Výjezdové počty a relace za 26. kolo (2.5.-4.5.2009) ČR
Jablonec - Plzeň 33
Celková délka: 203.6 km
Olomouc - Teplice 20
Celková délka: 327.2 km
Sparta - Baník 137
Celková délka: 378.8 km
Boleslav - Slovan 130
Celková délka: 51.1 km

Nižší soutěže
Opava - Vítkovice 25
Celková délka: 34.6 km
Doubravka - Chrást 15
Celková délka: 7.8 km
Ústí - Most 21
Celková délka: 44.6 km
Šilheřovice - Dolní Lhota 35
Celková délka: 21.1 km
Dukla - Třinec 4
Celková délka: 392.6 km

SR
Ružomberok - Dunajská Streda 100
Celková délka: 240.8 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Sparta - Baník
"Před výjezdem na Letnou byly hned z několika stran slyšet hlasy o jakýchsi bojkotech zápasu. Pro jedny byly důvodem žalostné výsledky Baníku, druzí si údajně nemůžou dát před zápasem pivo, další našli důvod ve vstupenkách na občanku, v pondělním termínu, v omezení kapacity hostujícího sektoru či v nutnosti kupovat jízdenky na vlak. Baník tak nakonec podporovalo pouhých 137 lidí. Není to tak dávno, co se všichni bouřili nad nesmyslnosti Lubasova výroku o zákazu výjezdů. Nyní vyšší místa postupují systematičtěji s důrazem na důsledné dodržování železničních či stadiónových řádů a ti, co se bouřili vyhlašují bojkoty. Jasně, je to každého věc, ale není právě tohle voda na mlýn těm, co nám chtěli výjezdy zakazovat? Na druhou stranu ruku na srdce, který z důvodů podle vás ubral nejvíce lidí? Opravdu by nás bez vstupenek na občanku a omezení kapacity při dnešních výkonech bylo aspoň tisíc?
Pojďme raději od otázky zda jet nebo zůstat doma k samotnému výjezdu. Poloprázdný vlak opět procházela již tradiční četa revizorů, na druhou stranu alespoň v naší části vlaku policejní četa cestu neznepříjemňovala svými zbytečnými rozmary a zákazy. U vstupu do sektoru již čekaly televizní štáby a opět jim někteří pózovali do kamer se šálami „Zkurvená Sparta", které byly důvodem nevpuštění na stadion. Když se takového chytráka zeptáte „proč to děláš", odpoví vám „oni to chtěli"... Ať už nevpuštění této šály je buzerací nebo není, tak je to v rozporu s řádem stadionu (§6 1a) a včera očividně nabroušená ochranka jen důsledně dělala svou práci. Do stejné kategorie by se se skřípěním zubů možná dalo zařadit i povinné zouvání. O tom že jde ochrance pouze o provokaci vás přesvědčily nemístné narážky, arogance či například dožadování se padesáti kliků za umožnění vstupu na stadion.
Přímo na provizorním hostujícím sektoru na balkónu vedle tribuny byl místo vlajky vyvěšen transparent „Fotbal bez fans. Dokázali jste to!". Sektory za brankami musí být kvůli trestu na Letné zavřeny, ale z části obsazená rodinná tribuna v těchto prostorách stadionu porušením zákazu není... Přes nízký počet chachaři předvedli poměrně solidní support a až do 83. minuty živili přes převahu domácích naději na bodový zisk. To se nepodařilo, přesto se po delší době na závěrečné děkovačce ukázalo všech jedenáct hráčů Baníku. Sparťanský sektor, kterého by se letenští mocipáni nejraději zbavili, byl vytvořen na protilehlém rohu stadionu. Některé z vlajek domácí na výraz nedělní chuligánské porážky vyvěsili opačně.
Největší šok na zúčastněné chachary čekal až při odchodu ze stadionu. Místní ochranka už má za sebou množství incidentů v minulosti, ale stále dokáže překvapit. Pod schodištěm čekali baníkovci na otevření brány a nadržená ochranka zde nejprve verbální provokací a po chvíli i ostře fyzicky začala napadat v klidu stojící a nic netušící baníkovce. Nějakou tu ránu si odnesla nemalá část chacharů, výjimkou nebylo kopání do hlav k zemi sražených baníkovců či mlácení hlavou o schody. Tento útok někteří z členů ochranky doplňovali o provokativní výkřiky „pojďte si pro ránu" či „tak se ukažte fighteři"... Celý incident z bezprostřední blízkosti často s úsměvem sledovali jak členové policejní pořádkové jednotky tak i kriminální policie. Zmiňovaný prostor je monitorován kamerovým systémem stadionu, je otázkou zda jsou kamerové systémy instalovány pouze ke stíhání přestupků fanoušků nebo se letenský klub je ochoten zabývat i opakovanou brutalitou své ochranky. Pokud se vás násilí „strážců pořádku" po včerejším zápase dotklo, kontaktujte nás na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše bez urážek sepsané zážitky jistě zaujmou i na Spartě."
www.chachari.cz

Brno - Slavia
"Nádherné nedělní odpoledne, ideální čas vyrazit na fotbal. Největší zájem byl o cestu po kolejích a tak ultras uspořádali velký vlakový výjezd. Do konce života nezapomenu na pohled do nádražní haly. Stovky bouřících slávistů v dresech a šálách, to byl pohled u kterého nejednomu fanouškovi ukápla slza. Do vlaku se nasoukáváme co to dá, někteří jedinci se bohužel nevejdou. To je neodradí a narychlo shánejí auta a vyráží po silnici. Chuť vidět Slavii bojující o titul je obrovská! Cesta probíhá v klidu, dokonce s námi nejede ani tradiční doprovod. Jaké je však naše překvapení po příjezdu do Brna. Nikde ani noha. Policie, média lačnící po senzaci, prostě nikde ani živáčka. Přesouváme se za zpěvu chorálů na stadion. Ochranka u vstupu není, jdeme tedy do sektoru. Tam nás vítá sličná hosteska a oznamuje nám, že lístky kupovat nemusíme. Dnes je prý svátek fotbalu. Příznivci červenobílých barev zcela zaplňují sektor pro hosty, proto několik fans je nuceno jít na podélnou tribunu. Pár fanatiků jde i zabouřit i do sektoru domácích. Fandění bylo fanatické až do posledních minut, asi nejlepší co jsme kdy předvedli na výjezdu. Hráči se nám odměnili skvělým výkonem a předvedli netradiční děkovačku. Dokonce naházeli do sektoru dresy! Kdo nebyl může jen litovat! Super výjezd po všech stránkách!
PS: Největší odměny se však dostalo fanouškům, kteří jeli auty a autobusy. Na benzinovou pumpu směrem na Prahu totiž za nimi přijeli hráči a poděkovali jim za podporu. Rozdali nějaké suvenýry, podepisovali se na všechny možné i nemožné věci. Dlouho a dlouho si povídali s fans o různých tématech. Takhle příkladně by se měli chovat hráči všech klubů na světě."
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information