Köln: Víc jak 5000 hooligans dnes (26.10.2014) protestovalo proti radikální formě islámu, která se v Německu neudržitelnou rychlostí rozšiřuje.

Setkání s názvem "Hooligans proti Salafistům" v katedrále v Kolíně nad Rýnem provázely problematické situace. Z jedné strany létaly kameny, plechovky, láhve a dělobuchy, z druhé strany byl vzduch sycen pepřovými spreji a vodou z vodních děl.
Z počátku klidná demonstrace se změnila. I když byla naplánovaná jako pokojná a apolitická, brzy tato představa vzala za své. Demonstranti křičeli hesla "frei, sozial und national" (svobodně, sociálně a nacionálně) a "Deutschland den Deutschen" (Německo pro Němce), na novináře a policii dopadaly kameny a láhve. Kameraman utrpěl tržnou ránu na hlavě.
Situace se vyhrotila a policie zasáhla s obušky a pepřovým sprejem proti demonstrantům. Po útocích na policii byla demonstrace oficiálně organizátory ukončena. To většina demonstrantů ignorovala a shromáždění se přesunulo na Breslauer Platz, kde v 17 hodin došlo k dalším střetům s policií a došlo i k převrácení policejního vozu.
Hooligans se snažili najít různé zadní cesty k protidemonstraci, kterou svolala německá Antifa.
Předběžný účet dnešního dne: zraněno 13 policajtů, jeden demonstrant a 6 zatčených.

 

Additional information