Po dvojnásobném mistrovi slovenské Corgoň ligy, trojnásobném vicemistrovi a dvojnásobném vítězi Slovenského poháru už nezůstalo nic. Klub Artmedia Petržalka zmizel. Navazuje na něj FC Petržalka 1898, která je momentálně ve slovenské 3.lize Západ na posledním 16. místě...
Ještě před dvěma měsíci stál starobylý stadion "Za Starým Mostom" (nebo též "Štadion Petržalka"), jehož základy se datují do roku 1900, tedy dva roky po založení klubu. Dnes už ani tento stadion nestojí. Byl stržen a místo něj vzniknou obytné a polyfunkční komplexy a hotel Hilton.

Peníze opět zvítězily. Ještě v ročníku 2005/06 hrál tento klub v základní skupině Ligy Mistrů, hrál s kluby jako Glasgow Rangers, FC Porto, Inter Milán, Juventus, Panathinaikos Atény, Espaňol Barcelona a mnoha dalšími. Krom tří ročníků Ligy Mistrů startoval i v několika ročnících poháru UEFA. Poté, co v roce 2008 majitel klubu Artmedie přešel do Slovanu Bratislava se dostal klub do velkých finančních těžkostí a to byl začátek jeho pádu, který se asi ještě nezastavil. Zajímavostí je, že naprosto stejným směrem se ubírá i vývoj se stadionem Slovanu Bratislava - Tehelným polem.


Artmedia Petržalka byl de facto klub bez pořádného kotle a ultras, přece jen se srdce obyvatel hlavního slovenského města dělily spíše mezi Slovan a Inter (to zejména ještě za federální ligy). Na výjezdy Artmedie jezdilo do desíti vyjezďáků.

Jako vzpomínku na smutný osud černobílého klubu z Petržalky jsme vybrali fotoreport z 2.předkola Ligy Mistrů se skotským Celticem FC z léta 2005. Tehdy se Artmedii povedl husarský kousek, když doma porazila slavný Celtic 5:0. Utkání na Tehelnom poli sledovalo 17.632 diváků.

 

15x Foto: BDzL-O


Smutný osud stadionu Za Starým Mostem, který nevyhovoval regulím UEFA a evropské poháry se na něm hrát nedaly: 

Additional information