Výjezdové počty a relace za 7. kolo (12.9 - 14.9.2009) ČR
Sparta - Jablonec 88
Celková délka: 109.9 km
Příbram - Plzeň 100
Celková délka: 63.6 km
Liberec - Slavia 700
Celková délka: 106.0 km
Bohemians 1905 - Budějovice 4
Celková délka: 151.1 km
Boleslav - Olomouc 11
Celková délka: 223.4 km

Nižší soutěže
Sokolov - Most 15
Celková délka: 98.6 km
Opava - Třinec 40
Celková délka: 79.6 km
Nymburk - Kolín 14
Celková délka: 24.2 km
Hradec Králové - Vítkovice 10
Celková délka: 244.1 km

SR
Slovan - Žilina 15
Celková délka: 196.4 kmRelace fanoušků ze zápasu:

Liberec - Slavia
"V ideálním čase, v sobotu od osmi hodin večer, nastoupili naši borci na horké půdě libereckého Slovanu. Co se dělo na tribunách i mimo ně se dočtete v článku...
Do Liberce vždy vyrazí velký počet slávistických fanoušků a ne jinak, a to i přesto, že Ultras neorganizovali (kvůli absenci v daném týdnu) žádný společný výjezd, tomu bylo i nyní.
Již před utkáním se to kolem stadionu, zejména pak sektoru hostů, hemžilo slávisty. Ti byli k vidění i na všech příjezdových cestách, ve městě, prostě všude, kam oko dohlédlo. Většina se do Liberce vypravila auty, jeden autobus pak také vypravil slávistický fanklub.
Z doslechu se k nám doneslo, že přibližně hodinu a půl před utkáním napadla skupina asi 15-ti frajerů skupinu 6-8 slávistických fanoušků v poklidu popíjejících nedaleko stadionu. Dotyční normálové dostali půllitry do hlavy a většina z nich musela na ošetření do nemocnice. Nevím, o jakou nebo čí skupinu se jednalo, ale takový útok není prdel a je jen pro skutečné bijce a statečná srdce, bravo!
45 minut před utkáním je každá hospoda poblíž stadionu obsazena slávisty, ke slyšení jsou červeno-bílé chorály a již v tu dobu je jasné, že na stadionu bude velké množství slávistů a to včetně pár radikálů a Ultras, kteří vyrazili auty. A zmiňovaná "patnáctka" nikde. Zajímavé...
Z doslechu se k nám také dostalo, že se slávističtí piknici snažili prorazit bránu, zřejmě kvůli přehnaným kontrolám u vstupu a odpálena byla i nějaká ta pyrotechnika...
Na začátku utkání Liberečtí prezentují pěknout, propracovanou choreografii týkající se asistenta Kozla a transparenty na adresu hlavního trenéra Škorpila. Jedná se o jejich vnitřní vztahy, komentovat je proto nebudu. Slávisté si žádnou choreografii nepřipravili (je to k zamyšlení, naše aktivita šla strašně dolů, proto budeme muset zase máknout, na příštím domácím utkání se budeme snažit vše vyřešit a vymyslet, jak dál, aby bylo i v našem táboře zase na co koukat. Hlavní postavy naší scény měly v poslední době hodně povinností, ale budeme se snažit naši reputaci i s pomocí všech opět napravit!).
V sektoru hostů a na přilehlých krajích se pak objevuje něco kolem 600-700 aktivně fandících slávistů a další desítky, ne-li stovky na dalších tribunách a zejména pak na hlavní tribuně.
Support je na poměrně dobré úrovni, ale přesto nic dehberoucího. Naše fandění bych ohodnotil jako lepší průměr, určitě se nikdo nenudil a přesto, že se stále našli lidé, kteří jen stojí, maximálně zatleskají, většina lidí se k fandění přidávala a občas se fandilo opravdu velmi dobře. Sympatické bylo vidět i slávisty na ostatních tribunách, kteří se snažili Slavii podpořit.
Před zápasem také nastal problém s pořadateli, kteří nechtěli nechat slávistického rozeřvavače na plotě, proto se strhla menší vlna nevole a pořadatelská služba si to nakonec rozmyslela. Ve druhé půli pak poměrně agresivně vystupovala proti jednotlivcům v táboře slávistů a tak došlo i k několika strkanicím, rozlitým pivům a to zejména poté, co jeden 60-ti kilový pořadatel úplně bezdůvodně a se strašnou nenávistí a zaťatými zuby vytáhnul teleskopický obušek.
Na hřišti měla Slavia výraznou převahu, ale gólově ji nezúročila, proto si z Liberce odvážíme pouze remízu 1:1.
Po děkovačce za odvedený výkon se většina slávistů odebírá zpět ke svým vozidlům. Po cestě jsou ještě profackováni někteří drzí příznivci Slovanu, kteří si neodpustili pár hanlivých slov na adresu Slavinky a jede se domů.
Výjezd který jistě stál za to a kdo byl, jistě nelitoval.
A teď všichni na Baník!
Ať žije Slavia!"
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information