Výjezdové počty za 12. kolo GL (15.10. - 18.10.2010) ČR:

1.liga - 12.kolo:
Bohemians - Liberec.....cca 70 hostů (info Liberec)
Délka trasy: 111,6 km
Slovácko - Olomouc.....cca 141 hostů (info Slovácko)
Délka trasy: 73,7 km
Budějovice - Baník.....cca 261 hostů (info Baník)
Délka trasy: 388,1 km
Ústí - Slavia.....cca 400 hostů (info Slavia)
Délka trasy: 87,3 km

nezjištěno:
Sparta - Teplice
Plzeň - Brno
Hradec - Boleslav
Jablonec - Příbram
Relace fanoušků ze zápasu:

Budějovice - Baník
Na jihu Čech se Baník proti místnímu Dynamu představil festivalem spálených šancí a fanatickým suportem ve druhém poločase.
261 dam a pánů z regionu a spřátelených oblastí, kteří si v neděli udělali výlet do ČB určitě i přes prohru nemohlo litovat. Velmi hezky zaplněný sektor FCB mohl ze začátku zápasu shlédnout solidní výkon Baníku, který si dokázal vytvořit několik stoprocentních gólových šancí.
Některé z těchto šancí se už teď můžou řadit do zlatého fondu zeherovin a Ota Černý bude zas mít co zařazovat do silvestrovského pořadu Dohráno. Zlatým Robovým hřebem pak asi byl nájezd jeden na jednoho, kdy pokus o obstřelení gólmana skončil daleko, vysoko mimo bránu.
Přesto šel Baník do kabin za remízového stavu 1:1, když Řezník dokázal ve 22. minutě odpovědět na budějovické vedení.
Téměř od začátku druhého poločasu se v našich řadách začal zpívat chorál „Olé Baník Ostrava“. Ve vlnách se utišoval a zase zvedal na úplného maxa s tleskáním, skákáním, někteří do půl pasu a žlutými ohni v pozadí. Osamělý budějovický bubeník mohl jen těžko konkurovat. Fanatismus trval i přes na hřišti obdržený gól od Budějek. Celkem by mě zajímalo, co si musel myslet průměrný návštěvník z ČB, co to dojelo za kvalitní magory :)
Zoufalství hráčů FCB na hřišti vyvrcholilo nasazením Bolfa na hrot útoku z čehož překvapivě nic nebylo.
Přes záverěčný hvizd „Olé..“ ještě zesílilo do závěrečného finále (nonstop se jelo určitě tři čtvrtě hodiny) a dlouhé děkovačky s hráči.
Body z Budějek rozhodně měly být (remíza minimálně) - spalování šancí a chyby v obraně nás vrací zpět do sestupového pásma a prognóza sedmi zápasů bez prohry se definitivně rozpadla v prach.
Za nonstop chorál ve druhém poločase asi ale nejsem sám komu prohra až tak nevadí, zážitek šílený, zábava sto procent!
www.chachari.cz

Ústí - Slavia
S jedním z našich největších rivalů v boji o záchranu jsme se na teplických stínadlech rozešli smírně. Zápas s Ústím nad Labem skončil 1:1, za Slávií vyrazilo opět několik stovek slávistů...
Již podruhé v letošní sezóně jsme zavítali do Teplic, tentokráte na utkání s Ústím nad Labem. Přibližně čtyřicítka zlobivců a Ultras vyrazila dopoledním vlakem, aby se stihli v Teplicích občerstvit, připadně nějakou tu zábavičku s domácími.
To se jim povedlo, když tato skupina potkala pár místních radikálů, jejichž klubovou příslušnost jen těžko soudit. Jeden totiž vlastnil šálu Liberce, druhý sparty a třetí Národního odporu. Komu skutečně chlapci fandili asi nikdy nezjistíme, každopádně na odpor se pořádně postavil jen jeden z nich a pochopitelně vyfasoval něco na cestu. Tuto skupinu slávistů pak potkávaly během celého dopoledne jen a jen samé příjemné zážitky :-))
Další skupina sešívaných vyrazila pozdějším vlakem, tedy v půl druhé. Vlastně měla vyrazit. Po koupi lístku jsme se přesunuli na perón, kde však zazněla píšťalka a akorát jsme zamávali smutným fízlům do vlaku, který odjížděl bez nás.
Na hodinu jsme se tak uklidili do přilehlých hospod a čekali na další vlak.
Ten jsme kupodivu již stihli, trochu vzruchu udělali v Ústí, kde jsme přestupovali a v poklidu dorazili, nutno doplnit, že za obrovské policejní asistence, do Teplic.
Manévry, které se odehrávaly v Teplicích snad neměly obdoby. Celé město vylidněné, policejní kordon čítající několik desítek policistů + další fízlové v každé boční ulici, několik antonů a autobus policajtů, to je součet pořádkových jednotek, které hlídaly padesátku slávistů. Ještě, že tam byli, někteří slávisté se totiž chystali vyvraždit město, sníst psy a všechno to zapálit!
Na stadionu se sešlo v sektoru cca. 350 - 400 slávistů + dalších několik desítek na ostatních tribunách. Domácí "kotel" čítal, těžko spočítat, asi 14 lidí, z toho jedna holka v šále sparty a zbytek retroskíni. Zvláštní to skupinka... :-)
Na tomto utkání chyběli všichni bubeníci, proto se bubnování ujal jeden méně zkušený, jenž si nevedl úplně špatně, ale občas mu nějaká ta "nota" ujela, občas s tim prostě na chvíli seknul a na konci se pro jistotu vypařil úplně, takže díky. :-)
Na hřišti se hrálo parádní představení, jenž zvedalo diváky ze sedadel a tomu také odpovídalo fandění, které bylo na naše poměry a hlavně na poslední návštěvu Teplic podprůměrné.
Trochu vzruchu přinesl až nějaký granát, který bouchnul u pomezního rozhodčího a po dobu celého zápasu žluté ohně v sektoru slávistů. O ohně se také postarali neznámí fanoušci za jednou z branek, když odpálili tři červené.
Z Teplic si po remíze 1:1 s Ústím nad Labem odvážíme cenný bod zvenku, navíc jsme hráli proti deseti, což je docela dost hráčů soupeře, my bychom totiž vyhráli pouze za předpokladu, že by soupeř nastoupil v sedmi, běhali pozádu, celý zápas hráli se škytavkou a za nás nastoupil Chuck Norris.
Na děkovačku hráči tentokráte přicházeli, ale jakmile jsme si dovolili zakřičet "My chceme Slavii!", tak se Karol Kisel urazil a chtěl snad odejít pryč. No nedivíme se, co si to ty fanoušci totiž vůbec dovolili, že jo. Naštěstí ho ostatní hráči zastavili a přitáhli zpět. Po chvilce, kdy fanoušci od plic řekli, co si myslí, následovala děkovačka.
Cesta na vlak pak proběhla v klidu, v Teplicích totiž mají místní o víkendu zřejmě zákaz vycházení, takže jsme byli na ulicích úplně sami. Vlastně bychom zapomněli na těch asi 9000 policajtů všude po městě.
Férovku s jedním, vlastně pořád nevíme kým, prostě radikálním neslávistou si dal jeden sešívaný, který s přehledem porazil o několik let staršího soka. Slávista poté před fízlama utéct stihnul, dobitý neslávista však ne. Zatčen byl z neznámých důvodů i jeden slávista, pro něhož na stanici šlo přibližně 40 slávistů, kamarád však propuštěn nebyl, tak jsme poté opustili v klidu Teplice. Ještě předtím dva dobráci z našich řad naložili do vlaku směřujícího do Děčína jednoho ožralého slávistu, který si šel z recese sednout, nestihnul vystoupit a odjel. A pokud neumřel, tak cestuje dodnes...
Ve vlaku pak slušná buzerace policajtů, natáčení, opisování, v poslední době klasika...
Již po cestě se dozvídáme, že vlak chacharů vracejících se z Budějovic bude na Hlavním nádraží v Praze stejně jako náš a ještě k tomu na stejném perónu.
Na Hlaváku však fízlů jak nasráno, ti drží ostraváky ve vlaku a nás odvádí pryč. V tunelu se pak staví na odpor asi pět zbloudilých chacharů, kteří hází půllitr a celkem odhodlaně jdou vstříc několikanásobné přesile. Nutno dodat, že my jsme v obležení policajtů, čehož si byli modro-bílí zřejmě moc dobře vědomi.
Přesto se na ně celá skupina rozbíhá, možná padla i nějaká ta rána, ale pokud, tak nic, co by stálo za řeč a okamžitě vše ukončuje policie. Při zákroku se výborně vysekalo asi 15 fízlů, čemuž se však nikdo nesměje a nemá z toho radost. Pak si ještě zařveme na zbylé chachary na nádraží a rozjíždíme se do svých domovů.
Opět poměrně zajímavý výlet do Teplic, díky všem, kteří vyrazili.
Ať žije Slavia!
www.slaviaultras.cz

Additional information