Výjezdové počty a relace za 16. kolo (28.11.-30.11.2009) ČR
Liberec - Boleslav 180
Celková délka: 51.3 km
Příbram - Kladno 30
Celková délka: 88.3 km
Slavia - Brno 45
Celková délka: 208.7 km
Baník - Olomouc 80
Celková délka: 108.4 kmRelace fanoušků ze zápasu:

Liberec - Boleslav
"Pod Ještěd vyráží v sobotu po obědě 3 plné autobusy Fabrikářů. V buse byla dobrá nálada a zpívaly se chorály a všemožné pí*oviny. Dvacet minut před zápasem dorážíme ke stadionu, kde probíhají celkem podrobná prohledávání lidí. Místní šéf security se nahlas chvástá tím, že už od zápasu Sparta – Baník z finále ČMFS tu nikoho nenechali udělat bordel, a jaké že to má v ochrance skvělé šampiony v boxu. Samochvála smrdí…
S nástupem hráčů se tak tak všichni nasoukáváme do sektoru. Počet fabrikářů bych odhadl na 160- 180. Po delší době si pár lidí na výjezd vzalo troubítka, ale troubící nálada je naštěstí po nástupu hráčů přejde. V 5. minutě roztahujeme choreo s nápisy „Pokračujte v tradici : I dnes ulupte body od Nisy !“ , a pod nápisy obrázek lva s páskou přes oči, pod kterým byl vypáčený trezor uvnitř s velkým pytlem s trojkou , a malý pytel s jedničkou. Čísla měla symbolizovat body. Choreo se však v libereckém sektoru hostí vytahuje špatně, takže možná ani nebylo pořádně vidět a efekt byl dost možná mizivý. Liberečtí předvádějí na začátku zápasu srdíčkové choreo s nápisem „ Dnes se vyhraje srdcem“.
Vedle našeho sektoru od začátku provokuje několik patnáctiletých vejrostků, kteří však po prvním polití pivem a nátlaku security odcházejí. Náš support je dost nadprůměrný. Zapojuje se dost lidí. S postupem času a mizernou hrou začíná ale opadat. Kolem 30. minuty je odpálena menší modrá dýmovnice. Proběhne ještě menší opalovačka několika jedinců.
O poločase přichází vedle sektoru 2 mostečtí se skandováním „Brux vandals“. Security si pak ještě potřebuje zvýšit ego a oznamují, že mají na kamerách toho, kdo zapálil onu dýmovničku a jestli kdokoliv ještě něco udělá, seřežou ho. Druhý poločas je support průměrný a boleslavská hra k zblití. Okolo 70. minuty vytahujeme sektorovou, zpod které je odpálena modrá dýmovnička a bengál, ale chybou dotyčných bylo to, že je hodily do míst, kam se hned dostali security, která je v okamžiku odnáší ven. Na konci zápasu je vyloučen Adrian Rolko, kterého však povzbuzujeme klasickým „Adriaaan, Adriaaan, Adriaaan….“ . Zápas končí prohrou 3:0. Hráči poděkování dost odflákli. Jsme drženi asi 20 minut v sektoru, my se zabavujem zpívaním všeho možného, což pokračuje i cestou domů. Domů vezeme i jeden suvenýr v podobě šály Slovanu, která nevím jak skončila u nás v sektoru, ale snad už je z ní jen popel.
Support libereckých moc hodnotit nemůžu. Příliš jsem ho neslyšel a ani mě nezajímal.
Celkově dobrej výjezd, špatná hra. Ale aspoň že byla celkem sranda. Bolka navždy !"
www.ffmb.cz

Additional information