Výjezdové počty a relace za 6. kolo (29.8 - 31.8. 2009) ČR
Plzeň - Kladno 37
Celková délka: 102.0 km
Boleslav - Bohemians 1905 400
Celková délka: 59.7 km
Bohemians - Liberec 100
Celková délka: 106.0 km
Budějovice - Baník 191
Celková délka: 401.9 km

Nižší soutěže
Rousínov - Zlín 15
Celková délka: 77.4 km
Vlašim - Plzeň 11
Celková délka: 160.4 km
Admira Praha - Hradec 30
Celková délka: 114.7 km
Mutěnice - Opava 23
Celková délka: 193.8 km
Ovčáry - Bohemians 1905 300
Celková délka: 32.4 km
Třinec - Vítkovice 25
Celková délka: 46.8 km

SR
Nitra - Dun. Streda 300
Celková délka: 69.1 km
Žilina - Prešov 50
Celková délka: 223.5 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Plzeň - Kladno
"Ještě ve středu nebylo úplně jasné, zda se pojede busem, nebo vlakem, nebot řidič měl mít údajně volno a nikdo jiný s námi nechtěl cestovat. Navíc nebylo jisté, zda by se případný autobus naplnil, nebot po čtyrech prohrách v řadě se lidé těžko schánějí. Nakonec ale vše dobře dopadlo. "Náš" řidič se obětoval a místo volné soboty jel s námi do Plzně, stejně jako dalších 37 lidí. Sraz si dáváme už od 14:00 a to i přesto, že zápas začíná až ve 20:00 a bus od stadionu odjíždí v 18:00. Na srazu se Nás schází celkem 14. Celkem dost se chlastá, panuje skvělá nálada. V 17:00 se přesouváme ke stadionu, kde již čekají další nadšenci, včetně slepého fanouška, který opět vyjel podpořit. Těsně před odjezdem Nás je 37. Řidič jako vždy nakoupil nějaké pitivo na cestu. Celkem asi 60 piveček. V buse vybíráme 200,- na cestu, vstup platil klub. Cesta trvala asi hodku a půl. Několikrát se samozřejmě stavilo na benzíknách a na chcaní. Do Plzně přijíždíme v čas, jenže.. Před stadionem na Nás čeká překvapení. Dveře autobusu se otevřou, lidé natěšeni vylézají, skandují a v tom se objevý policie, která dává mladistvím dejchnout. Ti samozřejmě něco nadejchají a jsou převezeni na stanici (Celkem 10 lidí) a to i přesto, že měli třeba jen 1-2 piva za celej den. To se samozřejmě nelíbí několika (deseti) starším a slovně se zastávají mladších příznivců a jsou také odvezeni, nebo vyhozeni ze stadionu, kam se z 37 lidí dostává jen 17 fandů. Jeden byl dokonce napaden a propuštěn až v neděli ráno. Domů jel vlakem. Zápas komentovat nemohu, nebot jsem byl jeden ze zastánců a celej večer jsem strávil v parku. Po zápase se opět slézáme, nastupujeme do busu a dvě hodiny čekáme, než zadržené propustí. To způsobylo, že sme na Kladno přijeli až v jednu ráno. Cesta nazpět byla klidnější, než cesta do prdele. Ale také bylo veselo. Po příjezdu se Kotel rozpadá na několik menších skupinek. Většina ještě razí někam popíjet, zbytek jde spát. Když vypustím debilní událost s fízlama, výjezd to byl dobrej. Ted jen doufat, že pokuty nebudou moc velké a že se příště sejdem v tom samém, nebo ještě větším počtu!! A.C.A.B."
www.ultraskladno.wbs.cz

Budějovice - Baník
"Na jih Čech nás ligový los poslal jen 105 dnů po jarním duelu, který provázely problémy s prodejem předražených lístků do hostujícího sektoru. Chachaři zde byli v květnu vyvedeni z tribuny za brankou, nakonec většina ostravských fans požadavky jihočeského klubu neakceptovala a zápas bojkotovala fanděním za plotem mimo areálu stadionu. Tentokrát na nás sice nečekaly vstupenky za 190 Kč jako v květnu, ale ani s cenou 150 Kč jsme se vzhledem k tomu, že šlo o nejdražší vstupenky na stadionu (mimo VIP) nechtěli smířit. Proč máme platit více než domácí na hlavní tribuně? Zaslali jsme tedy týden před zápasem na Českou obchodní inspekci podnět k prošetření diskriminace spotřebitele. S inspektory jsme se poté sešli, při nákupu lístků a vstupu na stadion se naše námitky potvrdily, o všem byl následně informován jihočeský klub a celá situace se začala dle standardního postupu ČOI řešit.
Necelá stovka chacharů do Českých Budějovic dorazila před polednem přímým vlakem z Ostravy. Ve městě se vydali za svými radovánkami, někteří do hospod, jiní šli k Vltavě užívat končícího léta. Další fanoušci dorazili auty či pozdějšími vlaky a nakonec se v hostujícím sektoru za vlajkou „Vlajkonoši domácí" ukázalo 191 fans Baníku, včetně pěti přátel z GKS Katowice. Předvedena sice nebyla žádná choreografie, ale také na jihu Čech baníkovci předvedli, přes nepříznivý průběh, velice kvalitní fandění, za které byli v závěru utkání náležitě odměněni. Support se vyvíjel od úvodního asi 25 minut trvajícího „olé Baník Ostrava" a nepřerušil ho ani gól v naší síti, přes celý repertoár chorálů až po euforický závěr, který mnozí z odvázaných baníkovců strávili na síti nad plotem před hostujícím sektorem. Po závěrečném hvizdu následovala euforická děkovačka. Kéž by tomu tak bylo pokaždé, na jednu stranu je jasné, že po prohře se hráči nemohou odvázat, jako při vítězství, dorazit poděkovat za support však musí být povinnost i po neúspěchu.
Někteří chachaři pěli chorály i při přesunu na nádraží a po dvacáté hodině Budějovice a opustili a zahájili šest a půl hodinovou cestu do Ostravy."
www.chachari.cz

Additional information