20.kolo Gambrinus Ligy, Sigma Olomouc - Baník Ostrava, 15.3.2013:

Choreo Baníku  z 15.minuty prvního poločasu:

 

 

Do Olomouce zavítalo 1500 fans Baníku. V poločase se strhává bitka mezi fans Baníku a security potažmo policií, která byla na webu thordivision.com vylíčena očitým svědkem takto:

 

V poločase  dojde u bufetu k potyčce mezi fanoušky a security ,která vyvrcholí v regulérní válku. Security nemá šanci situaci udržet a tak přivolává pořádkovou jednotku, v tu chvíli už letí vzduchem všechno ,co není  přivařeno , stoly židle, umyvadla, okna, ocelové rošty zábradlí. Spoustu krve a rozbitých hlav. Ze začátku se baníkovcům daří polici zatlačit ,ale posily byly připravené a tak se karta obrací ve prospěch policie ,a security .
 
Policie používá rozbušky, a u druhého vchodu kde není ten tlak tak velký probíhá boj s policii dost ostře. Ocelové rošty letí na hlavu police. Poté následuje něco co sem doposud zažil pouze v Polsku do první řady vstupují policisté se zbraněmi v rukou a jdoucími proti davu , dojde i na vystřely , při kterých se ukazuje že se jedná o zbraně s  kapslemi , ale rány to jsou dobré. Policie za použití slzného plynu nakonec přebírá kontrolu nad vstupem a po chvíli vstupuje do sektoru , zde dochází k potyčkám nejeden baníkovec se nešťastně uhodí o zábradlí a zůstává pod nohama policistů v bezvědomí což vyvolává další střety , ve kterých již kraluje policie.
 
Také bych chtěl zmínit zásah kriminální policie, která byla neskutečně infiltrována do našich řad ,a tak se jí daří pozatýkat a z davu vytáhnout velké množství  fanoušků. Krom  toho že na sobě měly oblečení "black box" typu ("chuligánských" značek). Situace se uklidní až po začátku druhého poločasu.
 
Jelikož sem musel odejít se zraněným mimo stadion a vyhledat lékařskou pomoc , druhého poločasu jsem  se již neúčastnil ,a nemohu nic napsat k zápasu. Ale mohu upozornit na hodně hrubé zákroky policie, kdy ve dvou kopou do ležících zadržených , drží fanouška a nechají ho zmlátit několika členy security atd. Venku stojí sanitky které plně naložené rozváží lidi do olomoucké fakultní nemocnice. S údivem pozoruji  jak nechávají některé opravdu výrazně krvácející s obvazem na chodníku , se slovy došly sanitky a tak musí počkat na řidiče kteří je do nemocnice dovezou, paradoxně však zároveň policie všem zamezuje do konce zápasu odchod ze stadionu ...
 

Additional information