Výjezdové počty a relace za 18.Kolo (28.2. - 2.3.2009) ČR
Baník - Žižkov 16
Celková délka: 385.7 km
Bohemians - Slavia 700
Plzeň - Liberec 65
Celková délka: 204.6 km
Boleslav - Brno 76
Celková délka: 261.3 km
Jablonec - Olomouc 15
Celková délka: 238.0 km
Relace fanoušků ze zápasu:

Baník - Žižkov
" Zápas měl zajímavou předehru. Když jsme nastupovali na hlavním nádraží, na perónu bylo cca 40 želv (rozuměj policejních těžkooděnců). Jak vlak vyjel, začali nám fotbalovým fanouškům ACABové vybírat občanky a přepisovat si údaje do papírů. Ostatní cestující neobtěžovali. Na dotaz, proč to dělají odpověděli, že „hledají celostátně hledané osoby, mimo jiné“. Jako by celostátně hledané osoby neměli na práci nic jiného než jezdit na fotbalové zápasy Viktorky. Švestka je oprávněna zkontrolovat občanský průkaz pouze pokud se lustrované osoba dopustila trestného činu nebo přestupku,(...) nebo byla něčeho takového svědkem... Rozhodně tak překročili svoji pravomoc, a to se mi vůbec nelíbí. Prostě nám z pozice síly chtěli ukázat, jaká jsme vlastně špína a šlo o použití poučky o presumpci viny. Navíc záminka byla naprosto jasně vymyšlená. Záměrně se vyhýbám sousloví „policejní stát“.
Na zápas nás nakonec dorazilo 16 a jejich složení:Fanklub-0,Hooligans Žižkov-0,Unie Viktorie-2,UltraViktorians-4,Ostatní fans-10."
www.unieviktorie.estranky.cz

Bohemians - Slavia
"Pan Kapr nic neponechal náhodě a na "rizikové" utkání přichystal manévry hodny třeba derby pražských "S". Sektor hostí žižkovského stadionku "chránilo" 75 nazobaných vymletých mozečků. Samozřejmě nechyběla klasická buzerace "podezřelých lidí", trojitá kontrola, svlékání do půl těla, zouvání bot, zabavování šál bohemky a podobné kousky. Několik lidí bylo vyvedeno a sepsáno, trojice sešívek dokonce sledovala zápas na policejní stanici. Během zápasu bylo taky cca 20 pořadatelů "nenápadně" rozmístěných mezi fans a monitorovali situaci. Dobrou chuť těm fanouškům, kteří se na tento stadion na jaře podívají. V sektoru se nás sešlo na 700a i po celém stadionu byli většinou slávisté. Celkový počet je reálně kolem 2000. Choreografie žádná nebyla, protože jsme předpokládali její nevpuštění. Naší prezentaci tvořilo tedy jen fandění. Support byl po celý zápas průměrný, vynikající byly pouze dělené pokřiky mezi tribunami. Domácí "fanoušci" hrají celý zápas na trubky a ke konci utkání roztahují sektorovku."
www.slaviaultras.goo.cz

Additional information