Z POHLEDU BRŇÁKA:
Na tento přátelský reprezentační zápas nás z Brna vyrazilo tranzitem a autem 25. V Drnovicích se k nám přidali dva olomoučtí a dva Zlíňáci. Chacharú dorazilo 52. Většina z nás se místo zápasu rozhodla zůstat v hospodě. Na zápas tak vyrazila pouze malá skupina, která měla konflikt s chachary. Poté, co se pro nás vrátili, vyrážíme na statek všichni. Policií nám je znemožněn vstup, a tak se opět vracíme a Drnovice následně opouštíme. Šance na střet přes den asi byly, ale nutno sebekriticky konstatovat, že na naší straně do toho moc chuť nebyla a to hlavně z důvodů mladé sestavy. Ze strany koalice nepovedený zápas.


autor: AG/OFB '98 (FC Brno 1913)


Z POHLEDU CHACHARA:
Na druhý reprezentační zápas v Drnovicích jsme se vydali v počtu 52 lidí celí nažhavení na to, jaké „atrakce" nám tento přátelák přinese.
Nakonec to nebylo nic světoborného a to _hlavně proto, že se všech zbývajících klubových fans sešlo dohromady možná 35 a to se dali všichni do tlupy až v době, kdy měli situaci pod kontrolou příslušníci policie. Zastoupení v ní byli především brněnští fans, dopiněni o pár kusů z Olomouce a ze Zlína.
K asi největšímu konfliktu dne proto došlo díky debilní organizaci ze vstupenkami, která nás donutila prorazit bránu a jít zadarmo. Poté následoval několikaminutový chaos, kdy jsme nevěděli, kam se vlastně vrtnout. Nakonec jsme obešli celý stadion a u „ligového" sektoru hostí jsme prorazili bránu podruhé. Jednak proto, že nás pořadatelé a policajti opět nechtěli pustit, ale hlavně proto, že za ní postávala skupina brněnských, většinou nejspíše z JKG. Následná potyčka trvala asi půl sekundy, takže ani nemohla poznat vítěze. Většina Jihomoravanů zůstala stát (nebo nestihla utéct?) a postavila se. Jak by dopadli, nebýt rychlého zákroku zákona, ví sami nejlépe.
K zajímavostem pak lze přičíst ještě vyprodaný drnovický stadion a návštěvu korejských fans. Přijelo jich přes sto, ale byli roztroušeni na několik skupin. Na radikální fans pak vypadalo dvacet až třicet týpků na hlavní tribuně za vlajkou „Red Devils".
K samozřejmostem pak lze zařadit téměř celodenní přítomnost jistých pánů v naší blízkosti...


autor: Kyby (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information