Zápasy mezi Slávií a Plzní se vždy vyznačují pohotovostí obou chuligánských ekip. Pro plzeňské hools byli a jsou chuligáni Slavie nepřítel číslo jedna. Zápas se hrál před 3821 diváky. Na tento zápas přijelo 39 fans Plzně. Slávistický kotel čítal asi 50 lidí, chuligány SKS doplňovali i hools Bohemky. Sparťané přišli na tento zápas v počtu 20 kusů pokusit se o střet se Slávisty. Historickým okamžikem bylo představení nové vlajky slávistických hools Brigate 97.
Profil Brigate 97 vyšel v roce 2004 v brněnském fanzinu Eagle, jak jej napsal jeden ze členů Brigate97. Přetiskujeme níže:


Naše skupina byla založena v 97 roce dvěma mladými kluky, kteří se nechali inspirovat italským názvem Brigate. Postupem času lidé přicházeli a jak to bývá i odcházeli. Vždy jsme byli spolkem mladých a aktivních slávistů. Členem mohl být jen aktivně jezdící a do akcí se zapojující mladík. Náš počet nejvíce dosáhl okolo 20ti, věkové složení bylo od 15 do 23 let. Mívali jsme také menší vlajku s názvem naší skupiny, ale tu nám při pohárovém utkání v Osijeku vzali z plotu chuligáni z Bad Blue Boys. Tak jsme si zhotovili velmi známou a myslím si i povedenou vlajku Brigate 97.

Od roku 97 se prakticky stále někdo z naší skupiny objevuje na výjezdech u nás, ale i v Evropě a to platí stále. Byly i výjezdy, kdy jsme se sešli zcela kompletní. Naše aktivity spočívaly a spočívají hlavně v účastnění se chuligánských akcí. Choreo aktivita pokulhává. Když se něco děje, jsme vždy zastoupeni minimálně 10 lidmi. Za jeden z největších úspěchů považujeme totální výhru nad mladíky ze Sparty. Válčilo se po 15 a z Brigate 97 za SKS bylo 10 lidí. Jako největší nepřítele naše skupina bere policii, Spartu a Sigmu.


Politicky se nijak neprofilujeme jsme skupina různých lidí, někteří lidé se třeba účastní WP a 11 akcí, ale další třeba různých house párty atd. Držíme při sobě za klub na ulici a to je hlavní.
Náš počet je dnes okolo 16ti vesměs aktivních stále mladých, ale už vyzrálejších lidí. V nedávné době se od nejaktivnějšího jádra B97 odpojili 4 mladíci, kteří s dalšími 3 mladíky založili nej skupinu u nás pod názvem Youngsters. Tato skupina je dnes bohužel o tři členy chudší, jelikož naši kamarádi jsou za branami vazební věznice.

 


článek z Football Factory o tomto zápase můžete najít na našem webu zde: http://www.hooligans.cz/reports/10years/1039-stalo-se-pred-10-lety-ff-c-9-slavia-praha-viktoria-plzen-5-8-2000-21

 

Foto: David

Additional information