Výjezdové počty a relace za 24. kolo (18.4.-20.4.2009) ČR
Sparta - Plzeň 120
Celková délka: 94.2 km
Zlín - Příbram 15
Celková délka: 345.8 km
Jablonec - Liberec 276
Celková délka: 12.2 km
Střížkov - Baník 340
Celková délka: 378.8 km
Brno - Žižkov 8
Celková délka: 203.8 km
Kladno - Slavia 600
Celková délka: 33.4 km

Nižší soutěže
Liberec - Teplice 8
Celková délka: 107.7 km
Plzeň - Sparta 50
Celková délka: 95.0 km
Opava - Dukla 15
Celková délka: 369.7 km
Jihlava - Třinec 5
Celková délka: 280.6 km

SR
Nitra - Artmedia 8
Celková délka: 87.7 km
Ružomberok - Bystrica 5
Celková délka: 54.5 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Kladno - Slavia
"Výjezd do nedalekého Kladna sliboval velké množství slávistů, kteří na fotbal vyrazí. Jaké pro nás ale bylo překvapení, když se na nádraží sešlo pouze něco přes 100 fanoušků červeno-bílých barev. Většina fanoušků zvolila pohodlnější způsob dopravy a to dopravu automobilovou...
Cesta vlakem proběhla v pohodě, o nějvětší překvapení se tak postaralo několik desítek těžkooděnců, kteří s námi společně s klasickými "policajty výjezďáky" jeli až do Kladna. Sice jsme to nečekali, ale je fakt, že na 100 rozzuřených fanatických krvechtivých bláznů je potřeba minimálně stejný počet po zuby ozbrojených policajtů... Před utkáním jsou všude kolem stadionu a v přilehlých hospůdkách vidět červeno-bílé barvy, každý natěšený na zápas si ve slunečném počasí vychutnává pivečka a připravuje hlasivky na utkání.
Na stadionu fandí pouze dva vyprodané sektory slávistů, ostatní slávisté, kterých je na Kladenských ochozech minimálně polovina celkové návštěvy, většinu zápasu nefandí. Support našich dvou sektorů je v první půli poměrně kvalitní, což pokračuje i na začátku druhé půle. V té však naši hráči podávají tragický výkon, kdy nedokáží porazit ani Kladno ze dna ligové tabulky a tomu odpovídá také naše podpora. Zamrzeli také někteří fanoušci, kteří odcházejí před koncem zápasu. Kurva když už se prohrává, buďte chlapi a vypijte si ten hořký kalich až do dna!
Na stadionu po utkání ještě napíchaní pořadatelé seberou kluka, který snad utrhl radostí reklamu. Zavřel bych ho minimálně na čtyři roky natvrdo...! Cesta zpět již probíhá za mohutného policejního doprovodu v klidu a v Praze se každý rozchází do svých domovů. Díky všem, kdo vyrazili, těšíme se na další, doufám, že povedenější výjezd! Nemůžu však ani vystát poraženecké řeči některých slávistů nejen v reálu, ale ani na diskusních forech a podobně. Kurva jsme slávisti, vedeme ligu o spoustu bodů a já už čtu, ať jdou hráči do prdele, Karel Jarolím jakbysmet, jaká je to tragédie, že jsme nevyhráli a že si půjdou asi hodit mašli. O takovýhle rozumbrady nemá nikdo zájem! Zůstaňte doma, fanděte Spartě, hlavně táhněte! Ano, kritika je na místě, bylo to špatné utkání, nikomu se moc nedařilo, ale dělat z toho katastrofu?!
Právě díky tomu jsme byli věčně posměchem fanoušků ostatních klubů. Neměli jsme stadion, sebedůvěru, žili jsme pořád ve strachu. Pojďte kurva dokázat, že ty časy jsou dávno pryč. Já se absolutně necítím jako v dřívějších dobách. Vy snad ano?! Stejně tak, jako jsme lidi my, i oni mají chvíle, kdy se prostě nedaří. Když se vyhrává, všichni hráče vynášíte do nebes, chlubíte se svým kamarádům, jak je všechno skvělé. Když to tak není, tak je to tragédie, všichni jsou špatní a vy chudáci, že něco takovýho musíte snášet. Zajímalo by mě, kolik z těchhle chytrolínů naše hráče svými hlasivkami povzbuzuje na stadionu?!
Už slyším řeči, jak na další zápas někdo nepůjde, protože na tohle se nedá dívat. Dobře, fotbal a výkony nejsou ideální, ale kurva tim, že někdo nepůjde na stadion, hráčům doopravdy pomůže!
Chci vás "fotbalové experty" vidět v době, kdy se Slavii opravdu nebude dařit. V době, kdy Slavie nezvítězí v 28 zápasech ze 30. Zase zastrčíte dresy s nápisem "Benzina" do šuplíku a vytáhnete až v době, kdy Slavie vyhraje všechny zápasy v sezoně? Teď je právě doba, kdy máte vytáhnout všechny své známé slávisty a vzít je na fotbal, protože pouze plný stadion dokáže hráče zase vyhecovat k lepšímu výkonu! Proto žádné poraženecké řeči, není k nim důvod! Nedaří se, pojďme to pomoct zlomit i my, fanoušci! Jsme tým, oni na hřišti, my v hledišti, jen ať Boleslav od začátku cítí, kam přijela, s kým má tu čest!
Proto všichni ve čtvrtek rozcvičit hlasivky na pohár proti Zlínu a v pondělí pak na pomoc hráčům k dalším ligovým bodům proti Mladé Boleslavi! Ať žije Slavia! "
www.slaviaultras.goo.cz

Střížkov - Baník
"Před výjezdem na falešnou Bohemku se na Svinově sešlo až nepříjemně málo chacharů, další však už byli ve vlaku či se přidali cestou. Opět nechyběli revizoři a znovu se mnozí baníkovci usadili jinde než ve vyhrazených starých vagónech a užívali si „pohodlí" vlaku EC. Pohodlí je v uvozovkách úmyslně protože čalounění v kupé i v jídelním voze nepoznalo vysavač či nějaký čistící prostředek pěkně dlouho a není problém se po usazení zašpinit. Alespoň že nás svými moudry tentokrát nezásoboval vlakový doprovod v uniformách...
Na stadion se přes arogantní ochranku nedostalo okolo třiceti chacharů. Někteří za vysokou hladinu alkoholu v krvi, jiní jen za to, že se ochrance prostě nelíbili. Celkově se v hostujícím sektoru ukázalo 340 fans baníkovců, kteří předvedli v první půli průměrný, ve druhém dějství pak o poznání kvalitnější support. Ještě před přestávkou fandění okořenili choreografii s ústředním mottem „Ukaž svou historii, Střížkove!!!". Nad transparentem s tímto textem pokrylo ochozy za brankou pět plachet se znaky Baníku, které klub postupně používal od roků 1922, 1923, 1942, 1962 a 1991. Ve druhé půli se objevila i nějaká pyrotechnická vložka, která vyvolala zákrok v sektoru nastoupené ochranky. Osazenstvo domácí kotlíku svými parukami a cilindry připomínalo maškarní ples a místo supportu byl nucen celý stadion poslouchat až nesnesitelné troubení místního trubače.
Hráči ani tohle utkání nezvládli, což bylo řešeno odvoláním trenérského trojlístku. V současné době asi nevyhnutelné řešení. Možná nemělo zůstat jen u trenérů, ale máme tady národní pohár... Přes určité neshody mezi fans a trenérem Večeřou v závěru loňské sezóny mu patří za třetí místo určitě díky."
www.chachari.cz

Additional information