Výjezdové počty a relace za 4. kolo (14.- 17.8.2009) ČR
Sparta - Kladno 40
Celková délka: 31.3 km
Budějovice - Slavia 600
Celková délka: 153.6 km
Jablonec - Baník 282
Celková délka: 351.6 km
Plzeň - Liberec 50
Celková délka: 205.2 km

Nižší soutěže
Sokolov - Vítkovice 8
Celková délka: 530.9 km
Neratovice - Kolín 11
Celková délka: 67.7 km
Zlín - Jihlava 11
Celková délka: 180.8 kmRelace fanoušků ze zápasu:

Sparta - Kladno
"Sparta? Určitě atraktivní soupeř a navíc jen kousek od Kladna. Takže se dal o tento vlakový výjezd očekávat zájem. Lidem dáváme v čas informace o dopravě a ceně. Ti se nakonec scházejí v počtu 30 na nádraží v Kladně. Kvůli výluce sme nejprve museli jet autobusem, poté až vlakem. Cesta trvala chvíli, takže ani nebylo moc času na vožraní-se. V Praze v Dejvících na Nás už čekala policie, která Nás doprovodila až ke stadionu, kde u sektoru hostí stálo dalších deset Kladenáků. Takže konečný počet hostí na Spartě je 40. Celkem dlouho sme se dohadovali jestli na stadion máme nebo nemáme jít. Důvodem byla cena vstupného, nebot 200 na posranou Spartu platit nikdo nechtěl. To je moc!! Nakonec se ale domlouváme a většina lidí na fotbal jde. V prvním poločase se fandí jen něco málo přes dvacet minut. Poté Kladno dostalo gól a plno lidí stichlo. O poločas se ale domlouváme, že to opět rozjedem, což se nakonec podařilo a i když Nás nejspíš domácí Kotel neslyšel, můžeme být spokojeni, že sme ze sebe vydali maximum (Až na vyjímky) Těsně před koncem Kladno dostává druhou branku ale to už se moc neřeší a po děkovačce odcházíme zpět na vlak do Dejvic. Po cestě proběhnou dvě potyčky. Jedna mezi fanouškem Kladna a fanouškem Pražanů. Druhá na nádraží, když Nám hospodskej odmítne nalejt, protože sme z Kladna. Děs ta Praha!! No nic, konečně přijíždí vlak a veze Nás směr Kladno, kde se téměř rozcházíme, což je následně chybou, když tři z Nás jdou ještě zachlastat na Disko, jsou po cestě obrání o jednu šálu Buldočků skupinkou Spartanů, která nelenila a vydala se k Nám na lov. Tot vše. Na Jablonci a v Plzni.. Zdar!!"
www.ultraskladno.wbs.cz

Jablonec - Baník
"Výjezd do Jablonce pojali chachaři jako velkou letní párty. Skupinky baníkovců se po hospodách, vodních plochách či památkách severu Čech pohybovaly už od pátku. Na samotný den zápasu pak byly vypsány tři vlakové verze a to vlak „koupací", „pivní" a „last minute". Nejvíce lidí (okolo sedmdesáti) vyrazilo koupacím vlakem, ve kterém byly k vidění také nafukovací příšery natěšené na vodu jablonecké přehrady.
Nástrahy této cesty odnesl drobným zraněním jeden člen policejního vlakového doprovodu a zatčením tři baníkovci. Přehradu v Jablonci již okupovali nějaké baníkovské skupinky, takže se zde sešla asi stovka modrobílých fans. Na slunění, koupání, melounovou válku a další radovánky zde dohlíželo asi třicet policajtů. Řádily zde však hlavně vosy, které si pořádně zapíchaly...
Přímo na stadionu se sešlo 282 chacharů, v tom tři přátelé z GKS. Místo vlajek byly na přední plot vyvěšeny ručníky a v sektoru byly k vidění zmiňované gumové koupací doplňky - dva žraloci, želva, vláček, koupací kruh... Velice kvalitní support okořenila v úvodu druhého poločasu tématická choreografie, při které se část sektoru svlékla do plavek. Plachtu s opalujícím se týpkem na pláži s palmou doplnila vodní plocha vytvořená z modrých balónků a z kamenů sestavený nápis „Chacharova dovolená". Smeknout třeba před „rozeřvávačem", který se tentokrát musel obejít bez megafonu, přesto jel celý zápas naplno a na stadionu nechal hlasivky.
Po zápase byly k sektoru přistaveny dva autobusy, které vlakové chachary odvezly na hlavní trať do nedalekého Rychnova. Cesta zpět proběhla až na menší problémy s jízdenkami v pohodě a po třetí hodině ráno se na Svinově někteří nechali slyšet, že tento výjezd řadí mezi své nejlepší."
www.chachari.cz

Budějovice - Slavia
"V dalším kole nás los poslal do jihočeských Budějovic. Výjezd podzimu nakonec sebevědomá očekávání nenaplnil, ale i tak se dá říci, že se jednalo o velice povedený den...
Ve 13:45, fanklub o 15 minut dříve, se začali scházet slávisté na hlavním nádraží. Pohled přítomných policajtů byl tentokrát trochu jiný, než bývá u jiných vlakových výjezdů. Na nádraží se sešlo něco kolem 150 slávistů, natěšených na utkání milované Slavie. Po koupi lístků a rozdání připraveného překvapení, a to masek ze známého hororu Vřískot, se slávisté přesouvají za zpěvu chorálů na nástupiště. Masky byly nakonec rozdávány zadarmo, aby měl masku opravdu každý, prosíme však všechny, aby na dalším utkání jakoukoliv částkou přispěli. Nikoho samozřejmě nenutíme, ale za každý příspěvek budeme rádi, děkujeme.
Na nástupišti je nám řečeno, že jsou nám vyhrazeny dva vagóny. Po nástupu do vlaku však bylo jasné, že to stačit určitě nebude, proto je nám po chvíli uvolněn i třetí vagón, což většině upocených slávistů velice ulehčilo život :-) Vtipné také bylo sledovat už při procházení nádražím, jak slávisté zpívají chorál, do kterého se tleská, ale v době tleskání je slyšet pouze dlouhá pauza, protože každý měl plné ruce alkoholu všeho druhu a zásob na cestu :-). Ve vlaku potom dochází k jeho konzumaci a k vidění jsou opravdu neuvěřitelné věci. Překvapil hlavně slávista, který si s sebou vezl asi pětilitrový skleněný demižon vína. Kombinace alkoholu a nealkoholických nápojů, které někteří slávisté předváděli, raději komentovat nebudu... :-)
Po dvouapůlhodinové cestě většina slávistů vystupuje v Budějovicích. Nevím, jestli je slovo vystupuje úplně výstižné, protože někteří z vlaku spíše vypadnou. :-) Cesta z nádraží probíhá za nechtěného doprovodu v klidu a náš počet se po zastávkách po cestě a v Budějovicích rozrostl. Kousek od stadionu ještě většina slávistů navštěvuje supermarket Billa, kde dochází k pár kuriozitám. Největší je asi monokl, který dotyčnému udělala letící brambora, další byly létající Kinder vajíčka, čokolády, v Budějovicích jsou prostě zvláštní kouzelné supermarkety...
Na stadionu se schází početná skupina slávistů, sektor pro hosty je úplně vyprodán, další fandící slávisté jsou vedle sektoru a velké množství sešívek také po celém stadionu. Na sobotní podvečer, ideální fotbalový čas, bych si představoval možná i více, než 600 fandících slávistů, ale i tak velmi slušné číslo. Fandění je opravdu na výborné úrovni a připojuje se k němu většina přítomných slávistů!
Většina slávistů zvládá utkání na tribunách do půl těla, fandí se výborně, domácí prostředí má opět náš tým. Zkusil se také nový chorál, který se pokusíme nahrát na naše stránky, aby si ho každý mohl poslechnout. Chorál si můžete poslechnout ZDE (ve 20. minutě utkání). O půli se rozšířila informace, která se týkala televizního přenosu, ve kterém komentátor řekl, že vedení Slavie se naprosto distancuje od fanoušků, kteří urážejí Karla Poborského a jsou to prý lidé, kteří Slavii ani nefandí.
Nemusíme ani připomínat, jaké urážky pronesl Karel Poborský po přestupu do Sparty na adresu Slavie a těch důvodů, proč na něj křičet, je daleko více (jako příklad - zákaz nošení černo-bílých suvenýrů Budějovického klubu po příchodu růžového sponzora do Budějovic a změně klubového znaku). Každý si musí uvědomit, že urážet náš klub a špinit tradice, i když jiných klubů, nikdo nebude!
Ve druhé půli je atmosféra opět výborná, utkání narušuje pyrotechnická vložka. Pyrotechnika nebyla odpálena na konci utkání a najednou, jak bylo plánováno, ale už v průběhu poločasu a to zejména kvůli distancování se klubu od nás. Pyrotechnika obsahovala pouze bengálské ohně a největším dým, který přerušil utkání, byl z práškových hasících přístrojů od pořadatelů... Nakonec bylo zjištěno, že klub pouze nesouhlasil s pokřikem proti Poborskému, což se pochopit dá a distancování od nás si vymyslel komentátor...
Po nepřesvědčivém výkonu Slavie vítězí a po skvělé podpoře přichází na řadu zasloužená děkovačka, po které se většina přítomných přesouvá na nádraží. Po doplnění nezbytných zásob se slávisté vlakem (tentokrát obsazeny 4 vagóny) přesouvají zpět do Matky měst. V Táboře vylétne z okénka (zřejmě z kupé od policie) jeden bengálský oheň, dále, což vím pouze z doslechu, začalo jedno kupé hořet (zřejmě také policie :-) ) a v ostatních kupé se buď spalo, nebo prováděly neuvěřitelné věci, které snad ani nemá cenu komentovat :-).
Po návratů domů si jde většina užít sobotní noc, někdo domů spát, každý jak je libo.
Velmi povedený výjezd, věřím, že z losování výjezdu jara a podzimu se stane tradice a na každém výjezdu se objeví velký a věřím, že stále stoupající počet slávistů.
Ať žije Slavia!"
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information