuštěni a stihli poslední vlak. Cesta domů byla dlouhá a žíznivá.

Autor: Ufon (Sparta)


Pohled chachara (který nedojel):
Dlouho dopředu jsme byli na tento den domluveni na šlágr II. polské ligy GKS - WKS. Přesto pár z nás své původní rozhodnutí změnilo a vydali jsme se navštívit pro postavení fans Baníku důležitější zápas. Nakonec jsme pro poruchu vozu stejně nedojeli. Těch asi 20, co na finále dorazilo, bylo v několika skupinkách a raději ani nevyvěsili vlajku.
Chachaři rozhodně zklamali a omluvou nejsou ani výmluvy, že jiné zápasy byly v naší režii a že na úvodní zápas nepřijel kromě nás nikdo. Pravda to sice je, ne však naše omluva.

Autor: Č.N.L. from URN. (Baník)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information