Pohled trnaváka:
Na tento zápas odjíždíme z Trnavy ve 28 lidech. Cesta do BA-Vinohrady proběhla hladce bez lístků a naše kroky míří k nedalekému podniku, kde přečkáváme více než hodinu. Dobře naladěni se poté přesouváme ke stadionu Interu. Zde čeká mnoho fízlů a několik Turků před turnikety. Snažíme se je vyprovokovat k bitce, oni však nereagují a odcházejí na stadion. Za pouze 20 korunové lístky tam vcházíme i my. S blížícím se výkopem se v naší blízkosti začínají shromažďovat slovanisté, na opačné straně stadionu se utábořilo 30 neškodných Turků a my o sobě dáváme hlasitě vědět. Při turecké hymně se jako jediní obracíme zády k hřišti a pokřiky typu "turecké kurvy" a "smrt Turkům" dáváme najevo naše sympatie k tomuto státu.

Fotbal je docela dobrý, povzbuzujeme s celým stadionem, ale mexické vlny ignorujeme. Před koncem zápasu se k nám přidává osmi č1enná skupina nitranských buldoků s kterými vedení R.B.W. dohodlo reprezentační příměří.

Po zápase jdou buldoci s námi na stanici Nové Mesto, kde máme ještě hodinu a půl do odjezdu našeho vlaku. Mezitím se citelně oslabujeme o chalanov, kteří šli na dřívější vlak z Vinohrad. Po chvíli dostáváme info o příchodu slovanistů a Brňáků. V této chvíli jsme ve složení: 20 R.B.W. + 8 Bulldogs. Na nádraží jsou přítomní jen dva osožáci se psem. Nepřátelská banda se přibližuje, ale zůstává za odstavenými tramvajemi. Netušíme, co mají v plánu a tak vyčkáváme. Dva vzpomínaní fízli jim jdou naproti, oni se nám ukazují a jdeme do nich. Rozdáváme první rány a oni se dávají na ústup. Potom je proženeme asi 400 metrů, opět někteří dostanou, rychle se však vzpamatují a utíkají nevím kam. Musím podotknout, že obě strany byly minimálně ozbrojeny (asi jen pásky) a že nepřátel bylo o pár jedinců více. Během rychlého boje (mohl být daleko, daleko lepší) pustil jeden policejní bastard svého psa bez náhubku, ten mezi námi běhal jako šílený, až pořádně pohryzal jednoho mladého Nitrana. Ten musel být odvezen do nemocnice.

Nakonec přišli "mínus 158 IQ", sebrali nám kukly a chovali se tradičně jako "geroji", což je na Slovensku normální.
Další den jsme si na Internetu přečetli přesné složení nepřátelské bandy. Bylo jich 36, z toho 20 Slovan, 12 Brno a 4 Sigma. Závěrem jen, nitranští nás skvěle doplnili.

PS: Nějací Brňáci nás v jednom čísle Bazalu nazvali špínami, je od nich ubohé, když před tou špínou poté utíkají.

Autor: R.B.W. Angli (Trnava - Družba)


Pohled nitrana:
Už vloni na podzim byl navržen sraz slovenských chuligánů, resp. zástupců jednotlivých klubů, aby se konečně vyřešila otázka okolo repre zápasů. Hlavním důvodem byl hlavně tento šampionát, na kterém každý něco očekával.
Výsledkem srazu bylo, že se dostavili pouze zástupci Nitry a Trnavy a uzavřeli spolu reprezentační smír, ostatní se nedostavili a slovanisté poslali přes Internet odpověď, že nechtějí smír, ale nepřátelství se všemi.

Před touto akcí média uvedla, že se čeká invaze 20 000 Turků, což byl nesmysl. Co se týče bezpečnosti však měli pravdu, na každém kroku policajt. Na zápase se sešlo 7000 diváků, z čehož z klubových byli vidět Slovan, Nitra, Trnava, Inter, Petržalka a Devín, ostatní o sobě nedali vědět. Celkově vládla přátelská atmosféra s komerčním nádechem. Kotel žádný nebyl, jen za bránou pod hodinami, kde zápas odděleně sledovali již vzpomínaní fandové jednotlivých klubů. Nejvíce nás zaujala přítomnost chuligánů Brna a Olomouce, (byli na straně slovanistů) a to proto, že ve stejném čase hrála jejich reprezentace v Trenčíně. Vzhledem k velkému množství policajtů na stadionu, nemohlo dojít k žádnému incidentu. Invaze Turků byla v počtu 25 a tvořili ji ženy s dětmi a pár chlapů, kteří vedle státních vlajek vyvěsili i vlajky Trabzonsporu a Fenerbahce.

Po zápase se příznivci Trnavy a Nitry společně vydali ve 40-ti lidech na nádraží Nové Mesto. Pár trnaváků nás opouští, a tak nás zůstává přesně 21 Trnaváků a 8 Nitranů. Po asi dvaceti minutách čekání na vlak před nádražím se v dálce objevují hools Slovanu, Brna a Olomouce v počtu 40. Jsou zde jen dva fízli se psem a je jasné, že střetu nemůžou zabránit. Chuligáni Trnavy a Nitry se vyzbrojují tím, co najdou kolem a samozřejmě pásky, které jsou vidět i na druhé straně. Po přiblížení obě strany nejprve váhají, ale po chvíli se pouštějí do sebe vzájemně vhozenými flaškami od piva a s velkým řevem začíná bitka. Po krátké době začíná tzv. trojkoalice ustupovat a po chvíli se ústup mění na útěk a chuligáni Trnavy a Nitry je zahánějí, pár se jich ještě chce postavit na odpor, ale po zhodnocení situace se raději vytrácejí. Bitka tedy končí vítězstvím repre spojenců a také pokousáním mladého Nitrana, který je odvezen na ošetřeni.

Po boji se nejprve ze strany poražených objevila kritika, že jsme měli samé zbraně a že bitka byla dohodnuta beze zbraní. To nám vyrazilo dech, protože žádná bitka předem dohodnutá nebyla. Zbraně měla i druhá strana, navíc ve viditelné početní převaze. Jejich kritika je ubohost "některých", kteří si nedovedou přiznat potupnou porážku!

Autor: Loky (Bulldogs 95 Nitra)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information