15 fotografií z utkání prvního kola Poháru UEFA, kdy se zase do Evropy dostalo trochu britské nemoci. Chuligánství ale probíhalo v Budapešti mimo stadion. Do Budapeště ten den zavítalo okolo 1500-3000 fans Millwall včetně chuligánů.
V médiích se tehdy psalo o násilí v ulicích Budapeště, o zdemolované Irské hospodě od fans Millwallu, ale také o jednom fanouškovi Millwallu, co skončil s těžkým zraněním v nemocnici, když byl bodnut do zad.

Podle popisu chuligánů Millwallu se to zajímavé začalo dít v den utkání ve 13:30, když jejich chuligánská třicítka narazila na chuligány Fradi, kterých bylo dle jejich odhadů 100-150. Fradi byli vyzbrojení až po zuby, kdy měli dřevěné a železné tyče, ale také viděli meč či rukavice s noži (drápy), co měl Freddie Krueger a další nářadí. A tak se hools Millwallu dávají na ústup.


Večer už ale patří londýnským chuligánům, kteří mají sraz u řeky v 19 hodin. Chuligánů Millwallu mělo být více jak 600, samé známé tváře, když o něco později naráží na 150 Fradi. Tentokrát útočí Millwall se židlemi v rukou, stojany, dopravními značkami a na Fradi letí dokonce i kuchyňský dřez. Minimálně šest maďarů končí na zemi a zbytek Fradi je totálně rozehnán.


Zasahuje policie a stříká slzák a tlačí chuligány Millwallu do stanice metra. Chuligánka Millwallu už čítá přes 400 lidí, protože někteří se ztratili, když běželi za utíkajícími Fradi.
Dále chuligáni Millwallu napadají v metru 25-30 holohlavých Fradi ve voze metra, po kterém se jedna maďarka hroutí do bezvědomí, i když se jí nikdo ani nedotkl. Zřejmě infarkt.
Při výstupu z metra na sebe ještě naráží hools Millwallu a Fradi, ale policie už je připravená a tak jen létají vzduchem láhve.


Jak popsal jeden z Millwallu, okolo bylo několik pozorovatelů z Anglie i mimo ni, a říkali, že to byla jedna z nejlepších věcí co okolo chuligánství viděli, a při tom chuligáni Fradi patřili v roce 2004 v Evropě mezi to nejlepší, ale tentokrát narazili na ještě lepší.
 

 Foto: BDzL-O

Additional information