Jak probíhají připravy na derby a rivala z Ostravy? je znát už blížící se datum ve vzduchu?

Přípravy na derby jsou v plném proudu, chorea téměř hotové a všichni Opaváci hrozně natěšeni. Obrovskou škodou ale bude to, co se teď aktuálně právě všude řeší a probírá a to je to, že sektor hostí zřejmě zůstane prázdný.

Chystáte něco speciálního? tyto derby jsou známe, po ultras stránce jako jedni z Top, co u nás je, bude ta hranice co už je vysoko, překonaná?

Ano blížící datum je už teď znát a čím více se bude derby blížit, tím více to bude cítit ve vzduchu a atmosféra se bude přiostřovat:-)

Z Polska se dá očekávat, že Baník přijede podpořit velký počet GKS Katowic, kolik očekáváte Slasku na zápase ?

Ano chystáme něco speciálního a pokud vše klapne, tak jak má, tak naše hranice bude rozhodně překonána , ale víc pochopitelně neprozradíme:-) Polští přátelé budou přítomni určitě na obou stranách, to asi není žádné tajemství, ale počet Slasku ti samozřejmě neřeknu, i kdybych ho věděl:-)

Pár slov na závěr pro čtenáře hooligans.cz k tomuto krátkému infu před derby?

Jak jsem už psal výše, z největší pravděpodobností to nebude to pravé derby, na které jsme se všichni nesmírně těšili, protože pokud nejsou přítomny oba fanouškovské tábory, tak to prostě nemá ten správný punc, prostě to, proč máme všichni rádi derby zápasy plné, přeřvávání, předhánění se v ultras produkcích, nadávkách na soupeře:-) apod. Rád bych toto derby doporučil navštívit všem čtenářům, už jen proto, že naše Slezská mentalita je přece jen trochu odlišná od mentality zbytku republiky, ale jedním dechem musím dodat, že letos je to pro mimo opavské téměř nereálný úkol:-(

 

Oficiální vyjádření SFC Opava k derby

Začnu asi tím, že jsme se na toto derby všichni strašně těšili, hlasový souboj na tribunách, ruční souboj v ulicích, celá Opava je z toho vzhůru nohama, jako by měla propuknout 3.světová válka Jenže teď už víme, že minimálně jedna z výše zmíněných věcí se nám nesplní a tím pádem derby nebude mít ten správný punc a i když máme připraveno spoustu ultras produkce, tak její využití vyjde tak trochu vniveč a do luftu, protože to budeme dělat vlastně sami pro sebe.

Kdyby vedení dalo na naše tlaky,rady, postřehy a myšlenky, tak mohli mít chachaři alespoň 700 lístků a bylo by všechno jakž takž v pohodě(jejich skutečné požadavky by to samozřejmě nesplňovalo, ale s tím snad nikdo z nich ani nemohl počítat, že dostanou 2.000 lístků...

Jenže se stalo a nátlak lidí z města,fízlů,hasičů,bezpečáků,ochranek a já nevím jakých ještě "expertů", kteří už dopředu všichni věděli, že ostravští budou dělat na stadioně bordel(asi mají nějakou věštící kouli nebo co, jinak si nedovedu vybavit, jak můžou dopředu vědět, že někdo bude dělat bugr...) byl silnější než náš tlak a prosby o to, aby to derby bylo se vším všudy, tedy adekvátním počtem hostů, oboustranně výbornou atmosférou,ultras produkcemi atd.

Toto už je ale čertužel zřejmě nereálné a derby tak nebude mít ty správné koule, což nás mrzí víc, než si většina chacharů myslí, ale jebat, ať si myslí co chcou. Nechceme už pořád dokola všem vysvětlovat, že jsme se opravdu snažili a udělali proto maximum, škoda, že někdo z chacharů nebyl na naší poslední schůzce s vedením, která proběhla tento týden. Došlo k celkem ostré výměně názorů mezi námi a vedením právě na toto téma a jejich připosrání se z tlaku města,fízlů a výše už zmíněných atributů O tom, že krom tohoto omylu nám vedení vyšlo ve všem vstříc jsme už psali na jiných webech, takže už to tady nebudeme znovu probírat, snad jen ve zkratce, že i přes velmi, velmi ztížené podmínky, co se koupě lístků hlavně pro mimo opavské fanoušky týče, musíme sdělit, že žádný mimo opavský ani jiný s Opavou spřízněný fanoušek nezůstane před branami stadionu. Je v podstatě jen jediná možnost, jak vyjádřit solidaritu s fanoušky hostů, ale ta je zase řekl bych na to, co se stalo až moc extrémní. Kdyby bylo ze strany vedení více aspektů, kterými by narušili jakousi subkulturu fanoušků, tak bychom do toho šli, ale takhle, když jde "jen" o nižší přidělenou kvótu lístků, což se mimo jiné žel děje i všude jinde ve světě a taky se to v drtivé většině neřeší bojkotem, pokud se třeba nejedná o celkový zákaz, kdy jsou pak třeba bráni fanoušci hostů mezi domácí, což by ale v tomto případě neklaplo, na čem jsme se obě strany shodli. Přemýšleli jsme a mnozí ještě stále přemýšlí o nějaké "zlaté" střední cestě, jak podpořit to, že fanoušci mají stát při sobě a táhnout za jeden provaz, protože prostě jsou na stejné lodi, i když rivalita a nesnášenlivost je obrovská, tak v tomto případě to samozřejmě musí jít stranou a musí se dokázat jednota a to, že se umíme spojit, ale nic konkrétního nás nenapadá. Je to opravdu jen ano nebo ne, nic mezitím. Řvát nějaké pokřiky a vyvěsit nějaké transparenty ve stylu "fotbal pro fanoušky", by asi po čtení příspěvků většiny chacharů na různých diskuzích mělo spíše ještě opačný efekt co se pohledu hostujících fans na tuto situaci týče.Takže snad nebudeme dělat ani toto, protože bychom byli nařčeni, že děláme něco jen tak na oko, aby se neřeklo, ale nic pořádného,převratného,ale sorry, bojkotovat určitě tento zápas jak už je zvýše zmíněno a odůvodněno opravdu nebudeme a ať si o tom všichni "vyznavači mentality ultras" myslí, co chtějí. My si myslíme, že tuto mentalitu jen tím, že neděláme bojkot kvůli nižšímu počtu lístků pro hosty nijak nenarušujeme a pokud ano, tak tu mentalitu ultras asi nemáme. Třeba se potkáme alespoň v ulicích, když už se neuvidíme na stadionu, ale to nám asi nevynahradí ten celkový náboj i s děním na tribunách. Nejlepší by samozřejmě bylo obojí jako v roce 2009, jenže to je pro toto derby utopií:-(

SFCh

Additional information