Výjezdové počty a relace za 17.Kolo (22.2. - 23.2.2009) ČR
Olomouc - Sparta 600
Celková délka: 279.8 km
Žižkov - Zlín 24
Celková délka: 296.5 km
Slavia - Plzeň 80
Celková délka: 95.0 km
Boleslav - Jablonec 50
Celková délka: 50.0 km
Brno - Baník 1312
Celková délka: 179.2 km
Teplice - Liberec 90
Celková délka: 107.7 kmRelace fanoušků ze zápasu:

Brno - Baník
"Nastává den D a někteří fanoušci už jedou do Bohumína si sednout a držet místa ve vlaku. Jen co dojel vlak na Hlavní nádraží, tak 6 vagónů bylo už plně obsazeno. Ve Svinově se vlak dopnil k prasknutí a v dalších zastávkách po cestě byli přistupující fans rádi, že se do vlaku vůbec dostali. Než se dojelo do Brna, tak na některých místech tekla krev z důvodů vandractva či nevhodného chování. Příkladem byl sjetý dredař, který na konečné ve Slatině (Brno) málem přišel o život. Fotbalu se nedočkal a skončil v nemocnici. Nepochopitelné bylo vybavovaní se po celou cestu vandráctva s ACABy.
Přistaveno bylo 9 autobusů, které né v celku dojely ke stadionu (vykopnuté okna za jízdy!!!). Lístky se vůbec nekontrolovaly, a tak se počet v hostujícím sektoru odhaduje na 1.000 lidí z toho nespočet přátel z Katowic. To co se dělo na stadioně s půlhodinovým spožděním proletělo bleskově celou ČR. Podle nového zákona mezi PČR a ČMFS na bezpečnost nedohlíží kosmonauti, ale pořadatelé. My jsme měli tu čest vyzkoušet tento zákon jako první, vyplynulo z toho, že Ivan Langer neudělal špatně. Podařilo se nám dvakrát zničit bránu, vlézt na hřiště a ukázat security jestli si vybrali správné povolání.
Úlovky byly spáleny (3 šály + vlajka). Někteří dostali od ACABů i nějaké svinstvo do očí a 5 lidí bylo zadrženo.
Support byl velice slabý a choreografie ve stylu Argentina moc dobrý efekt neudělala. Po prohře 2:0 se už v poklidu vydáváme do autobusu a pak do vlaku směr Ostrava."

VIDEO:

www.thordivision.com
www.youtube.com/user/Z1TV

Olomouc - Sparta
"První „jarní“ kolo nás přivádí do metropole Hané. Dobré vlakové i silniční spojení, velice slušná propagace utkání vyšperkovaná výborným nápadem se sparťanskými kloboučky. Letos nás do Olomouce vyrazí skutečně hodně. A skutečně, takto zaplněný sektor hostí jsem při našich zápasech neviděl již dlouho. Stadión se zaplňuje, hráči rozcvičují, začíná padat sníh. V únoru překvapivé zjištění. Štěstí, že avizované mrazy nakonec nepřišly. To už by se pravděpodobně nejednalo o českou ligu, ale třeba o šampionát Arktidy. A v duchu názvů klubů NHL by na zasněženou plochu nastoupily týmy AC Lední medvědi Praha a SK Sigma Tuleni Olomouc.
Konečně sudí Královec přivádí obě jedenáctky na hrací plochu. V naší sestavě novicové R.Hubník, M.Pamič, J.Kucka a poloviční nováček I.Žofčák. Nutno dodat, že ani jeden z nich nezklamal a mohou být příslibem do dalších bojů. Boj začíná. A nejen na trávníku. Z našeho sektoru vylétá první světlice. A za ní následují další, které přistávají na hrací ploše. A jsme u dalšího problému. Podle nových pravidel, smějí na stadiónech zasahovat policisté pouze po požádání klubu. Vše je v rukou pořadatelské služby. A pokud bude pořadatelský tým na podobné úrovni jako ten v Olomouci, problém je za dveřmi. A velký! Neschopní ňoumové s agresivními jedinci jsou silnými ingrediencemi do guláše, který nám nebude chutnat. V žádném případě se nechci zastávat lidí, kteří vhazují na hrací plochu jakékoliv předměty, světlicemi a dýmovnicemi počínaje, bagetami a plechovkami piva konče, to rozhodně k fotbalovému utkání nepatří. Ale podobně, možná ještě hůře se zachovali domácí pořadatelé. Ten nejagresivnější z nich začal hořící světlice vhazovat zpět do plně obsazeného sektoru a na mou přímou výtku tohoto chování mě odvětil, že je to dobytek, který si nic jiného nezaslouží. A na důkaz svých slov vzal kýbl ledové vody a začal polévat nejbližší diváky. Dalším skvělým kouskem bylo „kropení“ našich fanoušků hasicími přístroji. Nikde žádný oheň, ale hasičáky byly vyprázdněny do obličejů diváků všechny. Příště by se mohl použít nějaký bojový plyn, třeba Napalm je prý účinný! A to nejhorší přišlo o přestávce! Do tunelu, kterým hráči přicházejí na hřiště vlečou dva pořadatelé alkoholem zmoženého Sparťana. Ten se neudrží ani na vlastních nohách. Klesá k zemi a k mému úděsu ho oba pořadatelé zkopají jako psa. Zaječel jsem na ně, co to provádějí a chlapík v šedé čepici odpoví: „Teď jste měl fotit! Dostal, co si zaslouží!“ Bohužel jsem neměl aparát v ruce. Ale stěžovat si na toho člověka budu, to si může být jistý. Poté bezvládného mladíka zvedli a vyhodili ze stadiónu ven. Pak se spokojeně vrátili k sektoru Sparty."
www.spartaforever.cz

Additional information