Video dokument na vánoční svátky ze staré dobré Anglie pod názvem "No One Likes Us". Mapující pod skrytou kameru hools scénu v Anglii a Walesu. 

Letos byl v Anglii natočen další film z prostředí hooligans. Tentokrát jde však o parodii na chuligánské filmy Football Factory, Rise of Footsoldier, The Firm, Green Street atd. Hlavní postavu Dannyho ztvárnil Jason Maza, který hrál i ve filmu Rise of the Footsoldier. Film bude mít v Anglii premiéru 13.června letošního roku, v Německu bude uveden v srpnu. Jestli bude v kinech i v ČR není známo.
Trailer k filmu:

Přinášíme film A.C.A.B.: All Cops Are Bastards v českém znění. Délka 1h 49minut. Itálie/Francie, z roku 2012.

Tady o čem je podle citace na csfd.cz: Když se kácí les, musí lítat třísky. Hoši z italské policejní zásahové jednotky Cobra (Pierfrancesco Favino), Negro (Filippo Nigro) a Mazinga (Marco Giallini) o tomhle vědí své. Když místo s rodinou tráví neděle v ochozech stadionů, kde čelí plivancům, lahvím a vytrženým sedačkám, a nesmí se pohnout, dokud nedostanou rozkaz, každý jejich tvrdší zákrok vyvolá bouři nevole a následnou kritiku veřejnosti a jakýkoliv průser končí u přestupkové komise nebo rovnou u soudu, kde se v lepším případě zahladí křivým svědectvím, jsou něco jako brutální andělé v uniformě. Nováček Adriano (Domenico Diele) nepřichází do jednotky zrovna v nejklidnější době, v Itálii je před volbami, země čelí problémům s nelegální imigrací, narůstá trestná činnost páchaná cizinci a na druhou stranu se zvyšuje i počet rasisticky motivovaných útoků krajně pravicových hnutí. Po jednom střetu s tifosi skončí pobodaný Mazinga v nemocnici a jeho parťáci se zavážou pomstít.

 

 

Oficiální trailer k novému chuligánskému filmu, který se natáčel v Rusku.

První ukázka z natáčení (trailer) nového filmu o chuligánství v Rusku, který bude mít premiéru na podzimu roku 2013.

Související články:

http://www.hooligans.cz/movies/2355-film-okolo-fotbalu

V Rusku bude dokončen film z prostředí fotbalových hooligans, který bude mít premiéru na podzimu roku 2013. V článku se nachází dvě videa a několik fotek z natáčení scén ve stanici metra park kultury v Nižním Novgorodu. Více v článku.

 

V Anglii byl tento rok dokončen další film z prostředí fotbalových hooligans. Tentokrát se film odehrává v Manchesteru, a v bitkách si budou zuby vytloukat chuligáni Manchesteru United z Red Army a chuligáni Manchesteru City z Young Guvnors. Toto drama je režisérský debut Craiga Quinna, který napsal i scénář a sám ve filmu hraje mladíka s přezdívkou Jomo, chuligána Manchesteru United. Film provází slogan "Nový film o fotbalovém chuligánství - jako nikdy před tím". Původně se měl jmenovat "This Town", později "Pride of Manchester", nakonec však dostal název "A Mancunian Story" (Manchesterský příběh). Premiéru měl 31.8.2012.
Zde už oficiální trailer k filmu:

Dnes, 19.11.2009 má v německých kinech premiéru další film z prostředí hooligans, a to film s názvem 66/67 FAIRPLAY WAR GESTERN (66/67 Fairplay bylo včera). Film by měl dle autorů být "drama o přátelství, fotbalu a násilí". Film je o šestici přátel, kteří jsou velmi rozdílní, a řeší každý své osobní problémy, ale spoluje je láska ke svému klubu Eintracht Braunschweig a členství ve skupině 66/67, kam i patří. (Čísla 66/67, které mají protagonisté vytetované jsou nejen název jejich skupiny, ale i rok sezóny, kdy jejich klub vyhrál titul).
Film získal ocenění na filmové festivalu v Zurichu v roce 2009.

18. září měl premiéru další film odehrávající se v 80.letech v Anglii v prostředí fotbalových hooligans. Kdo už tuší, že chuligánský gang bude opět londýnský I.C.F., ten se neplete (člověk už si začíná myslet, že snad ani jiný gang v Anglii v minulém století nebyl). Natočil jej režisér Nick Love, který v roce 2004 natočil velmi povedený film The Football Factory. Film je přepracovaným remakem stejnojmeného filmu z roku 1988 (natočil tehdy Alan Clarke a hlavní roli měl Gary Oldman) a je pojmut jako drama. Natočen je ve filmovém studiu Warner Bros, je tedy americké provenience, tak doufejme, že to na něm nebude znát :).

Letos byl dokončen film Green Street Hooligans 2, který by měl navazovat na komerčně úspěšný film Green Street Hooligans z roku 2005 (česky se film jmenoval "Hooligans", snad asi proto, aby se nepletl s filmem Football Factory, který čeští distributoři též pojmenovali "Hooligans"). I tento druhý díl vznikl stejně jako jednička GSH v USA, jen na něm asi nepracovali už poradci z řad anglických hools ze staré školy. Také původem německou režisérku Lexi Alexander vystřídal jiný režisér, a to Jesse V. Johnson. A tak s prvním dílem by měla být spojitost pouze v osobě herce Rosse McCalla, který hraje v obou dílech postavu Daveho, a pak už jen chuligánství a kluby West Ham a Millwall.

CASS - tak zní název nového, 108 minut trvajícího britského filmu, opět z prostředí hooligans, který měl premiéru 1.srpna 2008, a nyní je vysílán v britských kinech. CASS je příběh natočený podle skutečnosti o Cassovi Pennantovi, členovi chuligánského gangu I.C.F. West Hamu United, a nejlépe prodávaném autorovi knih v Británii s černou pletí. (Některé ukázky knih se objevovaly i zde na serveru, viz rubrika Něco ke čtení, I.C.F.). Film sleduje život Casse, jak se z jamajského sirotka, kterého adoptoval starší bílý pár z Londýna v roce 1950 stává jeden z nejobávanějších chuligánů v Británii.

Německá kapela Kategorie C vydala tento měsíc své nové minialbum s názvem „Der Berg Ruft“ k příležitosti Mistrovství Evropy ve fotbale v Rakousku a Švýcarsku. V ČR bohužel nemáme tak populární hooligans kapelu, která dokáže plnit sály a pochází přímo z prostředí hooligans. O něco se tu kdysi pokoušel Aleš Brichta s kapelou Hattrick, která zřejmě chtěla zaplnit tuto mezeru na hudebním poli a spojit fenomén fotbalového fandovství, chuligánství a hudby do jednoho koktejlu. Ale i tento sympatický pokus jaksi zapadl. Možná to bylo i proto, že členové kapely nepocházeli přímo z chuligánského prostředí a projekt působil poněkud komerčním dojmem.

Additional information