Výjezdové počty a relace za 5. kolo (22. - 24.8.2009) ČR
Bohemians - Plzeň 102
Celková délka: 93.6 km
Kladno - Jablonec 70
Celková délka: 148.3 km
Liberec - Budějovice 2
Celková délka: 250.7 km
Teplice - Slavia 1000
Celková délka: 88.2 km

Nižší soutěže
Vítkovice - Opava 140
Celková délka: 34.4 km
Valašské Meziříčí - Vítkovice 17
Celková délka: 61.2 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Teplice - Slavia
V neděli, pár dní po pohárovém utkání se Zvezdou, se Slavia vypravila na sever Čech do nedalekých Teplic. Sama samozřejmě nejela a na výlet se vydalo, velká část společně automobily, mnoho slávistů...
Na výjezd do Teplic je organizován automobilový výjezd z Edenu. V Edenu se schází něco kolem 15-ti aut, což je poměrně zklamání. Důvodem je asi také to, že jsme informaci o automobilovém výjezdu dali pouze na naše stránky. Většina slávistů vyrazila do Teplic autem, proto je škoda, že se v Edenu sešlo tak málo lidí...
Náladu to však určitě nezkazilo a v krásném počasí se slávistická kolona, notně ozdobená červeno-bílými barvami, vydává směr Teplice. Při průjezdu Prahou se kolona, díky semaforům, roztrhala, ale na dálnici se však auta opět seskupila a po cestě se přidávají další slávisté, jedoucí na utkání Slavia. Na Benzínce, přibližně v polovině cesty, celá kolona zastavuje a potkáváme zde také autobus fanklubu + další slávistická auta.
Na benzínce se každý občerství, někteří slávisté dávají kolovat své lahvinky (Jameson a podobně) a po chvíli se s výbornou náladou opět vyjíždí. Kolona v tu dobu čítala již více než 20 aut. Po cestě se stále troubí, zpívá z oken, všude vlají slávistické zástavy, hezký pohled. :-) Na odpočívadlech si kolonu fotí další slávisté, kteří vyrazili do Teplic a náš počet se stále rozrůstá. Uzavírka jednoho pruhu a semafor zastavuje na jednom místě celou kolonu, takže nechybí zpěv chorálů, lezení z oken a podobně. Většina protijedoucích aut má pro fanoušky pochopení a tak nadšeně troubí a celou kolonu zdraví.
Po příjezdu do Teplic celá kolona parkuje stylově u restaurace Slavie a jde se občerstvit. V restauraci již sedí velké množství slávistů a začíná se zpívat a slavit. V hospodě, před hospodou, v ulicích, všude jsou davy a proudící slávisté. Krásné nedělní odpoledne...
Před hospodou se také rozbaluje buben a začínají se zpívat zejména dva nové chorály, které zněly opravdu skvěle! Po chvíli se všichni přesouvají ke stadionu, po cestě jsou odpáleny nějaké ty ohně, dýmovnice a stále se zpívá, policajti jen nevěřícně čumí...
Na stadionu se od začátku dobře fandí, po obdržené brance support upadá, ale sporná situace v Teplickém pokutovém území, po které jsme měli kopat penaltu, opět všechny probouzí a do konce poločasu se fandí opět skvěle!
Častokrát je také zpíván nový chorál, který snad co nejdříve přineseme na videu! (první video , na začátku nový chorál - bohužel zde není tolik slyšet buben)
Druhá půle je jak na tribunách, kde se sešlo v sektorech něco přes 1000 slávistů a další stovky na tribunách, o dost slabší, než půle první. Support ani hra nestojí za řeč, do toho stále pálící slunce také moc života nepřidává. Po remíze 1:1, kdy hráči druhou půli spíše odchodili a snad ani nechtěli vyhrát (??!!) následuje děkovačka, na kterou však velká část slávistů (kvůli předvedené hře) ani nezůstává. Škoda.
10 minut po utkání nás pořadatelé drží v sektoru a u brány začíná nejlepší support celého dne! Bubeník jede výborně a všichni zpívají a tancují na nové chorály. Velice tomu pomohla střecha v podobě Teplické tribuny, proto věřím, že velké množství slávistů si přijde "zatancovat" na Futsalová utkání! Více informací, zejména o pátečním Futsalu v Edenu, přineseme zítra!
Ať žije Slavia!
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information