3.března 1993 sehrála Sparta čtvrtfinálové utkání Poháru vítězů Pohárů doma s F.C. Parma na zaplněném stadionu před 24 900 diváky. U sektoru hostů došlo k bitkám přímo na stadionu mezi sparťanskými chuligány a ultras z Parmy, jak je dobře vidět na videu níže. Ostatně fanoušci z obou táborů stáli vedle sebe bez policie či pořadatelů.
Sparťanská chuligánská ekipa se v té době rekrutovala zejména ze skinheads. Jeji protivníci z Parmy patří na italské scéně spíše mezi klidnější fanoušky. Jejich nejradikálnější křídlo  tvoří právě Boys Parma, kteří se v roce 1977 odtrhli od hlavního fanclubu Parmy (Centro di Coordinamento dei Parma Club, který zahrnuje většinu fans) právě proto, aby mohli vést bitvy s fans hostů.


Ultras z Boys Parma mají své místo na domácím stadionu na Curva Nord. Dnes se tato severní tribuna už jmenuje "Curva Nord Matteo Bagnaresi" na počest zemřelého člena Boys Parma, který byl v roce 2008 přejet autobusem, který vezl fanoušky Juventusu. Tehdy na benzínové pumpě čekalo okolo stovky ultras z Boys Parma právě na fans Juventusu. Když začal útok Parmy, tak se řidič autobusu snažil rychle ujet a Matteo Bagnaresi stál před autobusem prý v naději, že autobus zastaví, za což zaplatil svým životem.

Níže již slíbené video z bitky mezi Spartou a Parmou:

Sektor hostů z Parmy vypadal takto:
 


 

17.3.1993 se pak hrála odveta v Itálii před 17 942 diváky. Pár stovek sparťanských fans vycestovalo na toto utkání a jejich kotel na odvetě vypadal takto:  

Additional information