Výjezdové počty a relace za 19.Kolo (7.3. - 9.3. 2009)
Aktualizace 12.3. - doplněny počty. ČR
Liberec – Příbram 16
Celková délka: 169.1 km
Brno – Bohemians 0
Celková délka: -
Budějovice – Zlín 21
Celková délka: 312.2 km
Teplice - Plzeň 10
Celková délka: 131.3 km
Slavia - Baník 700
Celková délka: 378.8 km
Kladno - Jablonec 30
Celková délka: 147.6 km
Žižkov - Sparta 500

Nižší soutěže
Hradec - Opava 205
Celková délka: 199.7 km
Slovácko – Jihlava 40
Celková délka: 165.9 km
Fulnek - Třinec 20
Celková délka: 69.6 km

Relace fanoušků ze zápasu:

Olomouc - Boleslav
"Je neděle 11 hod. a jako první přijíždím k hlavní bráně našeho stánku, kde se vždycky scházíme na výjezd za našim týmem. Vím, že nás nepojede moc, nahlášeno bylo 24 lidí, ale že se jich z toho 6 nedostaví, je moc velké zklamání. Naštěstí přišli i lidé, kteří nahlášeni nebyli a chtěli jet. Už je kolem 11,50 hod a fandové se pomalu scházejí. Jdeme pro vlajky a buben a vracíme se k busu, který zrovna přijel. Na povzbuzení jsme si symbolicky odfoukly jednu dýmovničku a vyrážíme ve 20 lidech směr Jičín-Hradec-Tvarůžky.
Cesta je ze začátku velice dlouhá. Někdo si čte knížku, poslouchá hudbu nebo se baví o fotbale. Naše první zastávka je daleko za Hradcem. Chtěli jsme stavět dříve, ale v Hradci hrála od 15hod. Opava a tak nikdo nechtěl riskovat střet. Opaváky jsme viděli za Hradcem, jak se vykrmují na odpočívadle u lesa. Stavíme na pumpě a jdeme si ulevit nebo si dát kafe s cigárkem. Kecáme tak 10 minutek a jedem dále. V buse posloucháme Iron Maiden a pomalu se ladíme na zápas. Naše poslední zastávka je kdesi před Olomoucí v motorestu. Mimochodem tam příště nestavět. Pivo, polévka – hnus. Chtěli jsme si zahrát fotbálek, ale zjištění, že hráči jsou otočení nás docela překvapilo a to nám ještě ta strašně příjemná PODPORA „servírka“ sdělila, že k tomu nemá míček. Prostě tam nestavět. Po zhruba 30 minutách jedem dále. To jsme už jen 12 km od Olomouce. Přijíždíme ke staďáku a poprvé o sobě dáváme vědět hlasivkami. Vystupujeme z busu a berem vlajky a buben. Jdeme do svého sektoru a vítáme se s hráči. Vlajky pokládáme na sedačky, aby to tam nebylo tak prázdné, když se na to lidi vykašlaly. Hráči jsou do kabin a na hřiště jde něco v podobě roztleskávaček. No vypadalo to spíše jako příchod 5 základní. Asi jsou na Hané trochu jinak zaměřeni. Ale co. Komedie končí a konečně přicházejí hráči na hřiště. Naše Bolka v růžových dresech nás vítá. Po úvodním hvizdu si domácí kotel neodpustil trochu těch „strobáčů“ ale jinak jejich fandění bylo vesměs monotónní. To naše zásoba bylo o třídu vyšší a pestřejší. Na Hanou jsme si přivezli také nový chorál“Fabrikáře“ který se podle všeho chytil na jedničku."
www.ffmb.cz

Slavia - Baník
"Domácí zápas s Baníkem měl být jeden z nej zápasů jara. Jestli opravdu byl, to ať si posoudí už každý sám. Dění na hřišti nebudu popisovat, prostě jsme vyhráli. Na tribuně to mělo být i pro slávistické ultras prestižní měření sil s chachary. Začátek zápasu měla ozdobit zajímavá choreografie, která nemohla být z jistých (zdravíme vedení klubu) důvodů použita. Vzhledem k dění v posledních dnech, týdnech ale i měsících je téma choreografie jasné. Ve 20. minutě tedy zvedáme na severu kartoniádu. Na červeném pozadí byly bílé mříže. Na dolní zídce roztahujeme nápis: BASTILLA, ALCATRAZ, MÍROV, EDEN. Vchody překryly 4 plachty s písmeny A.C.A.B. Pro někoho možná příliš kontroverzní choreo, pro nás však téma, které rozhoduje přímo o existenci aktivních fanoušků na stadionu! Více na toto téma na konci článku. V průběhu zápasu se na obou stranách velmi dobře fandí, první poločas bylo fandění chvilkami fanatické. Po celý čas se také na severu mává cca 350 vlajkami, což dává velmi dobrý efekt! Před koncem ještě roztahujeme transparent: JSME FANOUŠCI, NE ZLOČINCI! Chachaři ozdobili sektor hostí modrobílou kartoniádou. Během druhé půle pálí ostraváci jednu slávistickou šálu, nabíhá do nich ochranka. Vzniká menší mela. To samozřejmě nenechá chladné "ochránce zákona" a tak část stadionu (bohužel i dost lidí z kotle) vyřvává "táhněte domů". Je na zamyšlení, jestli je tohle opravdu nutné. Fandit ochrance či policii v zásahu proti fans. Lepší by bylo, kdybyste přemíru energie věnovali fandění Slavii. Mohli byste taky konečně vyrazit Slavii podpořit i na výjezd, hned se nabízí v neděli Jablonec! Další možností je pomoc s přípravou choreografie. Dalším bodem na zamyšlení je odcházení ze stadionu před koncem. Ať si každý sáhne do svědomí, jestli opravdu tak pospíchá. Strávit 5 minut s hráči po zápase nikoho nezabije. Děkovačka je přeci od toho, aby sblížila fanoušky s hráči a naopak.
Kdo byl na stadionu, jistě si všiml, že na jižní tribuně bylo hned vedle sektoru hostí dalších cca 50 fans Baníku. Na kraji východu byla také menší skupinka a na hlavní bylo několik chacharů dokonce za vlajkou. Tah vedení nevpustit fanoušky Baníku jinam než do sektoru hostí se tedy opravdu povedl. Že má Baník fanoušky po celé republice asi nikoho nenapadlo. Další libůstkou bylo vidět zklamané cizince, kteří odcházeli od stadionu s pocitem proč nejde koupit lístek na zápas v den zápasu. Měli by smůlu i v dny prodeje, mohli by to být chuligáni spřátelení s ostravskými a to se klubu nehodí. Opravdu příkladná prezentace klubu evropského střihu. Zápas, který mohl být třeba i vyprodaný, navštívilo necelých 13 tisíc fans. Některým vadí, že byli snad nějak využiti k choreografii, se kterou nesouhlasí. To je sice možná pravda, je potřeba zhodnotit všechna pro a proti. Vám se libí represe, které jsou proti aktivním fanouškům (ne vandalům!)? Myslíte si, že nás baví dělat tyhle choreografie? Také bychom rádi dělali jen choreo na podporu klubu, hráčů, naše milované červenobílé barvy! Jenže okolnosti nás vedou k tomu bojovat za to, co máme tolik rádi a to je aktivní podpora svého klubu. Jak jinak na ten problém upozornit než choreografií či článkem na internetu? Netýká se to jen domácích zápasů, ale i výjedů. Kdo byl v minulém kole na Střížkově či navštěvuje derby na Letné tak ví, o čem tu mluvím. Chceme dělat choreografie, chceme v sektorech stát a fandit, to chceme tak moc? Nebo svoboda projevu už neexistuje? To musíme všude ukazovat občanku? Nakonec, aby se člověk pomalu bál dát si před zápasem jedno pivo. Kam to všechno povede? Myslíte, že lidem ze svazu nebo panu Langerovi jde o stadiony plné fanoušků? NE! Jen si přihřívají polívčičku a nahánějí politické body. Vždyť co by byl fotbal bez fanoušků na tribunách? Kam se bez nás poděje ta pravá fotbalová atmosféra?
Na závěr bych rád poděkoval všem lidem, kteří nám v těchto nelehkých časech pomáhají a není jim zatěžko aktivně pomoci a nebo přispět finačně."
www.slaviaultras.goo.cz

Vítkovice - Baník Most
"Na tenhle zápas mělo být koupeno kvantum pyra ,měla být představena nová flaga ULTRAS, ale vše bylo jinak…… My předvádíme průměrný support, na plotě visí pouze dvě vlajky, ale jedna věc nás přeci velmi potěšila a to neohlášená návštěva našich slovenských přátel z Půchova…… no, ale k zápasu. První poločas stojí za hovno, fandí tak 50% promrzlých rytířů a to jen občasně. Druhý poločas se do občasného fandění zapojuje i tribuna a už je to o poznání lepší navíc si pár fanatiků troufá a jde do půl těla v kotli panuje hodně pohodová atmosféra, po chvíli jdou někteří na plot (jeden z našich si bohužel rozřízl ruku a to tak nešťastně že se muselo šít)…. Po zápase letí velké množství papírků ,následuje děkovačka , jeden fanatik přeskakuje plot a po slovní výměně názorů z pořadateli se vrací zpět…. Potom už jen jdeme do hospy trochu popijem a v přátelské atmosféře se rozcházíme domů."
www.bluewolf.wbs.cz

Baník Sokolov - Čáslav
"Fotbalové jaro začalo dřív než to zeměpisné, a tak se není co divit, že při ranním pohledu z okna padalo něco mezi sněhem a deštěm. Ale nás to neodradilo. Na Baníku jsme se sešli všichni, chyběl jenom Bóďa, protože měl neodkladné pracovní povinnosti (ale Bóďo příště si rozmysli, co a kdo je ti milejší :D). Na začátek jsme si připravili choreo, které se skládalo z krepákových pásů v barvách našeho klubu. Tímto děkujeme všem, kteří pomáhali ho držet. Pak byli na řadě naši fotbalisti, aby předvedli, co si připravili během zimní přípravy. Bohužel zápas neproběhl zcela ideálně. Na první poločas raději zapomenout :( no ale můžeme být rádi, že se vůbec na tom našem hřišti mohlo hrát a nedopadli jsme jak v Karviné, kde museli zápas odložit. Počasí nebylo nic moc, ale přesto si cestu na stadion našlo 1,500 lidí. Druhý poločas jsme odehráli už v lepší formě, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Naše pochválíme aspoň za snahu, našeho nového trenéra za elán, který do zápasu vložil :D škoda, že neměl lepší premiéru. Ale nutno dodat, že Čáslav je v současné době čtvrtá a v zápase měla také šanci strhnout vedení na svou stranu. Fandění nebylo špatné, už proto, že jsme byli skoro kompletní, ale protože hra na hřišti nebyla nic moc, nepřidávalo se víc lidí. Ale těch pár lidí, co sedí okolo nás, se přidalo :) že by nám rostla mládež? Z Čáslavi nedorazili žádní nadšenci, a tak jsme ani neměli proti komu fandit. I další domácí vystoupení s Čáslaví tedy skončilo remízou, která byla nakonec asi spravedlivá (a příhodná těm, kteří na plichtu vsadili). I když výsledek 0:0 po dlouhé zimní pauze naše oči moc nepotěšil."
www.westminers.tym.cz

Additional information