Výjezdové počty a relace za 28. kolo (17.5.-18.5.2009) ČR
Brno - Teplice 11
Celková délka: 294.9 km
Boleslav - Plzeň 47
Celková délka: 160.0 km
Budějovice - Baník 90
Celková délka: 393.7 km
Sparta - Bohemians 22
Olomouc - Zlín 70
Celková délka: 64.5 km
Kladno - Liberec 100
Celková délka: 150.0 km

Nižší soutěže
Nový Bydžov - Kolín 8
Celková délka: 39.2 km
Plzeň B - Vanzdorf 11
Celková délka: 220.0 km
Ústí - Vítkovice 10
Celková délka: 465.3 km
Slovácko - Slavia 190
Celková délka: 277.8 km

SR
Nitra - Košice 20
Celková délka: 315.0 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Budějovice - Baník
"Výjezd na jih Čech tak nějak začal již s týdenním předstihem, kdy klub SK Dynamo České Budějovice dal fanouškům Baníku jasně najevo, že je na svém stadionu nechce. Jihočeši nasadili na hostující sektor vstupenky za 190 Kč, což by sice v porovnání se Spartou, Slavii či Mladou Boleslavi nebylo nic extrémního, ale na zbytek stadionu (včetně hlavní tribuny) byly k mání lístky podstatně levnější a to za 80, 100 a 120 Kč! Pro zápas s Baníkem navíc jihočeští funkcionáři požadovali prodej předražených vstupenek do sektoru hostů na občanky v Ostravě. Na zbytek stadionu však vstupenky na jméno nezavedli, opět dvojí metr... Tyto diskriminační podmínky se chachaři rozhodli ignorovat. Budějovičtí již v týdnu před zápasem vycítili, že se něco děje, přesto trvali na svém a v pátek na svém klubovém webu ještě přitvrdili lživým prohlášením „Pokud se jako fanoušek Baníku chystáte v neděli na fotbal, neprodleně si ve svém klubu zakupte vstupenku. Přímo na stadionu v den zápasu nebude prodej vstupenek pro fanoušky Baníku uskutečněn!". Chachaři však nepolevili, v ostravském předprodeji se neprodala jediná vstupenka a na jih Čech vyrazili bez nich. Vlakem do města Budvaru dorazilo okolo padesáti baníkovců, kteří v pokladně stadionu neměli nejmenší problém s volným zakoupením vstupenek na jakýkoliv sektor. Přestože na plánech stadionu vyvěšených na pokladnách či dokonce vytištěných na lístcích byl hostující sektor označen cenou 120 Kč, čekaly na chachary vstupenky v ceně 190 Kč. Většina baníkovců na tuto skutečnost reagovala zakoupením vstupenky za 80 Kč na jižní tribunu. Zde se jejich přítomnost vůbec nelíbila budějovické ochrance, která zasáhla a po pár ranách ostravské fans z jižní tribunu vytlačila ven. U dalších příchozích zde poté probíhala kontrola dokladů a na základě místa bydliště byli lidé z této části stadionu vykazováni. Některým z těchto chacharů bylo na pokladně vráceno vstupné, jiní již takové štěstí neměli.
Podmínky nastavené pro hostující sektor akceptovalo přes dvacet fans Baníku, minimálně z poloviny šlo o fanynky. Zbytek chacharů se přesunul před sektor, ale budějovičtí zde nadále trvali na svém, stejně jako při následném hromadném přesunu za hlavní tribunu asi v desetiminutovém telefonickém rozhovoru PR manažer Dynama Radim Šupka. Ten do této chvíle na nastavení diskriminačních podmínek pro hosty neviděl nic špatného. Dvě minuty po rozhovoru (25. minuta zápasu) však zaslal sms „Vše je vyřízeno k vaší spokojenosti!" a vstup do hostujícího sektoru byl chacharům najednou nabídnut za běžnou cenu 100 Kč. Baníkovci si však zachovali svou hrdost a než v polovině poločasu obíhat stadion, podstupovat kontroly a přijít na sektor někdy před přestávkou se jich 67 shromáždilo za plotem u částečně otevřeného rohu stadionu, odkud šlo sledovat asi třetinu hřiště. Zde se fandilo a především hlasitě skandovalo protestní hesla typu „Český fotbal pro fanoušky!". V poločase se o nezvyklou skupinu za plotem zajímali někteří novináři a při nástupu do druhé půle přišli fanouškům zatleskat i hráči Baníku.
Druhá půle již proběhla ve stejném duchu - fandění a protestní skandování za plotem. Přes dvě vstřelené branky Baník opět po hrubých chybách prohrál a s blížícím se závěrem rostlo očekávání zda fotbalisté přijdou fanouškům poděkovat za podporu a příjezd na jih Čech. Zatleskání asi osmi fotbalistů od postraní čáry směrem k chacharům za plotem bylo za daných okolností pro mnohé zklamáním. Světlou výjimkou byl gólman Tonda Buček, který neváhal přeskočit hrazení a vydal se až k plotu, kde si s fanoušky podal ruce a prohodil pár slov. Velké rozčarování naopak způsobil Verner Lička, který v médiích vypustil, že si fanoušků fandících za plotem nevšiml...
Doufejme, že celá kauza včerejším závěrečným hvizdem nekončí. Baník avizoval zaslání oficiální žádosti vedení svazu, aby se tématikou cen vstupenek pro hosty zabýval na příštím jednání ligového shromáždění. Možnosti ohrazení se proti postupu budějovického Dynama zvažujeme i my fanoušci."
www.chachari.cz

Slovácko - Slavia
"Krásný letní den na krásný alkoholický výjezd. Čtyři muži co nemají ve středu odpoledne co na práci, se scházejí u vlaku do Uherského Hradiště. Policie nás po přepočítání ani nedoprovází se slovy: "si myslíte že to vytrhnete jo?". Cestou popíjíme a po strašení ostatních očekáváme na Moravě nějaké kontroly - ty nakonec neprobíhají. Vstup na stadion probíhá bez problémů- ještě aby ne, když lístek stál veselých 160 korun. V sektoru se schází tak 40 sešívek z toho 25 aktivně fandících (14 fanklub z Prahy + místní) slávistů a dalších 150 nejspíš moravských slávistů. Během zápasu tvoříme a publikujeme nápis "Smrt ACS". Mladý fanatik rozkřikující kotel se snaží celý zápas, ale s některými to nehne. Vášně trochu vzplanou poté, co jeden z domácích fanoušků mává ohořelou slávistickou šálou. Po zápase vidíme nějakou pyrotechniku, ale ve snu by nás nenapadlo, že bude zhruba 20 olomoučáků za pokřiku probíhat podél stadionu a prohánět jak sks tak slovácké fanoušky. My se vydáváme na nádraží, kde jsme čekali, že se opět bude kontrolovat, ale nikdo nikde. Pak už cesta do Přerova, tam pár pivek a v půl páté jsme doma. Dík všem co jeli, bylo nás celkem dost z Prahy, i když nějaké známe obličeje mi tam ještě chyběly...."
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information