West Yorkshire: Že je Anglie jedním z nejvíce překamerovaných států je smutným faktem. Kamery jsou naprosto všude v centrech anglických měst a nejen tam. Přesto i v takových podmínkách to angličtí chuligáni zkouší a bojují svůj předem prohraný boj. Vloni 19.května se odehrály chuligánské manévry ve West Yorkshiru. Tato městská aglomerace zahrnující přes 2,2 miliony lidí sousedí bezprostředně s několika velkými městy. Tři z nich jsou Bradford, Leeds a Huddersfield. Když se 19.května 2012 hrálo play-off, kde se utkaly dva celky z druhé nejvyšší anglické soutěže o poslední postupové místo do Premier League, dalo se čekat, že to budou jednotlivé chuligánské skupiny sledovat ve "svých" hospodách. A tak se mezi sebou poprali fans Bradfordu, Leedsu United a FC Huddersfieldu. Různé skupiny na sebe během dne v lidnaté aglomeraci narážely, a v únoru proběhl s posledními obžalovanými soud. Za rvačky v onen den bylo ve West Yorkshiru odsouzeno celkem 21 osob. Před dvěma týdny bylo posledních osm chuligánů odsouzeno.


(pokračování v článku)

Pro zajímavost uvádíme z posledního soudu věk odsouzených a délky trestu: J.M. (45 let), 26 měsíců ve vězení; N.D. (31 let), 18 měsíců vězení; G.G. (19 let), 15 měsíců ústav pro mladé pachatele; S.M. (27 let), 15 měsíců; R.G. (48 let), 9 měsíců, D.J. (21), 15 měsíců vězení. Poslední, pod 18 let, pak 8 měsíců dohledu.

U soudu pak zaznělo, že svědectví podalo více než 100 svědků a důkazy sestavovali z tisíce hodin záznamů z městských kamer...

Additional information