Zápas odvety prvního kola poháru UEFA přilákal na Spartu 16 505 diváků. Sparťanský kotel vystavil dvě odcizené vlajky Hearts. Scotští fanoušci velmi solidně zaplnili sektor hostů. Zde je vizitka scotského týmu:
Skotský tým Heart of Midlothian pochází z Edinburgu. Klub své nezvyklé jméno dostal podle edinburgského vězení, které sice bylo zbořeno už v roce 1817, ale stalo se nesmrtelným díky stejnojmennému románu Waltera Scotta. Fotbalový klub vznikl z původně tanečního klubu.
Největším rivalem je pro Hearts od nepaměti klub Hibs, který je taktéž z Edinburgu, a toto derby patří mezi nejstarší na světě; ostatně Hearts byly založeny už v roce 1874. Původně za touto rivalitou bylo náboženství, ale vždy to byl spíš slabý odvar proti tomu, co se dělo mezi Celticem a Rangers.


Návštěvy na domácím stadionu se průměrně pohybují okolo 14 tisíc diváků. Na Spartu však byli skotští fans zvědaví a o 14 dní dříve než se hrál tento zápas přišlo do ochozů přes 27 tisíc diváků. Dnes je ovšem na stadionu Hearts už kapacita o deset tisíc menší.
 Foto: BDzL-O

Additional information