Historická fota z bitky mezi Spartou Praha a Baník Ostrava z roku 2005. Zde vám přinášíme pohled obou stran, tak jak byl napsán pro náš web na jaře rok 2005 (v článku najdete 10 fotek):

Info ze Sparty: bylo jasné, že když přijede baník, tak bude o třetí poločas postaráno. v dopoledních hodinách si dávají domácí bijci sraz na jednom neurčeném místě. po konzultaci s protivníkem se jde na věc a něco po poledni se utkává kolem 75 acs a asi 135 fcb. už z dálky je vidět že fcb bude mít jasnou početní převahu. i přes tento handikep jde acs proti soupeři a ze začátku se drží, ale postupem času ztrácí půdu pod nohama. chachaři hledali naše známe bijce, ale byli asi trošku zmateni, protože dopředu byly vyslány mladší ročníky acs /18-20 let/. jasné vítězství fcb. dost lidí od nás zase ví, jak chutná porážka a chacharská nadvláda nad námi.

Info z Ostravy: na tento atraktivní zápas, nejen pro média, jsme se hodně těšili. nebylo pochyb o tom, že se od domácích nesetkáme se zápornou odpovědí ohledně 3. poločasu. po nezbytných manévrech jsme se vydali na místo "utkání" v docela neuvěřitelném počtu 144 lidí!. co se družeb týče, tak tři trnava a o něco více lidí ze západu čech, jinak zbytek fcb. acs v počtu necelých 80 fighterů nás uvítali "první lajnou" složenou vesměs z mladých hool´s. po sešikování našich řad se vydávají obě skupiny vstříc zábavě. boj byl vcelku tvrdý, a až na několik excesů, celkem férový, leč krátký. po zhruba minutě a půl to už někteří acs nevydrželi a dali se na ústup, respektive úprk. pár opozdilců ještě slušně inkasovalo a my se radovali z vítězství na soupeřově půdě. bylo to vítězství spíše kvantity než kvality, i když z naší strany se do střetu nezapojilo asi 15 lidí, ale i kdyby byly počty vyrovnané, tak naše sestava byla více než slušná a výsledek by byl možná stejný. možná ne…, kdo ví… ale počty acs jsou jen jejich problémem. každopádně patří díky acs za dostaveníčko a samozřejmě i za to, že ač šli proti přesile, tak to na rozdíl od některých jiných táborů nezabalili. stav je tedy 5:0 a stále čekáme na vrácení pomyslného míče.

2.10.1996 padl v Brně při utkání 1.ligy rekord české ligy, kdy na stadion zamířilo 44 120 diváků (ve skutečnosti jich bylo určitě více - děti a ženy měli vstup zdarma, plno lidí chodilo za 10 kč do ruky zkorumpovaným pořadatelům, jiní přelezli přes lampy zdarma dovnitř, a kdo se nevešel na stadion,tak sledoval utkání třeba ze střechy tenisové haly. Takže tam reálně bylo klidně 50 tisíc diváků.).
Jak utkání vypadalo v ochozech můžete sledovat na dobovém videu. Na konci je vidět, jak se brněnští fans vypořádali se securitkou, která je několik utkání provokovala. Tímto učinkování této securitky v okolí brněnského kotle skončilo.

Tento rekord české ligy asi hned tak překonán nebude vzhledem k tomu, že kapacita největšího provozovaného stadionu (Slavie Praha) je dvacet tisíc míst.

Bitka Košice (45) vs. Spartak Trnava (54). Vítězí Trnava.

Měření sil 11 Budweis na cca. 11 Berserk. Po dvou minutách kvalitního boje si vítězství připisují chlapci z Prahy. Při odchodu všichni z Budweisu zadrženi A.C.A.B.

Rok 2013. Domluvená grilovacka, starých kamarádů z předchozích zápasů obou táborů, cestou na zápas Most vs Žižkov. Beer hooligans D. D. D. vzali mladý na zkušenou. Nabízíme 15 bojovníků, Most pouze 5. V Teplicích k nám přistupuje do vlaku logistik manager Mostu a domlouvá se kdy a kde. V Bílině za nádražím nám ukážou krásnou rozkvetlou louku a tak se jdeme mazlit. Vítězství jde rychle na naší stranu. Zbytek na videu. Na straně Žižkova jeden mladej konci s prolomenou podocnici. Po grilování jdeme společně na pivo a později na zápas. D. D. D.

Přinášíme 4 historická videa, jak vypadal výjezd chacharů přesně před 15 lety. Z Ostravy tehdy vyjelo více jak 1200 lidí (+35 Trnava a 9 GKS). Zápas provázely vleklé potyčky jak před zápasem, tak i při zápase, a to s policií a ochrankou:

Dlouho jsme nemuseli přemýšlet, co by se hodilo na Silvestrovský večer. Starý raritní ČT dokument o českých hooligans (zejména Brnu a Baníku) z roku 1999 byl jasná volba:

Ještě v roce 2001 nebyla Liga Mistrů až takový skoro divadelní svátek, a byly k vidění různé věci. Na dnešní historické video jsme připravili výtržnosti z osmifinále skupiny B Ligy Mistrů, které proběhlo 13.3.2001 v Parku Princů. Do vlasů si vjeli fanoušci Paris SG a Galatasaray. Začátek utkání probíhal ještě normálně, choreografie a pyroshow ze strany domácích. Zanedlouho po druhém gólu v brance Galatasaraye začala na stadionu bitka mezi pařížskými a instanbulskými fans. Hojně se při ní využívaly tyče a části sedaček. Výsledkem bitky bylo cca. 50 zraněných. Hlavní rozhodčí Perreira nechal pokračovat ve hře. Poté však na hřiště vtrhli dva fanoušci Galatasaraye, kteří byli krátce nato odchyceni ochrankou a rozhodčí raději na necelou půlhodinu zápas přerušil. Potom bylo už vše v normálu a zápas se dohrál.
Klub PSG za to dostal tehdy rekordní pokutu 571 000 dolarů (později sníženou na 114tis. dolarů).

22.června 1986 proběhl památný zápas mezi Argentinou a Anglií ve čtvrtfinále Mistrovství světa.Hrálo se v Mexico City. Zápas se konal čtyři roky po válce o Falklandy, kde Argentina a Anglie mezi sebou bojovaly, a rivalita se přenesla i na hřiště.
V zápase padl jeden z nejznámějších a nejkontroverznějších gólů minulého století, a to gól Maradonovou "božskou" rukou. Díky němu zvítězila Argentina 2:1, a nakonec se stala Mistrem světa.
Tomuto čtvrtfinále přihlíželo 114 580 diváků, a na stadionu nebyla nouze o rvačky mezi fans Anglie a Argentiny, jak můžete vidět na videu:
 

Přinášíme historické video a fotografie z první bitky brněnských mladých hools seskupených v Cheeky Boys, kteří se utkali venku s mladými chuligány Sigmy. Psal se rok 2002 a staří chuligáni obou klubů se dohodli na férovce mládeže, aby tito mladí získali zkušenosti v bitce. Bitka byla domluvená do 18ti let ve formátu 20 na 20. Starší chuligáni Brna a Olomouce se v té době nervali díky dobré spolupráci v repre koalici, která byla zaměřená proti Baníku. V článku video, fotky a popis z brněnského fanzinu Eagle:

Zbrojovka Brno hraje v sobotu se Sigmou Olomouc zápas 10.kola GL. Jak to vypadalo na Andrově stadionu před 4 lety se můžete podívat na videu, kde od 2:00 začíná dvouminutová bitka chuligánů Brna s ochrankou, která je nucena ustupovat:

Historické video z potyček mezi oběma tábory a policií při finále poháru.

Additional information