Pohled Baníku: 7:00 Velkohubé kecy o tom, jak nás Opaváci roznesou a kolik s nimi přijede fanatiků WKS Slask Wroclaw zapůsobily dokonale. Nonstop knajpa na Svinově je ještě za tmy plná nedočkavých chacharů posílených zhruba o 20 Katowičáků a 7 Trnaváků. Dohromady něco přes 100 hlav. 
Partija se přesouvá k jinému výčepu, který je větší a hlavně méně na očích. Počet lidi postupně stoupá. 

Nádraží Opava - východ je obleženo policii. Práci jim značně ulehčily letáky vyzývající k invazi na Ostravu. Lépe už na sebe fans SFC upozornit nemohli. 

9:30 Chachaři se baví po svém. Pivo teče proudem a v okolí hospody je spatřeno a zahnáno několik nepřátelských maskotů. Nejprve je to lasička (spíš veverka) - Sparta, potom vrána (krá, krá) - Cracovia a nakonec dvojice psů - Chorzowský a Sosnowiecký. Ještě štěstí, že kolem neběžel klokan. Opaváci se v té době scházejí na svém nádraží. 

11:00 Celé přepadové komando se přesunuje na nádraží Ostrava-Třebovice. Z Opavy vyjíždí vlak, vezoucí asi 100 - 120 fandů SFC, mezi nimiž jsou i čtyři fans WKS. Rozhodně nevypadají, že by jeli pouze sledovat zápas. 

11 :41 Vlak na nádraží v Třebovicích, které je obležené chachary a policajty, mimořádně nestaví. Jedná se o zcela mimořádné bezpečnostní opatření. Takže si obě znepřátelené skupiny stihly akorát zamávat. Následuje rychlý přesun na tramvaj směr Svinov. 

Pohled Sparty:
Na derby jsme se už tradičně připravovali v nejedné pražské krčmě. 
V klidu jsme dopili, nechali zaplatit Jirku Lálu, který byl opětovně dobrým hostitelem a zahulenou putyku jsme vyměnili za blokování dopravy až k samotnému stadionu. V davu lidí jsme znovu záhlédli Lálu, jež nám "vzal lístky" a šli jsme do sektoru. 

Ze začátku se zdálo, že naši dobrou náladu (na které koneckonců zapracovaly takové lékařské kapacity jako MUDr. Rum, Doc. Fernet i saniťák Pivo) nám nepřekazí jen tak někdo, ale za nějakou dobu se dalo vytušit, že sudí se o to pokouší, seč mu síly stačí. Povedlo se a Slavia vedla gólem z penalty. 

Nějakou dobu se letenští hool's snažili udržet slušný support, ale četníci neměli pro naše fandění pochopení a vyměnili poklidnou službu za šarvátky s námi. Při jednom útoku na náš sektor vzali slušně jednoho mého kamaráda přes hlavu a pár ran přes hřbet dostala i většina těch, co necouvla. 

Během utkání se nic zásadního nestalo a tak jsme šli okupovat ulice kolem stadionu. Nějaké dárce šál jsme našli, ale žádné zázraky. Lepší pohled se naskytl, když se jeden četník vracel za zásahu ke svým kolegům s rozsekanou hlavou, ze které kromě krve sršil tok myšlenek o pachatelích. Potom dokázalo četnictvo vykouzlit dokonalý kolaps v dopravě, což byl dříve náš džob. Pak už vzaly za své dvě tramvaje a jedna výloha a já šel do nedalekého šenku zalít ztrátu tří bodů. 

Na závěr je třeba uvést, že někteří slávisté už začínají odolávat a řeší situaci jinak, než jim bylo dlouhou dobu vlastní - úprkem. 

Autor: BDzL - S.G. (Sparta) 

Z POHLEDU SPARŤANA:
V noci před tímto utkáním se po dezinformaci jednoho ze sparťanských fans schází na 40 hool's Sparty, kteří pak na zcela nesmyslných místech hledají příznivce Baníku. Ti do Prahy přijíždějí kolem třetí hodiny ranní. V tu dobu už je sparťanská skupina rozpuštěna a většina jejích členů se vydatně utápí v alkoholu. Na sraz sparťanských hool's tak z této skupiny nedoráží v podstatě nikdo a většinu z těchto opilců nelze ani později probudit. Další spart'anští chuligáni mají jiné veledůležitě povinnosti, jako válení se u rybníků, či se objevují až na stadionu.

Pohled Baníku:
Po třech měsících nás ligový los opět poslal do nedaleké Opavy. Místní chytří funkcionáři pro nás postavili klec. Nás přijela asi polovina jarního počtu (500) beze zbraní a neočekávaly se vážnější konflikty. Klid před zápasem narušila jen část Bulldog Corps, kteří ve městě vypráskali pár chacharů mimo hlavní skupinu a dobití tří fans WKS Slask před stadionem.

Pohled Sparty:
Na nejočekávanější duel jara jsme se vydali třemi autobusy, které se bezezbytku zaplnily ozbrojenými a už po ránu opilými chuligány. Po cestě nás doprovázela pražská kriminálka, ale ani to nezabránilo přepadení benzinové pumpy na Vyškovsku, při kterém zněla i střelba.

Pohled Slavie: Do Olomouce jsme se chystali netradičně busem. Celkově se nás schází slabých 26. Zpočátku to trochu vázne, ale nabíráme také třináct bohemáků, které vysazujeme v Pardubicích. Ke všemu několik lidí dorazilo až na poslední chvíli, a tak máme celkem velké zpoždění. Párkrát se ozve kolega, který vyrazil autem, ale hlásí, že Olomouc se zatím tváří mrtvě. Nakonec i my v pořádku dorážíme a autobus staví přímo u sektoru pro hosty, kde postává pár znuděných čertů.
Přicházíme až na konci první půle a věšíme novou vlajku "Youngsters". Docela hodně se fandí a objevují se i balónky, ale efekt byl v tomto počtu slabý. Celkově se nás v sektoru schází 42. O domácích není, co psát. Po zápase vycházíme ze sektoru a policie si nás absolutně nevšímá a naopak se nám dostává naprosté volnosti. Toho využíváme a pohybujeme se v okolí stadionu, ale jakýkoliv domácí chuligán ten den spatřen nebyl. Po menší hledačce nastupujeme do autobusu a vydáváme se směr nádraží. Během cesty se nám nakonec čerti lepí na paty. Jakmile na zmiňované místo dorážíme, většina posádky z autobusu vystupuje, ale po chvíli nás policie zažene zpět. Nezbývá nám tedy nic jiného, než Olomouc opustit.

Je to 10 let co Slavia vyřadila v boji o LM Ajax Amsterdam a také 10 let od zajímavé akce chuligánů obou klubů. Zde vám přinášíme report z pohledu SKS který byl pro náš web sepsán a vydán v srpnu 2007.

Report:

Jelikož to v nedávné době trochu mezi příznivci Slavie a Ajaxu jiskřilo, do toho celkem známá akce v Praze na jejich kamarády z Brusselu, tak nejspíš proto se chuligáni Ajaxu ozývají den před zápasem... Ve městě mají hlídky, probíhá několik kontaktů, případný boj se slibuje beze zbraní. Slibují, že se rozhodně potkáme. To se také stává cestou na stadion, kde na jedné zastávce vidíme na konci nástupiště místní bojůvku. Z plného vlaku vylézáme pomalu ven, ale Ajax bleskově reaguje a útočí. Letí na nás pořádná salva půllitrů a zároveň jsou viděny první deštníky, nože a tyče. Stahujeme se a začínáme bránit vlak, válka trvá celkem dlouho za pořádné hysterie normálních spolucestujících. Holaňdané jsou opravdu dost akční, hlavně pomocí zbraní se někteří dostávají i vyloženě dovnitř, ale jsou vesměs vykopáni. Chuligáni Ajaxu si též neodpustí pokřiky "gegen nazis!", na které jsou reakce z druhé strany celkem jasné. Po dlouhé době se vlak rozjíždí a pár chuligánů Ajaxu stahujeme mezi sebe a na tuhle cestu asi v životě nezapomenou (stejně tak asi každý v tom vlaku). Poté se rozprcháváme z totálně zničeného vlaku všude možně. Jeden slávista skončil s rozbitou hlavou v nemocnici, druhý si naraženou ruku nechal ošetřit až v Praze. Bohužel, 4 slávisté také skončili za katrem. Celá akce se dá velmi těžko popsat, kdo byl, ví, že je trochu zázrak, že to neskončilo všechno hůř a nepostavit se tomu všemu s určitou aktivitou, tak následky by jistě byly hrozivé. Holanďané rozhodně neměli své pomůcky, včetně nožů, jen tak na okrasu. Každopádně teď panuje velmi silná vzájemná nenávist, která do budoucna pravděpodobně může přinést další zajímavé setkání...

Z POHLEDU ŽIŽKOVÁKA:
Tento zápas očekáváme se smíšenými pocity... V hospodě se scházíme již od rána a hodinu před zápasem se náš počet ustaluje na 37 + 14 na cestě + 4 Cracovia. Vrchol sezóny, co se kvality týče... Cestou na statek potkáváme šest mladých baníkovců, se kterými dohadujeme bitku šest na šest, později patnáct na patnáct do osmnácti let. Naši mladí odcházejí na střet, ale po chvíli se „spěšně" vrací, protože na ně vybaflo okolo padesáti starých chacharů. Až později se dovídáme, že o naší domluvě nevěděli.
Samotný zápas byl vydařený po stránce ultras. Na začátku vhazujeme sedmdesát bílo - červených konfet, chachaři potvrdili svou pozici naprosté jedničky modro - bílými kartóny se znakem Baníku, skvělý efekt. Po přestávce odpalujeme sedm ohňů a patnáct gejzírů, od kterých chytají z hřiště odklízené konfety. Přes remízu 1:1 propukají bujaré oslavy postupu do poháru UEFA.

Z Prahy vyráží ULTRAS a přátelé z ST.PAULI tentokrát „HoolAssbusem“. Před Olomoucí kontaktují druhý autobus, který vyrážel z Prahy přes Pardubice, vystupují a čekají. Za nějakou dobu nás (15) vyzvednul autobus ve kterém už bylo asi 45 lidí. Kousek před domluveným místem nás míjí větší automobilová skupinka OPAVSKYCH. Otáčejí se za námi a navedou nás na domluvené místo. Stavíme se proti sobě na louce v počtech BOHEMKA (Pardubice, Doubravka, Mníšek p.B., St.Pauli, Walbrzych) cca 60 — OPAVA cca 55 (17 WKS). Proběhnou tři tvrdé střety. Na obou stranách přibývá zranění, síly ubývají a boj nakonec nemá jednoznačného vítěze. Kvůli zdržení z dopravou jsme se už nedostali na stadion, a tak vyrážíme směr PRAHA… Převzato z fanzinu Bohemák, číslo 1. rok 2006

Z TEPLICKÉHO POHLEDU:
Finálový zápas jsme pojali velice prestižně, hlavně z ultras stránky. Bylo koupeno několik ohňů a římských svící. Byla připravena i choreografie ze žlutých a modrých igelitů, která se však s sebou nevzala. Premiéru si odbyla naše nová vlajka „North Warriors". Do Prahy vyrážíme busem, stejně jako většina teplických normálů a „párkožroutů". Z Teplic vyjíždí celkem dvanáct busů, nás je kolem dvaceti s asi sedmičlennou podporou z Mostu.
Před branami stadionu nás zastavuje policie která nás nechce vpustit s pyrem. Vzniká slovní konflikt, načež jeden z nás odpaluje oheň. Policie se jej snaží uhasit, ale je vidět, že moc inteligence nepobrali, a tak ho nechávají dohořet. Na stadion se po nezbytném focení od acábků dostáváme bez větší části našeho pyra, konfet i nastříhaných papírků. Na stadionu vyvěsíme vlajky a začínáme fandit. Mostečtí jsou za bránou a vyvěšují většinu svých krásných vlajek, jako jsou „Brux Vandals", „Alles fur Brux", „A.C.A.B.", ...

Z POHLEDU SLÁVISTY:

Na tento zápas nebyl určen sraz, jelikož se nečekaly žádné větší potyčky. V tento den měli také klokani vyrazit na zajímavou akci do Klatov, ale jelikož se nesešli, tak šli v počtu osmnácti hools (12 Bohemians, 5 Doubravka a 1 Slavia) slídit do okolí strahovského stadionu. Díky tomu potkávají asi deset Žižkováků, kteří před nimi hned utíkají. Poté ještě objevují hospodu, kde sedí tři žižkovští chuligáni, kteří jsou vyzváni ven na férovku. Tu přijímají a proti ním se staví dva klokani a jeden slávista, i když jsou všichni tři viktoriáni poraženi, tak si nevedli špatně.
Na zápase je to celkem o ničem. Jen domácí odpalují jeden oheň, ale jinak nic zvláštního. Po utkání si jde každý po svém, pouze někteří mladí jdou ještě na pivo a zároveň se telefonicky spojují s hools Viktorie.

Z POHLEDU BOHEMÁKA:
V den utkání se nás schází necelých čtyřicet. Na Spartu to není nic moc, ale všichni jsou odhodláni jít do střetu. Celý týden mají sparťané na to, aby se nám ozvali, protože mají k dispozici kontaktní číslo. V týdnu nikdo nevolá a v den utkání také ne.
Vyrážíme na Strašnickou, kde je možno na letenské narazit. Získáváme jednu šálu a pěšky jdeme směrem ke stadionu. Před kasami čekají rudoši. Začínáme skandovat a navzájem se hecovat. Sparťanů je asi sedmdesát, ale naproti nám nejdou. Do pohybu se dávají, až když přibíhají robocopové. Obě skupiny jsou odděleny, přesto se pár sparťanům podaří oběhnout kordon a dostat se k nám. Okamžitě inkasují a běží zpět.

Additional information