Návštěvnost na tomto utkání byla vzhledem k postupu Slavie ze skupiny chabá - 6 706 diváků. A to proti Slavii onoho roku 2006 nastoupil v 1/16 finále poháru UEFA sicilský tým; ovšem hrálo se na neoblíbeném Strahově.
Toto mužstvo z Palerma vás na první pohled upoutá nezvyklými černo-růžovými dresy (v evropské nejvyšší soutěži se s touto kombinací nenachází žádný tým). I když tato barevná klubová kombinace působí moderně až tendenčně, její historie je velice stará a sahá až do roku 1905, kdy zakládající člen klubu, hrabě Airoldi, navrhl tuto kombinaci barev. Klub od svého vzniku v roce 1898 nosil původně červeno-modrou kombinaci, ale v té době byla až příliš běžná.


A tak jsou s klubem spjaty už od roku 1905 do současnosti tyto netradiční barvy, s vyjímkou období 1936-1940, kdy za fašistického Mussoliniho režimu musel klub oblékat městské barvy, to jest červenou a žlutou (v roce 1941 pak byla klubová barva modrá, ale to trvalo jen rok). Navíc v prvním desetiletí 20.století byl v celé Itálii problém sehnat růžovou, a tak se takto zbarvený flanel vozil z Anglie.

 

Družba:
Co se týká fanoušků Palerma, tak fanoušci jsou velcí sicilští nacionalisté, a vlajky Sicílie se objevují na každém zápase. Fans Palerma mají družbu s ultras Lecce, dobré vztahy jsou i s fans Syrakus, Padovy a Ceseny. Některé skupiny pak mají družbu s jinými skupinami, například palermská skupina Brigate Rosanero a Borgo Vecchio Sisma se přátelí s neapolskými fans.

 

Nenávist:
Největší nenávist mají palermští fans s Catanií, pak dlouho nic, a pak s Messinou, Bari, Crotone a Fiorentinou.

 

V roce 2007 při tomto sicilském derby mezi Palermem a Catanií došlo k bitkách. Fans Catanie se bili s policií. Při těchto střetech byl zraněn policajt Filippo Raciti, který na následky zranění zemřel. Za to pak byly v celé zemi na několik týdnů zastaveny všechny fotbalové ligy a nehrála ani reprezentace.

 

Historie ultras hnutí v Palermu:
První organizovaná skupina se na Città di Palermo jmenuje Club Pitrè, která se přejmenovala na Angeli della Nord. Založení se datuje do roku 1974. O tři roky později se objevuje skupina Commandos Aquile, kterou založil Franco D'Arpa. V roce 1980 se objevuje skupina Brigate Rosanero (založená Johnnym Giordanem) a Warriors Ultras Palermo (založená Sesto Trazzinim). Ve druhé polovině 80.let zakladají staří členové Commandos Aquile skupinu Vecchia Guardia (Stará Garda). V roce 1999 se pak zakládá skupina UCS (Utras Curva Sud).

Rozložení skupin na stadionu Renzo Barbery je toto:
Na tribuně Curva Nord se schází Warriors Ultras Palermo (přítomní i na tomto utkání na Stahově s malou vlajkou WUP), Brigate Rosanero, Ultras Curva Nord (opět na Strahově delegace i s malou vlajkou), Borgo Vecchio Sisma (v kotli s malou vlajkou BVS), Boys Zen, Club Filiciuzza, Warriors Arenella, Club Carini, Brigate Uditore a Angeli della Nord.
Na tribuně Curva Sud se nachází skupina s názvem Ultras Curva Sud.

Po představení Palerma již historické fotky z tohoto pohárové utkání, které Slavia vyhrála 2:1):

 


 

Foto: BDzL-O

Additional information