Pohled brňáka:
Rozhodli jsme se podpořit naše lvíčata na malém Euru, a tak jsme ve dvou vozech vyrazili na Slovensko. Do Trenčína jsme dorazili asi 90 minut před výkopem, prošli jsme se kolem stadionu obklopeného Čechy a zakrátko jsme si vyhlédli zahrádku u plaveckého stadionu, na které popíjelo asi 20 Chorvatů. Nepůsobili nebezpečně, a tak jsme si v osmi lidech přisedli. Na stadion Ozety jsme se za 20 Sk dostali asi 25 minut před začátkem.

V oblouku za bránou jsme vyvěsili "Torcidu" a čekali jsme na úvodní hvizd. Než k němu došlo, povšimli jsme si chacharů, hromadících se v tunelu ústícím na tribuně. Nevěnovali jsme jim žádnou pozornost, protože jsme až do onoho dne proti nim (na repre) nic neměli.

Poté se však začaly dít věci: Nejprve přišel slovenský pořadatel a anglicky nás prosil, ať se přesuneme do sektoru hostů. Vysvětlili jsme mu, že naše skupina má sice shodný název s výtržníky ze Splitu, ale že naším domovem jsou Lužánky (pochopil). Po dvou minutách přišli Chachaři na distanc 10-ti metrů a "četli situaci", znenadání přiskočili k naší vlajce a začali ji sundávat z plotu. Po milisekundě našeho šoku jsme naskákali mezi ně, zabránili jsme jim v jejich počínání a dožadovali jsme se vysvětlení. Chachaři nám odvětili v tom smyslu, že žádný repre smír, ale kosa se všemi. V přetahované o vlajku jsme zvítězili, ale protože byla roztržená, odnesli jsme ji do auta.

Hlavní úlohu v tomto bezkontaktním incidentu sehrál svoji nepřítomností alkohol. Stálo totiž proti sobě cca 12, úplně střízlivých lidí na každé straně. Stačila by jedna facka, jeden kopanec a mohlo se to solidně zvrhnout.

Po zbytek utkání po sobě obě strany jen pokukovaly, ale k ničemu už nedošlo. Musím přiznat, že bychom asi dostali po piči, ale určitě po statečném a tuhém boji. Zahlédli jsme totiž v hledišti několik trnavských R.B.W. a je nad slunce jasné, na čí stranu by se přiklonili. Respekt byl cítit na obou stranách. Po utkání jsme odešli ze vztyčenou hlavou.

Fotbal byl moc pěkný, vyhráli jsme 4:3, hlediště bylo plné Čechů. Chorvati (asi 80) se prezentovali skvělou pyroshow a pěknými vlajkami, z nichž jedna "Ustaše" jim byla v závěru utkání brutálním zákrokem policie SR odcizena.

Autor: Zazzie (Torcida Brno)


Pohled chachara:
Na rozhodující zápas skupiny vyrazilo z Ostravy dvěma auty 10 lidi. Hned po zaparkování potkávají dva členy Anti URN Commanda ze Slavičína a ve 12-ti lidech po krátkém občerstvení vcházejí na stadion.

Hned při vchodu do sektoru přímo před nimi visí brněnská vlajka "Torcida", po krátké domluvě, že ji pouze sundají, vlajku začínají odvazovat. Jeden z asi desítky Brňanů stojících kousek výše bleskově přeskakuje plot a v domnění, že si ji chtějí přivlastnit, ji rve tak silně, že ji roztrhává. Zbytek brněnských vlajku chrání v sektoru a hájí se tím, že je přece reprezentace. Co tím chtějí říct Chachaři nechápou. Osobním kontaktům zabraňuje policie, která reaguje okamžitě. "Torcida" se již na plotě neobjevuje.

Ostravských se nakonec schází dvacítka, vyvěsili "Chachar Boys" a dvě menší vlajky. Na úvod se prezentují dýmovnicí a několika konfetami, za což jim přišla pohrozit slovenská policie, a po gólu zapalují oheň.

Chorvati (stejně jako v Trnavě proti Holandsku) potvrdili, že jsou na tomto podniku fanouškovské jedničky. V sektoru jich bylo na 120, představili velkou sektorovou vlajku, ploty ověšeli národními vlajkami a po gólech odpalovali několik ohňů. Několikrát byla během zápasu vyvěšena a poté vždy svěšena vlajka "Ustaše" (chorvatské fašistické hnutí), která nakonec vyprovokovala k zásahu "kukláče" a v sektoru hostů se rozpoutala slušná mela.

Tento dobrý a vítězný výjezd jsme zakončili kousek za hranicemi, kde nás hostilo Anti U.R.N. Commando.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information