V Německu se poslední týdny protestuje proti bezpečnostnímu konceptu Německého fotbalového svazu. Protest se jmenuje "12:12". Prvního listopadu se na protestu domluvilo 47 hlavních fotbalových fanclubů. Je to nátlaková akce na Německý fotbalový svaz a kluby. Dne 12.12.2012 se mají kluby z dvou nejvyšších německých soutěží na valné hromadě podepsat pod nový bezpečnostní koncept, ve kterém je například: O polovinu méně lístků pro hostující fanoušky na rizikové zápasy, stany před stadiony na intenzivnější tělesnou prohlídku, což má zlikvidovat pyro na stadionech, méně míst na stání a více sedaček. Do toho pak ještě několik dalších věcí, aby se potlačil vliv ultras na tribunách.


I když jde podle názvu o bezpečnost, tak skutečnost je taková, že v 1. a 2. Bundeslize nejsou na stadionech žádné násilnosti, a tak je to boj spíš proti pyrotechnice, urážlivému skandování a neschváleným a nepříjemným transparentům.
K protestu se přidaly i kluby ze třetí nejvyšší německé soutěže. Takto vypadal protest na utkání 3.ligy Hallescher FC - Karlsruhe (8.12.2012):

Additional information