Výjezdové počty a relace za 15. kolo (21.11 - 23.11.2009) ČR
Jablonec - Slavia 400
Celková délka: 104.6 km
Boleslav - Baník 391
Celková délka: 337.9 km
Příbram - Slovácko 100
Celková délka: 330.8 km
Sparta - Liberec 100
Celková délka: 106.4 km

Nižší soutěže
Vítkovice - Žižkov 15
Celková délka: 389.1 kmRelace fanoušků ze zápasu:

Vítkovice - Žižkov
"Z Prahy nás přijelo 10 a v průběhu zápasu se v našem sektoru vyskytovalo dalších pět spřátelených fans. S sebou jsme měli, myslím, 3 vlajky. Support byl v první půli z naší strany velmi kvalitní, Vítkovice příliš nefandily. Ve druhém poločase se vše otočilo. Někteří Viktoriáni se dokázali propít do úplně jiných dimenzí, navíc hra týmu příliš nenadchla a hrozila nám bodová ztráta. Vítkovice se naopak ve druhém poločase začaly ozývat, zřejmě fanoušci cítili, že by mohl bod zůstat doma."
www.unieviktorie.estranky.cz

Příbram - Slovácko
"V sobotu ráno vyjíždíme směr Příbram. Je pěkně hustá mlha, ale za Brnem nás vítá slunečné počasí a cesta probíhá v poklidu. Někdo jen tak odpočívá jiní zpívají a třetí nejpočetnější skupina zpívá a chlastá.
Do Příbrami přijíždíme hodinu před zápasem, ale namísto hospody tak většina vyráží přímo na tribuny stadionu. Tam hned u vchodu na nás čeká hromada hlíny a všelijakého stavebního materiálu podle čeho soudíme, že se asi v Příbrami chystají stavět další panelák...
Zápas startujeme novým chorálem pod názvem „Fanaticos tady je“, jehož melodie dorazila na Slovácko již před časem z Polska, ale až nyní přichází jeho premiéra. Bohužel naše mužstvo Brzo inkasuje, ale i tak se dá říct, že na stadionu v Příbrami máme domácí prostředí, když se nás v sektoru hostí schází přibližně stovka.
Ve druhé půli sledujeme přírodní úkaz v podobě přežití nepopsatelného pádu z tribuny přímo na zábradlí, kdy skoro celý kotel strnul, ale dotyčnému se k údivu všech nic nestalo.
Prohráváme 2:0 a opouštíme fotbalový stadion v Příbrami. To jsme ještě netušili, že to nejzajímavější z celého sobotního podvečera nás teprve čeká. K našemu autobusu přichází jeden z členu Securitas a bez jakéhokoliv varování inzultuje jednoho z našich fanoušků (údajně proto, že se na něj blbě díval při zápase). Následně se dotyčný dává na útěk a ve zmatku získává vcelku slušný náskok. Členové skupiny BWA se za ním pouštějí a cestou mu jich pár přiletí. Prchající nakonec mizí v útrobách stadionu.
Při útěku přichází o mobilní telefon... Pár minut na to přicházejí jeho kamarádi z řad securitas a chcou po nás ukradený (?!?!?) mobil zpět. Strhla se šarvátka a vzduchem létají bengálské ohně. Vše řeší až zásah policie. Po několika minutách vysvětlování nakonec opouštíme Starkastán."
www.fanaticos.cz

Jablonec - Slavia
"Do Jablonce není organizován žádný velký výjezd, každý tedy po své ose. Příjezd bez problémů, kousek od stadionu se dáváme dohromady a vyrážíme na statek. Čekáme jěště na příjezd autobusu přátel z Górnika. Ti nakonec po menších problémech dorážejí s policejní eskortou asi 30 minut před začátkem. Zjišťujeme, že česká policie je odchytila už na hranicích a několik fanoušků odmítla vpustit na naše území. Přijelo i několik aut, další KSG už od pátku utužují družební vztahy na jedné chatě. Celkem Slavii podpořilo tento den v sektoru hostí velmi slušných 43 fanoušků Górnika Wałbrzych, za což jim patří velký dík!
Slavia teď nehraje dobře a postavení v tabulce není lichotivé. Spousta kritiků, moralistů a internetových pisálků má jasné představy o tom, kde je chyba. Odvolávají trenéra, vedení a hráče posílají do B týmu. Ale že by vyrazili podpořít svůj milovaný (?) klub, to ne. Čas a termín byl ideální.
Od začátku rozjíždíme slušný support, který ke konci prvního poločasu trošku upadá. V druhém poločase je úroveň ještě o kousek lepší a ke konci fandíme jako kdybysme vedli 4:0 a získali jsme titul! Jen tak dále! I přes ne zrovna velký počet slávistů (400 fanoušků) bylo fandění dobré a je vidět, že to jde, když se chce. Bylo příjemné vidět na výjezdu staré známé tváře jako cca 2-3 roky dozadu. Burani zůstali doma, pokud jim to vydrží, jedině dobře.
Domácí fandí také solidně, předvádí i nějaké ty choreografie. Nedá mi nezmínit jednoho blbečka, který se přišel předvádět k sektoru hostí a z velké dálky vyhrožovat. Jistě po zápase obral někde normála o šálu a bude se tím všude možně chlubit. Jak typické pro naši ubouhou fans scénu.
Na hřišti remíza, někteří hráči bojovali, prostě nám to teď nejde. My jako fanoušci musíme podporovat klub, i když se nedaří! Kritizovat můžeme, pokud dáme do fandění maximum.
Po zápase čekáme, až se otevřou brány sektoru hostí a chystáme se pozvat družební přátele na pivo. Ochranka se dnes chovala velice korektně a profesionálně, což je rozhodně pozitivum. To se však nedá říct o práci policie. Ta se drží hesla "pomáhat a chránit" opravdu důsledně a odmítá pustit polské občany do hospody. Předtím z naší strany žádný incident nenastal, a i tuto situaci se snažíme řešit v pohodě a domluvou. Bohužel to s pány v brnění nejde, stojíme tedy na místě. SPJ úplně zbytečně dobijí jednoho KSG a za odměnu ještě dostává 1000 Kč pokuty. Po chvilce celkem brutálně zažene SPJ Poláky do busu a čeká se na odjezd. Přitom je zničeno zpětné zrcátko od autobusu a jsou poškozené dveře. To se logicky nelíbí Polákům (hlavně řidiči) a začínají bouřit. Odpovědí jsou jim rány obušky. Než se opět dveře zavřou, nastříká do autobusu (s velkou a škodolibou radostí) několik "strážců zákona" slzný plyn. Policie bouří, že KSG odmítají odjet a že schválně blokují komunikaci. Vystříkáním kabiny řidiče slzákem odjezd opravdu urychlila. K celému incidentu není co dodat. Je tak krásné žít v demokratickém státě. O agresivitě policie ke slávistům, kteří se snažili KSG slušnou formou slovně bránit, by se daly napsat stovky řádků, ale proč? Stejně to nemá cenu a člověk se pravdy a pomoci nedobere. Celou situaci monitorovala SPJ i kriminálka na kamery, nedělám si iluzi, co by se se záběry stalo v případě něčí stížnosti na postup PČR. Je dobře, že celému incidentu přihlíželo hodně normálních fanoušků a tím ztratili veškeré iluze. Jen si dělejte akce jako v Příbrami, Karviné a nebo teď v Jablonci. Náš svět nikdy nezničíte!
S aktivními fanoušky na viděnou ve středu na pohárové odvetě s Karvinou! Bohužel vedení s námi opět vyjebalo a hraje se už od 17:30. V ligovém zápase s Plzní se hrálo v podobném termínu, i když jsme nebyli v televizi. Vedení přislíbilo nápravu a slíbilo, že se bude snažit, aby se to již nestalo. Tímto jim za všechny fanoušky srdečně děkuji. Takže omluvenky do školy a zdrhačka z háku, Slavia nás potřebuje!
Slavia Praha a Górnik Wałbrzych zawsze razem!"
www.slaviaultras.cz

Boleslav - Baník
"Celý týden před zápasem v Mladé Boleslavi se řešily vstupenky, které se k naší nelibosti opět objevily v ostravském předprodeji na občanku. Po výzvě k nekupováním těchto vstupenek se začaly upravovat také podmínky předprodeje přímo v Mladé Boleslavi a nakonec z toho před zápasem vzešel nic neřešící paskvil. Ten pouze přidělal papírování a zdržoval prodej vstupenek na celý stadion. Vyšlo se vstříc policii, lístky byly na oko na občanky, v pokladnách vypisovali nesmyslné archy, kde se dalo klidně dvacetkrát přijít s jednou občankou a dvacet lidí bylo na stadionu... Prostě systém, který znepříjemnil život všem, ale policií či kluby požadovaný účinek neměl ani v nejmenším. Asi by více bilo do očí, kdybychom všichni, kromě těch co si lístky pořídili v Ostravě, byli ve vedlejším sektoru, ale snad jsme i takhle viditelně ukázali na nesmyslnost těchto opatření.
Celkem se v hostujícím a přilehlém sektoru sešlo 391 chacharů. V úvodu se o vzrušení postarali přátelé z Chebu, kteří naproti hostujícímu sektoru roztáhli velký děkovný transparent za pomoc chacharů při sbírce na pokutu, kterou Union musel zaplatit. Pořadatelům se nelíbilo, že překrýval reklamu a po drobné výměně názorů byl transparent sundán. Hostující sektor při záskoku na postu rozeřvávače předvedl obstojný support. Při mnoha jednostranně odpískaných a odmávaných zákrocích také dával najevo, co si o způsobu řízení zápasu myslí. Nejvíce poznal nevoli hostů pomezní před sektorem, který byl postupně byl polit pivem, spritem, čajem a na kalhotách měl stopy po kávovém logru. Na konci zápasu hosté odpálili jednu modrou dýmovnici
Ve slušně fandícím domácím sektoru, který byl obstoupen ochrankou i policií, se objevily i boleslavské basketbalistky, které vytáhly transparent „Basketbalistky fandí fotbalistům". Kromě pár vlajek na tyčích se domácí prezentovali odpálením několika modrých dýmovnic.
Celkově zápas, především za ochozy, provázel velký chaos. Několikrát zde pobíhaly policejní pořádkové jednotky, různí fanoušci od domácích, přes slávisty po blázna s šálou Ruchu, vše za asistence několika policejních kamer. Výsledkem těchto zmatků bylo několik baníkovských zatčení, které byly vyřešeny blokovými pokutami."
www.chachari.cz

Additional information