Toto utkání mělo všechno, co si ultras a hooligans mohou přát. Solidně zaplněný domácí i hostující kotel, choreo i pyroshow a před zápasem bitka mimo zraky nepovolaných osob. Z Brna přijely tři autobusy, jeden z nich byl chuligánský a i když je policie zachytila před utkáním, v jednom okamžiku donutili řidiče autobusu zastavit a rozprchli se na všechny strany a pak se nenápadně sešli v jedné opavské hospodě.
Ovšem policejní opatření byly tak masivní, že tato první a zároveň i do dnešních dnů poslední bitka mezi Brnem a Opavou by nevyšla, kdyby opavští chuligáni neudělali pro její konání více jak maximum. A tak opavští hools převezli třemi auty do zamčeného dvora své hospody 50 brněnských hools a jednoho slovanistu. Opava dává do boje 42 chuligánů (v tom 14 Slask Wroclaw). Bitka končí výhrou Brna a rozbitím hospody, kam ustupuje poražená koalice. Do akce se pak zapojuje policie, která několik lidí zatýká.


Na zápase pak parádní efekt vytváří pyro představení domácích, kde odpálí 70 ohňů, dále římské svíce, fontány, v rukou mají dvoubarevné vlajky.
Brněnští ultras roztahují transparenty "Nám je to jedno - dnes bereme cokoliv" a papíry se skóre od 0:1 do 0:9. Dále pak choreo "Red White Pride 1913 - 2003" a odpalují i ohně, prskavky či stroboskopy.
 

Bitka před zápasem (na fotkách ekipa Brna) 


Zápas

Brno:

 


Opava:Foto: David (zápas) a Holanovi (bitka)

Additional information